Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények egy része, azt...

Zsizsik666 kérdése:

Keresztények egy része, azt sem tartjátok helyénvalónak, hogyha valaki betegség miatt szed fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Volt itt egy kérdés, amiben leírtátok, hogy tilos a védekezés, szerintetek akkor is meg kell szülni a gyereket, ha éhen hal a világban. Inkább ezt nem minősíteném, elég legyen annyi, hogy én az ilyen embernek, aki ezt gondlja, se enni, se inni nem adnék soha többet, hagy dögöljön éhen.

Elég rossz éhezni, persze, aki nem tudja, az gondolkozhat csak ilyen begyepesedetten. Na most ez azokra nem vonatkozik, akik keresztények és nem így gondolják, azokról én sem ezt gondolom.

Na most, ha valakinek fogamzásgátlót ajánlanak már fiatalon, pl. a ciklus beállítására, azokkal mi van? Pl. hogy értetőbb legyen, annyira sok és fájdalmas a havija, hogy nem tudja élni a mindennapi életét, s ezért szed fogamzásgátlót, ami beállítja a ciklusát, az bűn nektek? S ha bűn, akkor dolgoznátok az ilyen ember helyett,a munkahelyén, míg ő menstruál és szenved, hogy pihenhessen? :D



2013. jan. 23. 23:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
7%
csak azért nem jelentem a kérdést a modnak, hogy provokáció, mert igazad van
2013. jan. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Tényleg nem provokációnak szántam, kiváncsi lennék rá, mi is van az eü. okokból fogamzásgátlót szedőknél. Unokatesóm is ilyen, és azthiszem katolikus (kerüljük a vallási témákat) és fetrengett mindig a görcsöktől, aztán állandóan orvoshoz járt, mert abból állt a napja, hogy éjjel-nappal fetrengett, ha megjött neki, a végén fog. gátlót kellett szednie, más megoldás nem volt. Előző kérdésre a válaszoktól meg a vérnyomásom a plafont veri. @
2013. jan. 23. 23:38
 3/35 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként, akinek fogamzásgátlóra van pénze, annak van ételre is és italra is pénze.

Abban igazat adok, hogy aki szegény minek szül gyereket, mert neki még rosszabb lesz csak? (habár nem minden a pénzről szól..)


Én nem tartom bűnnek a védekezés semmilyen formáját.

Csupán csak úgy gondolom, hogy vannak módszerek, ami nem egészségesek.

2013. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Havi 2 ezer Ft, nem sok, ha te ebből eltartanál 100 gyereket, az érdekes lenne!

Havi 2 ezer a macskám kajájára kevés!!!!

2013. jan. 23. 23:51
 5/35 anonim ***** válasza:
46%
Bocs, igazad van. Gondolom rögtön kiderül, hogy nem vagyok nő. Nem szóltam....
2013. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Jó, az más, ha nem egészséges, bár a mai fog. gátlók már nem olyan vészesek, sőt, ha valaki beteg, azoknak még ajánlják is, jobb, mint minden hónapban 4 napig ordítani a fájdalomtól, munkaképtelennek lenni, stb.

Amúgy tökjó neked, ha havi 2 ezerből eszel 2.

2013. jan. 23. 23:56
 7/35 anonim ***** válasza:
64%

A magam szerény és hiányos tapasztalata alapján, aki megszületik az mind meg is hal, és mindenkinek az élete, aki csak megszületett, tele van szenvedéssel, lett légyen szegény vagy gazdag az illető. Tehát tulajdonképpen mindenkit abortálhatnánk ezen az alapon, megvédve őket ezzel a szenvedés minden formájától.


De a kérdés, amit felvetsz kedves kérdező, nem túl életszerű. Egyrészt az önmegtartóztatás nem tilos, és még senki nem halt bele. Tehát van elfogadható módja, a gyereknemzés elkerülésének. Másrészt a valóságban a népességrobbanás és az élelmezési problémák, azokon a területeken jelentenek igazi problémát (India, Fekete-Afrika), ahol nem a kereszténység az uralkodó vallás.


A második felvetésre, csak annyit, hogy ha a fogamzásgátlót nem a fogamzás megakadályozására, hanem más egészségügyi okból szedi valaki, az értelemszerűen nem bűn. De a józan ész alapján erre neked is rá kellett volna jönnöd, mert szerintem te egy nagyon értelmes ember vagy, és csak tetteted magad, nem tudom milyen szándékkal. Nem maga a gyógyszer használata a bűn nyilvánvalóan, hanem az, amire általában használják.


Amúgy a kívánságodnak megfelelően meg fogok dögleni, hogy éhen-e, vagy más okból, az még kérdéses. Ha ez neked elégtételt jelent, azért a felháborodásért, amit az életről való gondolkodásommal okoztam, örülök, hogy ha mással nem is, a halálommal szolgálatodra lehettem.


Üdv.

2013. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

" aki megszületik az mind meg is hal, és mindenkinek az élete, aki csak megszületett, tele van szenvedéssel, lett légyen szegény vagy gazdag az illető. Tehát tulajdonképpen mindenkit abortálhatnánk ezen az alapon, megvédve őket ezzel a szenvedés minden formájától. "


Most ez komoly? Van olyan, hogy szenvedünk, de nem folyamatosan egy szelet kenyér után áhítozva éljük életünket. Itt azért nem népesedünk túl, mert fog. gátló.

Most etgyük fel, 2 évente beteg vagyok, vagy van egy balesetem és szenvedek, legyen sok...évi egy hónapot, aztán nem szenvedek 11 hónapot, tehát 24 hónapból 1 hónapot szenvedek, az éhezők meg az egész 24 hónapot végigszenvedik. Sőt, még akkor sem csak szenvedek, mert simán vigyorgunk rajta, hogy pl. milyen bénák voltunk, s azért szenvedtünk balesetet.

Vagy tegyük fel, van egy gyász-időszak egy ember életében, él, 60 évig, abból 3 évig depressziós, mert elveszített valakit, s nehezen teszi magát túl rajta. Nem mindegy, hogy 60 évig éhezik, születésétől haláláig, vagy "csak" 3 nagyon rossz éve volt életében, épp elég az is...

Én tényleg nem adnék nektek enni, ha rajtam múlna:P


Ha meg betegség miatt szedi a fog. gátlót és az nem bűn, simán tökmindegy hogy akkor él-e nemi életet, hiszem így sem, úgy sem esik teherbe.

2013. jan. 24. 00:20
 9/35 anonim ***** válasza:
69%

Mi a szenvedés és a boldogság mértékegysége kedves kérdező? Hogyan lehet kiszámolni és eldönteni, hogy a majdan megszületendő embernek érdemes-e egyáltalán megszületnie? Hogy a boldog órák per szenvedéssel teli órák arányának milyennek kell lennie, hogy érdemesnek találjuk világra hozni egy csecsemőt?

Mi a boldogság? Mi a szenvedés? Honnan tudod ilyen biztosan, hogy egy nincstelen boldogtalanabb nálad?

És mitől értékesebb egy kevés szenvedéssel teli élet, a sok szenvedéssel járónál?

2013. jan. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

"Mi a szenvedés és a boldogság mértékegysége kedves kérdező? "


Nézd, ha még nem voltál olyan helyzetben, hogy éhezz, próbáld ki. Nem egy jó érzés, főleg ha, akinek van, előtted zabál. Ezt csak az értheti, aki tudja, s látom, te nem tudod.

2013. jan. 24. 00:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!