Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények egy része, azt...

Zsizsik666 kérdése:

Keresztények egy része, azt sem tartjátok helyénvalónak, hogyha valaki betegség miatt szed fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Volt itt egy kérdés, amiben leírtátok, hogy tilos a védekezés, szerintetek akkor is meg kell szülni a gyereket, ha éhen hal a világban. Inkább ezt nem minősíteném, elég legyen annyi, hogy én az ilyen embernek, aki ezt gondlja, se enni, se inni nem adnék soha többet, hagy dögöljön éhen.

Elég rossz éhezni, persze, aki nem tudja, az gondolkozhat csak ilyen begyepesedetten. Na most ez azokra nem vonatkozik, akik keresztények és nem így gondolják, azokról én sem ezt gondolom.

Na most, ha valakinek fogamzásgátlót ajánlanak már fiatalon, pl. a ciklus beállítására, azokkal mi van? Pl. hogy értetőbb legyen, annyira sok és fájdalmas a havija, hogy nem tudja élni a mindennapi életét, s ezért szed fogamzásgátlót, ami beállítja a ciklusát, az bűn nektek? S ha bűn, akkor dolgoznátok az ilyen ember helyett,a munkahelyén, míg ő menstruál és szenved, hogy pihenhessen? :D



2013. jan. 23. 23:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező, neked ugyanaz, de nekem, kereszténynek nem. Mindegy mit csinál az ember, csak az Istenért tegye. Ha gyermeket nemz az Isten nevéért tegye, ha önmegtartóztatásban él azt is.

Viszont szexuális aktust az ember pusztán a önmagának való örömszerzés kedvéért végzi, ha fogamzásgátlót használ, nem az Istenért.

2013. jan. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Értem. szóval az a baj, hogy jó neki.

Ha nem ez a baj, akkor isten örömére miért nem lehet szexelni?

2013. jan. 24. 02:43
 23/35 anonim ***** válasza:
22%

Nem az a baj, hogy jó neki. Az a baj, hogy öncélúan csak azért csinálja, mert jó neki.

Hogy lehetne Isten örömére szeretkezni, ha szeretkezés közben nem bízza magát Istenre az ember, hanem fogamzásgátlóval erőszakosan befolyásolni akarja annak eredményét? Ebben az esetben nyilvánvaló, hogy az egészet önmagáért teszi, és nem Isten akaratát keresi.

2013. jan. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Zsizsik szerinted a családi pótlékot mire adják?

Itt erre mifelénk egy csomó roma család él minimum 10 gyereke van mindnek, dolgozni egyik sem jár.

És mégsem szenvednek hiányt semmiből.

Már ahogy én elnézem azokat a gyermekeket egy csont soványt nem láttam még köztük.

MÁsfelől szexelni tud de a gyermeket nemtudja eltartani?

A fogamzás gátlóról csak annyit hogy a középkorban sem volt.

2013. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"szerintetek akkor is meg kell szülni a gyereket, ha éhen hal a világban"


Ez egy nagyon erős sarkítás, továbbá provokáció. Az általad felvázolt ember, akinek éhenhal a gyereke az már alapból egy egészen "életképtelen" valaki. Először is, egy felnőtt embertől el lehet várni a minimális felelősségtudatot, hogy ha nem fér bele anyagilag több gyerek, akkor nem vállal, tehát akkor nem kéne nemi életet élni. Illetve (mivel senki nem tiltja, hogy élvezetből ne lehessen csinálni) vannak olyan módszerek, amik természetesek, és a fogantatás esélyét minimálisra lehet csökkenteni. Másfelől mindig van más megoldás, egy csomó olyan segélyszervezet van, akik pont az ilyen szegény családokon segítenek. Mármint a ténylegesen szegényről beszélek, és nem arról, aki szegénynek gondolja magát, és inkább nem ad a gyereknek enni, de azért érdekes módon cigire és piára mindig van pénzt...

Amúgy meg (és ez magánvélemény lesz részemről), én keresztényként azt mondom, hogy ha lehet, akkor fogamzásgátló se legyen, de inkább az, mint az abortusz...

