Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szabad akaratot kapsz, de ha...

Szabad akaratot kapsz, de ha nem teszed azt amit mond, ha nem imádod őt, akkor megöl. Nem zsarnokság ez?

Figyelt kérdés
Dönts, de ha nem úgy döntesz ahogy én akarom, akkor megöllek. Érzitek ebben a zsarnokságot?

2013. febr. 1. 00:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
38%
Megöl? Noooormális, Margit?
2013. febr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%
A vallásban ne keress logikát!
2013. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
2%

Kedves Ágnes.

Már többször találkoztam kérdéseiddel, amik arra engednek következtetni, hogy igen nagyon Isten elleni gondolataid vannak.

Semmiben nem értesz egyet ami írva van.

Talán csalódás okozza ezt az ellenséges érzületet, vagy nagyon bánthat valami, ami miatt így érzel.

Nem tudom.


Ám egyet ne felejts el

A teremtő úgy teremtette meg az embert, mint az ember az energiával működő eszközöket.

A ventilátor nem működik áramforrás nélkül.


Az ember nem kapott teljes függetlenséget, a teremtő energiájával élünk.

S hidd el, semmi olyat nem tilt ami neked hasznos.


egyébként kérlek nézz végig a világban.

Jelenleg minden Istentől "függetlenül" működik abba az értelemben, hogy megengedi azt a teljes szabad akaratot amiről te is beszélsz.


Nos tetszik? Lehet paráználkodni, lopni hazudni emberi kormányzatokat létre hozni,

Érdekes most az emberek uralkodnak, nem a Teremtő. Még sem jó?

Vagy ez neked megfelelő ami a világba zajlik?

Megölhetjük egymást a nacionalizmus nevében, gyűlölhetjük egymást mert nem olyan a bőröd színe mint az enyém.

Jó hogy vannak országhatárok? és nem mehetsz ahova szeretnél, csak sok sok pénzért, és útlevéllel, vagy vízummal?

Ez a szabad akarat amit nem akarsz elveszteni szerinted jó?


Másrészt az ember is hozott törvényeket, és ha nem tatod be akkor kikapsz.Nincs így sem szabad akaratod.

Az nem baj?

Ja csak a teremtő ne hozzon Törvényeket...


Csak néhány dolog amiért nem értem, mi kivetni valót találsz abban, hogy meg akar fosztani bennünket a romboló befolyásoktól, ami nem szolgálja az érdekünket.


Részemről Kedves Ágnes, inkább leszek Jehova és Jézus rabszolgája az ő általuk felkínált szabadságban, mint az emberek rabszolgája, és az ő általuk felkínált szabadságban.

Tisztelettel:

Katy Weaver

2013. febr. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Kedves Katy Weaver,


Röviden összefoglalnám a válaszodat: szerinted ez nem zsarnokság. De az érveid nem ezt támasztják alá...

2013. febr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Talán csak annyit szeretnék még, hogy az emberek nem tudják biztosítani azokat az élet feltételeket amit a teremtő, ezért szívesen lemondok arról a "szabad akaratról"

ennek javára.

Örökké fiatalon, egészségesen, békében élni, ahol még ország határok sincsenek, oda utazhatok ahova jól esik, minden pénz nélkül.

Lesz bőven munka, tanulási lehetőség, na ez az igazi szabadság, nem az amiben most élünk.

2013. febr. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
19%

Hát sajnálom, ha ez neked zsarnokság.


Szerintem a teremtő már attól, hogy életet adott ennyit megérdemel, hogy eldöntse mi a jó és mi nem.

Ennyi tisztelet sem jár neki?

Az embernek jár a tisztelet ha valamit létre hoz, a teremtőnek nem?


Nos akkor élvezd az emberek által felkínált "szabadságot",

Bár nekem az a zsarnokság, és igazságtalanság is.


Köszönöm, hogy meghallgattál, legyen szép estéd.

Katy Weaver.

2013. febr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
46%

"Dönts, de ha nem úgy döntesz ahogy én akarom, akkor megöllek. Érzitek ebben a zsarnokságot?"

YES. ebben érezzük.

Na de kiről van szó? valami zsarnokról? Türannoszokról? Sztálinról? Vagy látsz valakit, magad fölött, csak szólj, megyünk elkergetjük.

2013. febr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Egyébként én egyetértek Katheryn-nel:)


De közelítsük meg Istent egy másik példával is, hogy jobban érthető legyen, ha nem az.


Gondold el úgy a világot, hogy lényegében fekete és fehér.

A tetteidnek pedig következményei vannnak és minőségileg értékelni lehet ezeket.

A helyzet viszont ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb. Hiszen vannak szubjektív dolgok (egyének), motívációk, előzmények, és részlet információk is.

Egészítsük ki az alapállításunkat a következővel:

"Az alapszínek (RGB) egyforma keveréke a fehér színt eredményezi."


Ezek után mondhatjuk, hogy:


Isten az abszolút fehér világosság, benne található minden színből a maximum.

Amennyiben te nem őt fogod választani, annál szürkébb lesz az életed. Nélküle pedig csak a sötétség marad...

Minél jobban távolódsz tőle gondolkodásban és tettekben, annál inkább magadnak és másoknak teszel rosszat.


Nekünk a feladatunk, hogy mindenből és mindenkiből a legtöbb színt hozzuk ki, anélkül hogy a világban sötétséget idézzünk elő.


Persze most meg lehet támadni a példámat több irányból is.


Tegyük fel, hogy a fehér színhez 255 egység piros, 255 egység zöld és 255 egység kék kell.


Akkor melyik jobb kombináció?

1. RGB(200,0,0) piros

vagy

2. RGB(200,200,200) szürke


Ugye az utóbbiban több szín van, mégis szürkébb. Pedig elméletileg világosabb.

De szerintem érthető, hogy mit akartam leírni.


Én mondjuk szeretem az almát?

Ez jó vagy rossz dolog?

Ez jó dolog, ha nem árt nekem. És jó dolog amíg nem akarom másokra eröltetni.

Na persze ezt is tudom túlzásba vinni.


Remélem a lényeg nagyjából érthető.

Bűnről viszont csak akkor beszélhetünk, ha látunk és hallunk, tehát szándékos a tett és megfontolt.

2013. febr. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Felejtétek el, mert félreéthető :D

A lényeg, hogy semmi sem relatív csak a nézőpontok mások.

És nekünk törekedni kell, hogy minél kevesebb sötétséget okozzunk minden szemszögből. Tehát ne ártsunk másoknak és ne hagyjunk másokat elveszíteni. Hanem minél színessebbé tegyük a világot. Valami ilyesmire gondoltam...

De a forrásos példa jobb.

2013. febr. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Inkább fényesesbbé, mint színesebbé, mert akkor

RGB(10,50,20) is jó lenne.

A fehérben viszont nem kihalnak a színek, hanem az a tökéletes állapot, amiben minden a maximum.

2013. febr. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!