Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szabad akaratot kapsz, de ha...

Szabad akaratot kapsz, de ha nem teszed azt amit mond, ha nem imádod őt, akkor megöl. Nem zsarnokság ez?

Figyelt kérdés
Dönts, de ha nem úgy döntesz ahogy én akarom, akkor megöllek. Érzitek ebben a zsarnokságot?

2013. febr. 1. 00:35
1 2 3 4
 21/33 pelgrim ***** válasza:

A kérdés egy nagyon kezdetleges elképzelésből ered. Isten nem egy valaki, nem egy személy aki megköveteli tőlünk, hogy imádjuk őt. Isten a vezérlő Alapelv bennünk és körülöttünk mindenben, minden Hatalom, Bölcsesség és Szeretet forrása, - nem követel tőlünk semmit.


A zsarnokság ami a kérdésben érződik az emberek műve, nem Istené.

2013. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

De, az!

Az egész vallás a zsarnokságra, és a megfélemlítésre épít. Hogy miért? Mert emberek alkották, a gyengébb emberek kordában tartására.

2013. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%
22/84%- gratulálok. Lenin válaszát hallottuk. /ki-ki járkál a mauzóleumából a sötét görénye, gyanús is volt mindig
2013. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
71%

He-he! Bocs, de nekem legalább annyi jogom van elmondani a véleményem, mint annak, aki a vallás mellett áll ki.

Én legalább a kérdésre válaszoltam. Ha ez neked nem tetszik jogodban áll húzni a szádat. De kettőnk között az a különbség, hogy én elfogadom a véleményed anélkül, hogy sértegetnélek.

2013. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

24- Jogod van, tiszteletben tartom, dehogy sértegetlek, még há-há-há sem! - hisz nem is ismerlek.

De nem felejtünk.

Az elsősorban a vallást, hitet üldöző ideológia

100 millió (halálos)áldozatot követelt és (követel ma is):

[link]


Az elv, amit leírva láttam a bolsevik terror ideológiája - NAGYON SOK ÁLDOZATTAL járt -kezdve a hitükért megöltektől, megkínzottaktól addig, hogy pl. József A.verseiből Fekete István írásaiból kihúzták az istenes sorokat, hogy nem lehetett csak marxista-leninista (lukácsi) ideológiával nyakon öntött szöveget találni a vallásokról könyvtárakban. Nem felejtünk. A mostani helyzet ennek következménye.

2013. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ez nem zsarnokság, hanem logikátlanság. Ami egy vallástól nem szokatlan.
2013. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

25/26-os nagyon mellé nyúltál! Én legalább annyira elutasítok minden politikai ideológiát, mint a vallást! Engem nem érdekel a politika, nem érdekel a vallás, csak az ember. Részemről lehet valaki fekete, vagy fehér, keresztény, vagy zsidó, hetero vagy homo... Édesmindegy, csak jó ember legyen. Én ezt nézem! Ne politikai, vagy vallási nézetnek feleljen meg! Ne ártson másnak, tisztelje az életet, emberét, állatét egyaránt, ha van lehetősége segítse a másikat... Ennyi!

Én csak ennek próbálok megfelelni. Közel sem vagyok tökéletes, de igyekszem jó ember lenni. És merem vállalni a tetteim. De mindezek ellenére a hívő ismerőseim csak azzal foglalkoznak miért nem vagyok megkeresztelve. Fura!

2013. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
83%

Hát, igen. Hozzátenném, hogy mennél nagyobb őrültség, annál többen elhiszik.

Kezdve a primitív teremtéselmélettel, aztán a sok zagyvaság, ami az ókorban is nevetséges volt, végül betetézi az érthetetlen szentháromság.

Valószínűleg a hihetetlenben hinni nagyobb érdem és annál jobb, mennél ostobább a történet...

2013. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
15%

Kedves tzolko, és többiek!


Atól még, hogy ti nem értitek, nem biztos, hogy hülyeség. Nektek zagyvaság, de ez semmit sem jelent. Ennyi erővel töröljük el a matekot, mert Gizike nem érti.


Nem, nem zsarnokság. Szerinted zsarnokság az, ha a rosszat megbüntetik? Erre a magyarban az igazság szót használjuk. Isten megmondta: a bűn zsoldja a halál. Az, hogy megbánhatod, jóvá teheted és a jövőben elhagyhatod bűneidet, és akkor az ítéletnapon feltámadsz, már egy óriási engedmény. Mindent neki köszönhetünk, mégis hátba szúrjuk, majd mikor a jogos büntetésnél kisebbet kapunk, még mi vagyunk felháborodva? Mert gyakorlatilag ez a helyzet. Vagy szerinted jobb lenne, ha nem lenne ítéletnap, mindenki meghalna, mindentől függetlenül, a világ meg egyre inkább a szenvedés helyévé válna?

Nem, sokkal rosszabb lenne.

istentől hatalmas ajándékot kaptunk: az életünket. Hogy ne rontsuk el, hanem tökéletes legyen, Isten parancsokat hozott. Majd ezt megszegjük, ezzel másoknak, Istennek és magunknak ártva, csak ezt nem vesszük észre. De Isten azt is megmondta, mi lesz ennek a következménye: örök megsemmisülés.

Aztán hatalmas engedményt tett: Ha bűneinket megbánjuk, az érintettektől bocsánatot kérünk, jóvátesszük, a jövőben elhagyjuk, akkor megbocsáttatnak a bűnök, és az ítéletnap után örök életünk lehet.

Hát ez minden jó, de a zsarnokság sehol. Sőt, ez hatalmas sértés.

2013. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit vicces, hogy pont a jóuisten az, akinek hálát kéne adnunk az életünkért, és aki megbünteti a rosszat, mikor a bibliában szerintem kétség kívül ő a legnagyobb rossz. Legalább is én egy rasszista, nőgyűlölő, gyerekgyilkos, állatkínzó, képmutató elmebeteg számlájára sok jót nem tudok írni, és nem is akarok...
2013. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!