Amúgy a kérdésre válaszolva, ha egészségügyi okok miatt szed valaki tablettát, akkor az nem bűn. Én is gondolkoztam rajta, hogy szedjem, mert elég nehéz az a bizonyos pár nap havonta. Végül azért nem szeretnék mégsem szedni, mert nem tartom jónak, hogy minden nap ki tudja milyen adalékanyagokat tartalmazó tablettát szedjek rendszeresen. Akkor már inkább az a pár szem görcsoldó..

Amúgy meg dolgoznék más helyett, ha az egészsége meggátolja őt a munkában. Én is kerülhetek bármikor ilyen helyzetbe. Ez nem vallás kérdése, hanem emberségé.

2013. jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lenne bűn?

A biblia sehol nem írja hogy a fogamzás gátló bűn... már megint ez a nyakasság.

2013. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Mirk ***** válasza:
48%

"Az ilyeneket szívesebben megenném, mint az állatokat, simán csinálnék belőlük sült húst, kolbászt, füstölnék belőlük szalonnát"


Ismerem az érzést. Az olyan mértékű butaság, mint a vallás és a vallásos emberek számunkra logikátlan és értelmetlen megnyilvánulásai engem is toppant mód dühítenek. De mit tehetek? Nem lehet mindenki olyan amilyennek én szeretném.

2013. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok roma! nem értek azzal egyet, hogy a gyerek cipő nélkül mászkáljon télen, s legyen belőle 10, s egy hónapban egyszer egyen a család. Meg is lehet az ilyen embereket nézni, akik csak szülik a világera a gyerekeket, mi lesz belőlük, mert az a butaság, az ilyen hülye felfogás miatt van, nem a bőrszín miatt, hogy azzá lesznek, amik.

Az én gyerekem ne lopjon a sarki boltból, inkább ne legyen!

Egyébként meg, nem öncélú az aktus sem, nyilván ha mással csinálod, ha meg öncélú, miért baj? Nem ártzassz vele senkinek. Nem lesz tőle senkinek kevesebb, s ilyen módon az önmegtartóztatás is öncélú, magad miatt hízelegsz vele istenednek.

Természetesen énis elvégeztem már más helyett a munkáját, de ebben az esetben, havi 4 napig hallgatni az ordítását, nekem sok(k) lenne, inkább elsősorban segíteni kell a beteg emberen, ha fog. gátlóval, akkor azzal.

S ez más, mert nektek is dolgozni kell, gondolom, 2-3 fele nem tudtok szakadni, így helyette csak akkor lehet dolgozni, ha te munka nélkül maradsz. Munka nélkül, mondjuk 15 gyerekkel, 1 meg most fog érkezni.

2013. jan. 24. 12:41
 29/35 A kérdező kommentje:
25: az a sok görcsoldó tette tönkre uncsitesóm gyomrát is! Igaz, neki egy szem kevés volt, szóval elég súlyos eset. Csak gondoltam szólok, hogy a fog. gátlótól nincs baja, és ezek már alacsony hormontartalmúak, a görcsoldó meg marékszámra húzós.
2013. jan. 24. 12:45
 30/35 anonim ***** válasza:
0%

Miért bűn a fogamzásgátló?

1. mert Isten akaratát gátolod (bizonyos esetekben)

2. mert ártasz a testednek, ami a lélek temploma

3. mert azok, amik a megtermékenyített petesejtet leválastják a méhfalról, gyilkolnak.


Ha ezen pontok nem teljesülnek, akkor nem bűn. Tehát ha nem szexel, csak a ciklus beállítása miat van, akkor nem bűn.


A gyermekhez pedig kell Isten. Csak akkor lesz gyereked, ha el tudod tartani. Isten majd segít. A Biblia azt tanítja, hogy ne aggodalmaskodjunk, mert a Mennyei Atyánk gondot visel a madarakra, nem halnak éhen, akkor ránk mennyivel inkább igaz ez.

2013. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!