Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallás kritikusok! Miért fáj...

Vallás kritikusok! Miért fáj az nektek hogy mi hiszünk valamiben? Miért akarjátok minden áron megcáfolni ezt?

Figyelt kérdés
Irígység netán vandalizmus hajt titeket, nehogy valakinek jó legyen? Tudjátok egyáltalán miért teszitek, vagy csak a rombolhatnék hajt előre? Esetleg a félelem az ismeretlentől? Kíváncsian várom a válaszokat, de nem a támadó jellegűeket. Nem célom a meggyőzás hogy higyjetek ti is benne, de ne is kérjétek, hogy igazoljam amiben hiszek. Azt teljesen más tészta, az ilyen jellegű válaszokat hanygoljuk.

2013. jan. 15. 07:55
1 2 3
 21/25 Zsizsik666 ***** válasza:
100%

Kérdező, ha ezek az okok ugrottak be, hogy finoman fogalmazzak, komoly baj van veled, nem ismered az embereket.

"Irígység netán vandalizmus"-ők józan észnek nevezik. Nem a rombolhatnék hajtaja őket előre, nincs szó itt rosszindulatról, pont hogy jóindulatból teszik, nekik vallás nélkül is van az életnek értelme, s nem értik, miért olyan fontos nektek, meg hülyeségnek tartják. Épp ellenkezőleg van, csak segíteni szeretnének, ők is egy jobb világot akarnak, stb.

Aki meg ennyi rosszat feltételez mások szándékáról, annak nem hiszem, hogy el lehet ezt magyarázni. Én mindig szívesen meghallgatom a kritikát, jól jön, legalább nem szállok el egy másik világba, szóval így racionálisabb maradhatsz, s feltételezheted, mi van, ha nem is úgy vannak a dolgok, ahogy hiszed. Nemtudom, szabad-e nálatok megkérdőjelezni a hitet? Ez is hozzá tartozna, hogy elgondolkodj rajta, szerintem.

2013. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

20, A kritikát semmi féle képpen nem nevezném jó dolognak semmi féle értelemben. Miért jó valamben csak a rosszat látni. Kritikusok azok az emberek akik sajnos már semmiben sem tudják meglátni a szépet. Akiket átitat ez a gondolatvilág, nemcsak a munkát látják majd ezen a szemüvegen keresztül hanem a mindennapi éeltüket is. A kapcsolataikat, a gyermekeiket, mindenben csakis a rosszat fogják látni. Ne mondja nekem senki hogy egy "egészséges"(ha lehet így nevezni) kritika jobb a gyermek fejlődésének mint egy dícséret. Kívánok sok szerencsét az életben. Szükséged lesz rá ;)


21, Komoly bajok? Állok elébe! Köszönöm de nem kérek senki "önzetlen segítségéből". Attól, hogy te ezt hiszed, még nem biztos hogy ez fedi is a valóságot. Tényleg azt képzeled, hogy az ateisták csak azért vitatkoznak a hívőkkel hogy jobb útra térítsék őket? Ugyan már. Az emberek önzők, tisztelet a kivételnek. Nagyon kevesekről mondható el az, hogy csak önzetlenül akar segíteni egy olyanon akit sosem értett meg és el sem tudja fogadni a nézeteit. Nézzünk egy példát. Tehát te azt mondod, hogy a fradi és kispest szurkolók is csak jóindulatból esnek egymásnak, hogy megértessék a másikkal a saját csapatuk mennyivel jobb? Ugye jól értem? Vagy a rasszista emberek is csak azért esnek a másiknak mert(durván fogalmazva) az ember színe fehér? Ne legyünk már ennyire ostobák. A kritika sosem volt egászséges, sosem volt jó. Senki se mondja nekem hogy ha kritizálják az jól esik neki, sőt még meg is hívja a delikvenseket egy sörre, hogy felhívták a figyelmét a hibáira. Vagy önzetlenségből akarnának segíteni a másiknak? Persze van ilyen a világban, nem tagadom, de amiről te beszélsz barátom az a saját igazamról való meggyőzés, vagy győzködés. Ennyi. Egyikőtökkel sem tudok egyet érteni. Sajnos nem vagyunk egy hullámhosszon... (aki érti tudja miért írtam az utolsó sort)

2013. jan. 16. 12:54
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Keresztbe hosszába lekakilom ki miben hisz. A probléma ott kezdődik, amikor a tényeknek ellentmondó nézeteket terjesztenek, márpedig terjesztenek, sokszor kimondottan erőszakosan. Ezek ellen szoktam felszólalni, illetve a véleményemet mondom el, ha kikérik.


"A kritikát semmi féle képpen nem nevezném jó dolognak semmi féle értelemben."


Ez hiba. Egy kritika kiemeli a kritizált dolog előnyeit és felhívja a figyelmet a hibáira, tehát a kritizált dolog épülésére válik. Persze a vallás olyan dolog, aminek a nézetei kőbe vannak vésve és már a jóindulatú kritikát is nyílt támadásnak veszi. Ez érződik az írásodon is.

