Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás kritikusok! Miért fáj...

Vallás kritikusok! Miért fáj az nektek hogy mi hiszünk valamiben? Miért akarjátok minden áron megcáfolni ezt?

Figyelt kérdés
Irígység netán vandalizmus hajt titeket, nehogy valakinek jó legyen? Tudjátok egyáltalán miért teszitek, vagy csak a rombolhatnék hajt előre? Esetleg a félelem az ismeretlentől? Kíváncsian várom a válaszokat, de nem a támadó jellegűeket. Nem célom a meggyőzás hogy higyjetek ti is benne, de ne is kérjétek, hogy igazoljam amiben hiszek. Azt teljesen más tészta, az ilyen jellegű válaszokat hanygoljuk.

2013. jan. 15. 07:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

...hogy fájna nekik?...ez egyáltalán nem biztos, azonban hasznos, ha megcincálják a "hiét" azoknak akiknek hitük szerint van olyan, mert vagy megáll, vagy nem...:)

...arról meg nem is beszélve, hogy ezen a módon erősödhetik az ami VALÓDI, és összeomolhatnak a kártyavárak...én így gondolom, mindennek van helye e -világban, és csak, mi emberek bélyegezzük azt rossznak, vagy jónak,illetjük jelzőkkel, holott pusztán egy jelenség...:)

2013. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a kérdést akár fordítva is fellehetne tenni.


"Irígység netán vandalizmus hajt titeket, nehogy valakinek jó legyen?"


Nem. Képzelj el ismerőst aki az alkoholizmusba vagy drogba(alkohol is az mondjuk) menekül a gondok elől. Ha megpróbálod leszoktatni támadásnak veszi fel. Ő maga jól érzi magát az állapotba. Sok esetben a vallás is ilyen, egy bódulat ami mindent jobbá tesz, segít felejteni a problémákat.


"Tudjátok egyáltalán miért teszitek, vagy csak a rombolhatnék hajt előre?"


Mindenki másért csinálja. Van akinek rossz tapasztalata van a vallásokkal és szeretné ha más nem élné át ezeket. Van aki szimplán szeretné felnyitni az emberek szemét,hogy csak azért mert egy könyv azt írja magáról,hogy 100%ba igaza van még nem lesz úgy.


"Esetleg a félelem az ismeretlentől?"


Nem ez inkább a másik táborra igaz.

2013. jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fáj, csak a vallásosok arroganciája.
2013. jan. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Arról ne feledkezz meg,hogy a vallások jelenlegi tanításai az emberiség problémáit nem oldották meg!És,ha így van,akkor meg kell állapítani,hogy valahol a tanításokba vagy azok értelmezésébe hiba csúszott és ezeket a hibákat lehetetlen kijavítani,ha az ember nem él egy egészséges kritikai szemlélettel!A gond talán ott kezdődik,hogy ezeket a kritikai lépéseket nem az teszi meg,akinek kellene,tehát aki egy vallásban él,hanem az,aki azt kívülről látja!Így viszont megvalósul a "vak vezet világtalant",mert az egyik ember csak kívülről,míg a másik csak belülről nézi azt!

2013. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Semmi közöm ahhoz, hogy ki miben hisz, nem is nagyon érdekel. DE. Hogy folyamatosan erről beszélnek, próbálnak mindennel kapcsolatban "megtéríteni", fölényeskedőek és arrogánsak, azt nehezen viselem.

A hit NEM jogosít fel semmire, főleg arra nem, hogy másokat minősítsen bárki. Magánügy.

2013. jan. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
VAllas kritikusok? Ne adj lehetoseget arra, hogy kritizaljanak pl. A hitet nem kell reklamozni pl. Elj a tanitasok szerint, hiszen van hited, akkor azt kell kovetned, gyakorolnod.
2013. jan. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakorlok egy vallást sem; ez akár úgy is felfogható, mint kritika. Ha ebbe a táborba sorolódok, akkor azért megírom, hogy természetesen nem fáj nekem, hogy ha mások hisznek valamilyen vallásban és gyakorolják azt. Nem akarom semmilyen áron megcáfolni - hittel szemben lehetetlen is lenne. Miért irigyelnék bárki vallásos embert? Egyértelműen boldogabbak? Biztosan jobbak? Nem úgy tapasztalom. Úgy tűnik, hogy ellenséges érzelmek például a kérdés feltevőjében vannak.

De ha a vandalizmus említve lett: nem a békés szeretet megvalósításai voltak a keresztesháborúk és az inkvizíció, a vallásháborúk történelmi időszakot jelentenek, a vallás nevében napjainkban is gyilkolnak eltérő hitű embereket, robbantgatják mások szentélyeit. Nem az a jellemző, hogy nem vallásosok támadnak a vallásos emberekre (bár volt ilyen -történelmileg rövid- korszak is), hanem sokkal tartósabb, hogy vallásosok vallásosokra.

És testközelből is tapasztal az ember érdekességeket. Például amikor a vasárnapi misére menet hangosan ócsárolnak valakit, vagy például amikor vad haraggal háborodnak fel a kora reggeli harangszót kifogásolók ellen; míg egy magamutogató hívő elérte, hogy a sokkal később járó mozgóárus ne adhasson hangjezést, mert az zavaró. (Igaz, ő a templomtól messze lakik.) De nem messze tőlünk lakik egy idős hölgy, aki csupa szív, szeretet, jóság, szorgalom. Ő is hívő, tudom, és látom is rendszeresen templomba járni. Csendesen, békésen, mosolyogva. Soha nem említi nyilvánosan, hogy vallásos. Pedig ő példamutatóan az. Épp ezért nem kell külön mondania, látszik, érződik rajta.

