Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki nem tud isten...

Ha valaki nem tud isten létezéséről mégis örök életet kap, akkor miért mondtátok meg nekem hogy létezik?

Figyelt kérdés

2013. jan. 13. 22:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
OK: értem, hisz tudom, de akkor te miként remélsz...mert ha már gondolatban is elkövethetjük a bűnt, aminek a zsoldja a halál, akkor bizony nagyon szigorú az elbírálás...mert az (elbírálás) megtörténik, ezt bizonyítják a HK. élmények, amelyekről van már tudomásunk, ismeretünk (paorámaélmény)
2013. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Tudod sok mindent mondanak kérdező-- de nem szabad ám mindent elhinni-- tessék gondolkodni-- főleg józanul végig gondolni hisz ma már többet tud az ember mint hajdanán, tehát sokkal könnyebb rájönni mi az ami valóban megtörténhetett és mi az ami fizikai képtelenség.

[link]

7. f. Istenérveim, ahogy megtapasztaltam...

8. f. Csodálatos Földünk 1.

9. f. Csodálatos Földünk 2.

19. f. A két csodálatos lelkünk.


[link]

60.f. Szeretet, szerelem, barátság, és elmúlás...

69.f.Gyógyulni a Lelkünk segítségével.

92.f.Komolyan érdekel az igazság?


De ehhez először is mind ezeket ismerned kellene hogy tovább tud gondolni. Hisz ha mindent elhiszel akkor becsavarodhatsz-- csak gondolj bele mennyi és hányféle hit van a világon, mennyi és mennyi érvelés Isten mellett és mennyi vagy teljesen másképp fogalmaz vagy elveti még a létezését is. Szóval nem ártana egy XX. századi ember megtapasztalásait és abból levont következtetéseit is elolvasni--


Elöttem válaszoló,- neked is ajánlanám a nevedet elfelejtettem.

2013. jan. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

..kedves mami!


...a megtapasztalásaidat nem vitatom, csak az abból levont következtetéseid azok, amik nem helytállóak, ezért a könyveid téveszmékre vezetőek...vagyis csak a megtapasztalásokat elég lett volna leírni, és neked is inkább figyelni arra, hogy mások milyen következtetésekre jutnak abból...:)

2013. jan. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Tudod arjuna, ha az ember oly sok mindent megtapasztal-- hogy is gondolhatod azt, hogy abból nem fog levonni bármiféle következtetést?


Hát nem ebből áll minden elméletünk tapasztalás és megállapítás- ez igy volt az antik időktől, a mai napig-- hisz másképp miképp is képzelted, hogy nélküle ellehet egyáltalán mesélni?

2013. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Tudod arjuna jobb lenne ha egy XX században élő és tanult ember elmondásában és értékelésében hinnél, mint egy 2000 éves még alul képzett meseírók történetében. Amikor a megtapasztalásaikba beleképzeltem minden misztikumot, minden fizika-kémia- biológiai elméleti tudás nélkül.


A kínai akupunktúra szenzációs érzékelőkre vall-- de még ennél többet nem értettek.... ők nem ismerték se az EKG se az EMG se az EEG és azoknak energetikai érzékelését se.

Igy nem véletlen hogy náluk a Yin És Yang még külön szerepel-- én már azt mondom hogy a kettő egyik a másiknak a folyamatossága tehát egyetlen szálak csak fordul a szál. A többi az a test energetikája amit ők nem tudtak még szétválasztani-- pedig biztos azt is érzékelhette valamelyikük.


S ez igy van a Földünk esetében is és a két energiájával kapcsolatban is-- nem csak érzékelni szükséges-- de kilépve a testből lélekfazonként szükséges látni is őket-- de még ez sem elég érteni kell az elektro-fizikai lényegét. -- nem azt mesélem szellem lények hanem azt hogy energetikai megjelenése valaminek, miniatürizált formát kialakítva részletként önmagukból.

Na persze jól tudom, hogy elég nehéz még érteni is nem hogy elfogadni azt hogy az Isten csak energiája a Földünknek.

2013. jan. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

...mami!


