Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem is isten teremtette a földet?

Nem is isten teremtette a földet?

Figyelt kérdés
A history-n az ősi idegenek című műsorban bizonyítják,hogy a földet és sz emberiséget fejlett idegen civilizáció teremtette és Jézus is félig idegen volt aki a tanításokat elvitte és hirdette.Szóval ha jobban belegondolunk akkor lehet benne valami mert Szűz Mária testi kontaktus nélkül esett teherbe és ha így van akkor lehet,hogy a földönkívüliek elrabolták és mesterségesen lett terhes és így lett Jézus Krisztus a szent gyermek! Van benne valami...szerintetek?

2012. dec. 25. 10:22
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem jelentettem ki 100%ra hogy földönkívüliek teremtették az embereket.. de akkor is reálisabb az én gondolatmenetem, mint ez az Istenes história, azaz MESE amiről semmi, de semmi bizonyítékotok nincs!!! Arra van bizonyíték, hogy Isten nincs és nem is volt soha, egyszerűen képtelenség! Ennyit erről! Tudatlanok!"


- Te jelentetted ki, hogy csupán ez a két teória lehet, és ezt 100%-os bizonyossággal. És az Isten által teremtettséget kizártad. Akkor miről beszélsz?

2012. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 Sághegyi Csaba ***** válasza:
A földönkívüliek hogy tudták azt elintézni, hogy a Vénusz visszafelé forogjon, más naprendszerek bolygói meg egymással ellentétes irányban keringjenek a csillagjaik körül?
2012. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az elméleted szórakoztató, de a fizika törvényei nem teszik lehetővé.

Ha foglalkozol csillagászattal, nem is kell sok, csak annyi, hogy megsejtsd az irtózatos távolságokat, alapfizika, a sebesség ismerete és máris Te fogod vonogatni a válladat, ha ilyesmi szóba kerül.

Természetesen új tudományos nézőpont esetén lehetséges, de arra, hogy mondjuk 2*2 nem négy lesz, hiába vársz...

Azzal egyetértek, az Isten verziónál eggyel jobb, de nem sokkal.

Érdeklődő, értelmes fiatalnak gondollak, mélyedj el a témában, pártatlanul, fizika, csillagászat, kémia, biológia, - ez mind a hasznodra válik.

Történelmet is tanulhatsz, meglehet egy jó szakember válik belőled...

2012. dec. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Távolságokat hogyan teszik meg? Ha ők már több száz millió évvel idősebbek nálunk akkor szerintetek akadály lehet nekik a távolság?:) Nem hiszem. Ilyen,hogy térugrás meg stb...ezek léteznek!! Csak gondoljatok bele: pl a barlangrajzok...az akkori emberek mindent feljegyeztek abban az időben ami fontos volt számukra és sok-sok kép van amiben megnyílik az égbolt és leereszkedik valami tárgy. Ők alkottak meg bennünket és én ki merem mondani,hogy nekünk az isten az a földönkívüli faj aki az emberiséget létrehozta. És persze,hogy látogatnak bennünket mind a mai napig is,hiszen kíváncsiak arra amit alkottak. Persze az egyháznak ez cinkes,hiszen így a vallás más értelmezést nyer. OKé de nekem egy kérdésem lenne...egy nő (Szűz Mária) hogy eshetett teherbe szex nélkül? Mert így született Jézus Krisztus az Úr fia nem? A szentlélek által...Na most ezt ma csak úgy lehet elérni ha mesterségesen ejtik teherbe és akkoriban az emberiség erre nem volt képes csak egy fejlett civilizáció! Ezt most nem is hülyeségből mondom,hanem teljesen komolyan!
2012. dec. 26. 07:44
 25/51 anonim ***** válasza:

Most meg már mégis csak 100%-kal állítod, hogy a földönkívüliek teremtettek mineket... bocs, de nagyon fárasztó vagy.

Tagadod, hogy Isten teremtett minket, ezért minden bibliai eseményt a földönkívüliekkel magyarázol. Ha már tagadod, amit a biblia állít, akkor miért nem tagadod egészében, és miért próbálod ilyen abszurd módon magyarázni?


Ja, és tény: jelenleg a tudománynak sokkal hihetőbb magyarázatai vannak erre. Lehet azzal jönni, hogy a földönkívülieket is földönkívüliek teremtették, de egyszer véget ér a lánc. Ha pedig bármelyik kultúra kéeps volt magas szintre eljutni külső beavatkozás nélkül, akkor az emebr is képes erre.

2012. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
A biblia szerintem ott kezd valós lenni amikor Jézus megszületik aki félidegen. És ez lehetséges mert Krisztus tényleg óriási tudással volt megáldva ez lehet annak tudható be,hogy a földönkívüliek fia volt részben. Mikor megölték utána eltemették az írások szerint de a teste eltűnt.De miért is tűnt el? Mert visszavitték az idegenek őt. Ez nagyjából így lenne helyes. Amúgy meg olvassatok kicsit többet mert szerintem nagyon szűk a látókörötök és nem vagytok nyitottak...pedig az állításomat még senkinek sem sikerült megcáfolni nem? :))))
2012. dec. 26. 09:43
 27/51 anonim ***** válasza:

Ne gondold, hogy Te találtad ki.

Több hasonló scifi is ír ilyesmiről, ez kedvelt téma és szórakoztató. Azt a "térugrást" kifejtenéd?

Mi rá a bizonyíték? A Star Wars?

Én is szeretem, meg a Potteros sztorikat is, de remélem azt nem gondolod komolyan?

2012. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Nem mondtam,hogy én találtam ki én annyira nem vagyok okos mint azok akik ezt állítják de egy papnak én is elmondtam ezt az aggályomat,hogy ez az isten teremtette a világot ez mese habbal!

Térugrás: Még a II.világháború alatt az Amerikaiak kísérletet hajtottak végre Philadelphia partjainál ahol egy csatahajót eltüntettek és az ellenséges vonalak mögé akartak teleportálni. Ennyiből az idegenek is tudhatnak olyan csatornákat nyitni amivel a nagy táv csak egy mozdulat. Tudom furcsa de nem vagyok elmebeteg és ha valaki leül és kicsit pihentebb és végig gondolja amit leírtam (beleértve a többi kommentet is) akkor van benne realitás. Nézzétek! Azért el kellene jutni most már egy olyan szintre hogy fogadjuk be,hogy akár ősi idegen civilizáció is létezhet akik réges régen létrehoztak bennünket. Persze a vallásnak ez nem tenne jót de én nem is Jézus Krisztust tagadom mert ő létezett ez tény és én is hiszek Jézusban de a többiben nem.

2012. dec. 26. 14:26
 29/51 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a csatahajóról szóló cikk amiben eltüntették azt.

2012. dec. 26. 14:30
 30/51 anonim ***** válasza:
11%
Tudod mit: nem 0 a valószínűsége annak, hogy a földönkívüliek tettek ide le (már ha a tudomány szemszögéből vizsgáljuk). Ettől függetlenül szerintem Isten teremtette az egész Univerzumot.
2012. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!