2013. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Zsizsik666 ***** válasza:
Nekem aztán mindegy, ha te így szemléled a világot, hogy az emverek önzők. Én nagyon sok embert ismerek, akik nem azok. Másrészt, lehet az is önzés, ha nem segítessz egy bajbajutott emberen, mert neked pl. ételt, szállást kellene neki adnod egy ideig, s ez neked megterhelő. Na igen, ennyire önzetlen ember kevés van. De tanácsot attól függetlenül adhatsz neki, az nem kerül semmibe. Szóval a kritikusoknak sem kerül semmibe, hogy elmondják a véleményüket, előttem szóló szépen leírta, mire lehet az jó. Még kevés olyan rosszindulatú emberrel találkoztam, aki direkt azért mondott véleményt, hogy cseszegessen vele, általában jót akarnak, még akkor is ha, hülyeséget mondanak.
2013. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves No Name kerdezo !!


Sajnalom de ha a sajat szavaidban illetve kerdesedben rejlo ketszinuseget nem fedezed fel akkor szemelyiseg gondok lehetnek nallad.

1. kerdesed a vallas kritikusoknak szol, tehat ne sertodj meg ha valaszokat is irnak es nem a te szajized szerint.

2. legyszives jelold meg azt a helyet ahol a vallas kritikusok azt irjak hogy faj nekik hogy te mint "igazi kereszteny" van amiben hinned es nekik nincs.

3. miert akarjak megcafolni ? a fejlodeshez mindig is a tenyek es cafolatok sorozata jarult hozza, mindig voltak es lesznek krikusok, ennyire egyszeru, nem lehet mindent csak egy szemszogbol vagy oldalrol nezni (kivetelek a vakon hivok, oket nem erdekli se bizonyitek se tenyek, csak egy utat latnak).

4. Irigyseg, vandalizmus ? legyszives ne nezz tobb scfi-t mert kicsuszott a talajod.

5. Felelem az ismeretlentol ? mint pl ? mi az amit te jobban ismersz mint barmely mas atlagember ? hasbol kapott szavak.

6. Kivancsi a valaaszokra de nehogy valaki tamadjon a kerdes miatt, de en kifejezhetem duhomet a kerdesem altal illetve a valaszolokkal szemben. Vallaskritika szobab leptel, akkor hadd mindenki elmondhassa sajatos nezeteit es ne csak azt ami neked is tetszik.

7. Nem kell igazold hogy miben hiszel azt ahogyan a kerdesedet felraktad eggyertelmuen azonosulsz es ezt en elfogadom, mindenki nem lehet egy csoportban es ez a szep az egeszben.


Vegul a kerdesre valaszolva, nem faj se nekem se a szomszedomnak hogy te epp a Napot imadod vagy kutyadat vagy a baratnodet vagy epp a "Bibliai Istent". Te sajatos dontesed a jelenlegi tudati allapotodat jelkepezi, hisz megalapozottnak tartod a jogot arra hogy abban hinned kell.Ezzel ellentetben masok JOGOSAN megkerdojelezik hogy az amiben te hiszel az valoban ugy van-e vagy valoban ugy tortentek-e a dolgok ahogyan a Bibliaban le van irva.

A tobbseg celja nem az hogy minden aron megcafolja a "Bibliai Isten" mivoltat hanem erveket es ellenerveket hoznak fel arra hogy miert megkerdeojelezendo az a hitrendszer es annak alapjai.

Komoly tenyekrol van szo melyeket utan ha kicsit is kutakodsz akkor felmerulhetne jogosan a kerdes hogy mikent is van a vilagunk es hogyan is jottunk letre.

El lehet kezdeni a Foldunk esetleges korat megkkerdojelezni, tobb millio eve letezik a Fold nevu bolygo ellenben a Biblia 6.000 evet ad ennek megalkotasara, legalabbis ezt szamoljak a vallaskutatok.

Foldunk eltek dinoszuruszok, mikor is ?(nezz utanna), legrebbi osember csontvazak (hany 100 evesek ?), eltek nagyszeru osi kulturak (sumerok, majak, inkak, mixek) melyek nagyfoku intelligenci szintel rendelkeztek, erre a bizonyitekok a megmaradt epitmenyeik, alkotasaik, kobe illetve mas targyakba vesett irasaik, hatalmas 2 ielletve 100 tonnas egytombu epitmenyek mely alapanyagat 200 de akar 800 km-rol szereztek be.(a kerdes hogyan ? ha nem volt jarmu se hordashoz se emeleshez)

Ezek mind mind olyan multbeli dolgok melyek jogosan megkerdojelezik biztos telyes es valos a"Bibliai Isten" vagy at kell formalni gondolatainkat es megkerdezni magunktol nem-e masrol van szo.

Sok olyan jelenet van a Bibliaban melyeket mint vakon hivok meg sem kerdeojeleznek, de az aki szet is nez maga korul annak kerdesek merulnek fel.

2013. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!