...az a 2000 éve élt ember,aki Isten szólója, eszköze volt, hogy az Isten üzenetét továbbítsa a földi világba, lehet, hogy nem lehet a te szemedben géniusz, de a TEREMTŐ, aki mindent tud, a jövőt éppúgy, mint a múltat, -hisz Ő alkotta azt-, az Ő Szavait közvetítette...te csak azt láthatod, amit ISTEN alkotott, és csak azt értheted meg, ami tudást az embereknek ajándékozott, hogy annak segítségével visszataláljanak ŐHOZZÁ!..mert minden ISTENTŐL van, a tudás, is,a tudományok is...:)


...ha magadat, és a tudományodat-az emberiség tudományát- tartod többre az ALKOTÓNÁL, akkor te nagy tévedésben jársz:(

2013. jan. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"mami válasza:


Tudod arjuna, ha az ember oly sok mindent megtapasztal-- hogy is gondolhatod azt, hogy abból nem fog levonni bármiféle következtetést?


Hát nem ebből áll minden elméletünk tapasztalás és megállapítás- ez igy volt az antik időktől, a mai napig-- hisz másképp miképp is képzelted, hogy nélküle ellehet egyáltalán mesélni?"


...nem az a baj, hogy következtetést vonsz le, hanem az,hogy rossz nézőpontból szemlélve teszed azt!...ha a helyes nézőpontból vonnád le következtetéseidet, akkor egész más eredmények jönnének ki, és nem mondanám téveseszmének!..ám ezek a következtetések amelyeket te képviselsz, minden bizonnyal téves eszmék!, mert az emberi nagyságból és fontosságból indulnak...:(

2013. jan. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

kedves arjuna ha a 26/ beírásodat veszem figyelembe, a Te hitedet látván-- nem gondolom hogy az írásom, bármiképp is megérinthetne, mert TE vallásos vagy--én pedig nem!


Én az embert mint intelligens lényt még ha isteni ERŐK is alkották a természet palettáján a következő fokozataként értékelem-- mert testben van az élet energia, nem pedig önmagában futkározik. Tehát az élet fejlettebb attrakciója a természetnek, még ha még oly törékeny is--


De a Földünk is egy picinyke bolygó a hatalmas bolygók között.. tehát az ALKOTÓK a teremtéskor ehhez alkalmazkodtak. De amíg az ALKOTÓK KÜLÖN Léteznek, úgy az embernél a tudat-energiák egyetlen testbe zárva. Amíg a Földünk csak egy bolygó, az élet aktív és testével is alkotó.

2013. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

A másik, nem magamat, nem a tudományokat tartom Istennél többnek, hanem az életet, és az intelligensnek teremtett emberi fajt az univerzumi természet törvényeinek fejlődésében.


A lelkünk isteni örökségünk, a testünk isteni erőnek alkotása, szellemi képességünk a két isteni teremtőnek a két lelkünk általi egyesülése testbe zárva. S bár parányi porszemek vagyunk a földi teremtőkhöz képest-- de ha halhatatlanná válik a lelke az életnek, és isteni erővé már nem a dinoszauruszokkal fogja kezdeni a teremtő aktust.


A másik az evolúció mint fejlődés és változás benne van az életben-- mint ahogy Isten se lett azonnal intelligens mindentudó alkotó. S ahogy az emberi elme fejlődik, képzeld,- csak épp úgy fejlődtek a teremtő Tudatok is!


Mert ha nem igy lett volna akkor a növények és állatok után már az első aktusuk alkalmával az emberi faj lett volna a következő-- de csak a hűlők-félékig jutottak. Majd később se az ember volt először hanem csak a majmok és annak egy változata lett később az ember.


Azt gondolod tán Isten tanította az embert beszélni, számolni, írni olvasni? - nem.- Ők tanultak meg az emberi fajtól kommunikálni! Ebben biztos vagyok.

Szóval nyugodj meg egyszerre fejlődtek,- a már önmagától fejlődött emberi fajjal, aki kiegyenesedett és lemászott a fáról...

2013. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"Azt gondolod tán Isten tanította az embert beszélni, számolni, írni olvasni? "


hehehe...hahota...hát IGEN!...azt gondolom!


...mindenképpen inkább így, mint az hogy ISTEN aki tanul majomból lett embertől!!hahaha

2013. jan. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!