Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények egy része, azt...

Zsizsik666 kérdése:

Keresztények egy része, azt sem tartjátok helyénvalónak, hogyha valaki betegség miatt szed fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Volt itt egy kérdés, amiben leírtátok, hogy tilos a védekezés, szerintetek akkor is meg kell szülni a gyereket, ha éhen hal a világban. Inkább ezt nem minősíteném, elég legyen annyi, hogy én az ilyen embernek, aki ezt gondlja, se enni, se inni nem adnék soha többet, hagy dögöljön éhen.

Elég rossz éhezni, persze, aki nem tudja, az gondolkozhat csak ilyen begyepesedetten. Na most ez azokra nem vonatkozik, akik keresztények és nem így gondolják, azokról én sem ezt gondolom.

Na most, ha valakinek fogamzásgátlót ajánlanak már fiatalon, pl. a ciklus beállítására, azokkal mi van? Pl. hogy értetőbb legyen, annyira sok és fájdalmas a havija, hogy nem tudja élni a mindennapi életét, s ezért szed fogamzásgátlót, ami beállítja a ciklusát, az bűn nektek? S ha bűn, akkor dolgoznátok az ilyen ember helyett,a munkahelyén, míg ő menstruál és szenved, hogy pihenhessen? :D



2013. jan. 23. 23:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
54%
Haragszol valamiért kedves kérdező? Éhezni csak böjt idején szoktam, az éhenhalásig nem szoktam elmenni. Szóval csak akkor lehet az a véleményem, ami, ha előtte éhenhalok? Addig meg kuss a nevem? Jól van, elfogadom, csak hát te kérdeztél, azt hittem azért, mert kíváncsi vagy a véleményünkre.
2013. jan. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Persze, csak akkor lehet ez a véleményed, ha éhenhalsz, mert különben, úgy ajánlani másnak a "boldog éhhalált" hogy kis sem próbálod, szemétség.

Igen, haragszom.

Én pogány vagyok, szintén böjtöltem már, hosszú ideig is, sőt tartottam mindenféle gyümölcs-zöldség napokat, heteket, hónapokat, ez még belefér. Pedig alig érem el a 40 kg-ot, nem haltam bele, rövid távon, oké.

De egész életében éhezni valakinek, nemcsak hogy boldogtalanság, de rendkívül egészségtelen is!

2013. jan. 24. 01:00
 13/35 Mirk ***** válasza:

Azta.

Az első hívő aki tudja, hogyan kell megnyilvánulni.

Hol voltál eddig "a legokosabb ember"?

2013. jan. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
60%

Nem emlékszem mikor ajánlottam bárkinek is éhhalált, saját magamon kívül. Nem tettem ilyet, csak az igazság kedvéért még elmondom.

Ha haragszol, nem kívánom tovább növelni haragodat, mert a harag sem túl egészséges, és így vitatkozni sem érdemes, mert a haragvó embert az érzelmei vezérlik.


Békés éjszakát, kedves kérdező!

2013. jan. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Pedig kívántál, mikor azt mondtátok, hogy nem kell védekezni, hanem a 100. gyereket is meg kell szülni. Nyilván ebből sok éhenhalna. de nem vagy valami előrelátó. Még nem alszom, korán van.
2013. jan. 24. 01:39
 16/35 anonim ***** válasza:

#13

Én is láttam, hogy nagyon "véres" küzdelmek zajlanak itt. Gondoltam szükség van higgadtabb hangokra is.

Köszönöm az üdvözlést. :)

2013. jan. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Naa, széttrollkodod a kérdést!
2013. jan. 24. 01:42
 18/35 Mirk ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

Kedves kérdező, téged ne érdekeljen már, hogy a keresztények, buddhisták meg a lajhárok mit gondolnak a fogamzásgátlásról. Tedd azt amit te látsz helyesnek. Ha nem tudod mi a helyes akkor gondolkodj kicsit. A másoktól kapott igazság nem a te igazságod.

2013. jan. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
54%

Bocsánat, nem akartam széttrollkodni a kérdést.

De hogyan oldhatnánk meg ezt a kérdést, ha egyszer neked az a meggyőződésed, ostobák és rosszindulatúak vagyunk, azért gondoljuk, hogy a fogamzásgátlás bűn?

Én keresztényként abban hiszek, hogy Krisztus feltámaszt majd minden igaz embert az utolsó napon. És érdemes megszületni Isten országának lehetőségéért, akkor is, ha az élet tele van szenvedéssel. Sőt, egy szenvedéssel teli élet inkább vezet el Isten országához, mint egy kényelmes és könnyed, hiszen az apostoloknak is sokat kellett szenvedniük, szinte mindegyikük kínhalált halt.

Hidd el nekem, nem azért ellenzem a fogamzásgátlást, mert szadista vagyok és szeretem az emberek szenvedését látni.

Tudom, hogy haragvó napod van, de el tudod ezt fogadni?

2013. jan. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom elfogadni, s azért, mert önmegtartóztatástól sem lehetsz terhes!

Ugyanaz, mintha fogamzásgátlót szednél. tudod, ennyi erővel, hoyg adjuk meg az életnek a jogot, folyamatosan kéne szülni, nem? Egyik gyereket a másik után. Amint lehet. De akkor el sem férnénk a Földön!

2013. jan. 24. 02:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!