Szóval: maradjon a hit bensőséges, nem való vele kérkedni, de természetesen nem szabad szégyellni sem. És nem kell ellenségesnek tekinteni azokat, akik más hitűek, vallásúak.

2013. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Irígység netán vandalizmus hajt titeket, nehogy valakinek jó legyen? Tudjátok egyáltalán miért teszitek, vagy csak a rombolhatnék hajt előre?"


Egy korábbi válaszoló már leírta nagyon frappánsan, hogy a drogosok is elhiszik magukról, hogy a jó a helyzetük, úgyhogy ezt nem ecsetelem, inkább egy más megközelítést alkalmazok.


Ahogy én észrevettem a szóhasználatodból, te egyfajta nihilista szemléletmódot tulajdonítasz a vallás kritikusainak. Miért? Van valami alapja ennek? Úgy beszélsz a vallás kritikusairól, mintha mindent el akarnának pusztítani, és úgy is hagyni az egészet. Ez pedig a valóságban nem így van. Szinte mindenki (kevés kivétel van, de az szinte elhanyagolható szerintem) aki kritizálja a vallás(oka)t, az irracionális hitet, a fundamentalista meggyőződést, KÍNÁL egy alternatívát a vallás helyett: az értelem, a tudomány, a ráció világát.


"Esetleg a félelem az ismeretlentől?"


Fenti okfejtésemnél fogva szerintem megegyezhetünk, hogy ez inkább a vallásos hitre igaz.

2013. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem is valláskritikusnak lehet nézni, de én pl. nem az a típus vagyok, akiről sztem beszélsz. Én elfogadom, ha vki másban hisz, mint én. De én meg azt gyűlölöm, amikor a saját hitüket le akarják nyomni a torkomon. Ha meg rákérdeznek a vallási beállítottságomra, akkor el fogom mondani, hogy miért nem hiszek benne... de az nem feltétlen támadás a hívők felé, ha azt mondom, hogy nem fogadom el akármelyik specifikus vallás világképét, ha nincs igazolva.
2013. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam világos, nem a kérdésem kifordítását kértem, meg azt, hogy kérdezz vissza hanem választ, kedves "Nemvagyok"


5, Az lehet, én is azt vallom mindennek meg van a helye avilágban, de most nem a vallásosok aroganciájáról kérdeztem, légyszi a kérdésre válaszolj.


6, nem engem ért támadás, csak nap mint nap olvasom itt és érdekelne a véleményük, de sajnos ilyenkor mind elbújik mint a csótányok mikor felkapcsolják a villanyt. (bocs a hasonlatért) De nem értem miért? Nem tudják megindokolni? Valami oka csak van!


Kedves pinkó: Tévedsz, nincsenek bennem ellenséges érzelmek velük kapcsolatban úgy általában(de mivel ember vagyok, ki tudnak hozni a sodromból). Érdeklődés miatt írtam ki a kérdést, viszont te a válszodat kihasználva belefontad aljas módon a hívők ócsárolását amit nem nézek jó szemmel, kiváltképp hogy erre külön felhívtam a figyelmet! Nem rólunk kell most beszélni, hanem azokhoz szóltam akik támadják a hívőket, mert tudni szertném milyen indíttatásból. Legközelebb próbálj meg objekívebb lenni és a kérdésre válaszolni.


8, Nem félre értettél, lehet nem jól tettem fel a kérdést mert nem te vagy az első aki így értelmezi a kérdéseim. Tehát leszögezném, hogy azért vannak ezek a felbújtó kérdések részemről, mert csak találgattam és igazából ezek az okok ugrottak be nekem először. Miért te milyen kérdéseket tetél volna fel? Csak példaként írtam néhány kérdést, nem pedig támadásból. Aki így értelmezte eddig attól bocsánat, aki pedig lusta még a válaszomat is elolvasni és ezután is csak beszól azt tudom sajnálni.

Viszont azzal egyet értek, hogy kis százalákuk ilyen támadó típus. Tisztában vagyok azzal, hogy a hívők között is van ilyen csak hívő lévén az ő érveiket már megértem, bár nem értek velük egyet! Viszont az ateistákat nem ismerem, ezért a kérdés.


9, teljesen egyet értek veled, hívőként én is tapasztaltam, (mondjuk ki) a Jehova tanúi részéről érezhető nyomulást. Érdekesnek találtam a mondanivalójukat, sokat beszélgettem is velük, de nehezen értik meg, hogy én egy kicsit másban hiszek és 3-dik alkalommal már tényleg erélyesen, de csakis egy levélben, nem akartam személyes konfliktust, adtam a tudtukra, hogy többé nem zavarják a családomat. Szerencsére eddig minden rendben. Én sem szeretm az ilyen embereket de hát mit csináljak velük. Túlzásba estek. Ja és mielőtt a jehovások is támadnának, nem azt mondom hogy mindegyikük ilyen, de személy szerint ez velem megtörtént, így ezt tudom példaként felhozni.

2013. jan. 15. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!