Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én gondolom hogy a...

Csak én gondolom hogy a Biblia egy mesekönyv? (van tovább)

Figyelt kérdés
Hiszen eddig minden mai gondolkodásnak ellent mond, annyi lehetetlen dolog van benne (pl.Noé bárkája, Isten örökkévalósága), és valahogy a múlt szokásai is befolyásolják (pl. ha Isten akkor mindenki egy férfira gondol hisz Uram-nak hívjuk pedig lehetne nő, de mivel régen egy nő házimunkára meg gyerek szülésre volt jó ezért őt mégse isteníthetik)
2009. szept. 8. 22:00
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
14/F (légyszi ti is irjatok kort/nemet köszönöm!
2009. szept. 8. 22:00
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Hali!

Hát igen vannak benne hihetetlen részek. De egy-két dolog számomra érdekes/szokatlan benne. Pl.: az embereknek a mózesi törvény szerint a dolgukat egy gödörbe kellett elvégezni, és azt el kellett temetni (holott a környező népek gyógyításra használták a fekáliát [cseppett se lehetett egészségtelen:D]), vagy hogy a FÖld a semmibe lóg (pedig biztos te is hallottál arról, hogy az akkori hit szerint teknősök meg ienek tartják).

Szóval vannak benne ilyen részek, amik fejlettebbé tették a "kiválasztott" népet.

17/f

ui.: amúgy valami nagy gondolkodó/vagy politikus (na szal valamelyik a kettő közül) azt mondta, ha a Biblia törvényeit betartanák az emberek, nem lenne szükség börtönökre... ki tudja

2009. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

Nem, valójában az.

A korabeli mondákat, történeteket szerkesztették össze és írták át.

Kb. olyan, mintha most faluvégen lát valaki egy fényes repülő tárgyat, elindul a faluban egy mende-monda az ufokról, és később ebből egy vallás lesz, aki meg látta az ufót, az lesz Jézus, és kétezer év múlva ez lenne egy világvallás alapja, sok erkölcsi útmutatással körítve, ami alkalmas arra, hogy a népet élhető keretek közé szorítsa, és jó munkásembereket neveljen belőle.

2009. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

Magad mondtad, hogy MAI gondolkodásnak mond ellent, akkoriban bizony másképp vélekedtek az emberek bizonyos dolgokról.


Sokan gondolják egyébként, de szerintem tévesen. A Biblia nem csak vallási mű, hanem történelmi forrásmű és irodalmi alkotás is egyben. Jóval több egyszerű mesekönyvnél, nem tudom, te olvastad-e, vagy csak azok alapján mondom, amit mások mondtak vagy írtak róla. Ezek példázatok és üzenetek, és a mesék nem rendelkeznek mély filozófiai mondanivalóval, nem úgy a Biblia. Persze, hogy vannak benne ellentmondások, hiszen több ember írta, nem egy, sokan sokféleképp gondolkodnak és értelmeznek dolgokat. De nem is az a lényege szerintem, hogy hiteles képet adjon az eseményekről, ez nem történetírás, a zsidóknak inkább eredetmítosz és amúgy pedig üzenet az embereknek, hogy hogyan tudnak helyes és értékes életet élni. Útmutatás.

2009. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%

A Biblia nem mesekönyv az biztos, de hogy a benne foglaltak tizede sem igaz a tuti. Nem kell aggódni, mindjárt jön a másik fél és elmagyarázza, hogy valójában isteni sugallatra íródott és az ellentmondások csak azért vannak benne, hogy az emberek hite próbára legyen téve.

Három dolognak örülj!

1 Anonim az oldal

2 Megszűnt az inkvizíció

3 Még élsz

De vigyázz magadra. Javaslom, holnap mielőbb keress egy papot és bánd meg bűneidet. Komolyan mondom. Csak jót akarok. Nem szeretném, hogy te is a Pokolra juss. Én már sajnos fél lábbal ott vagyok.

2009. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

én még soha nem olvastam bibliát...

ez gáz?

azért 1-2 történetet hallottam én is, és misén is olvasnak fel belőle hajól tudom... :S

2009. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
27%

Nézd meg a DOGMA c. filmet, mindenre választ ad!

http://www.youtube.com/watch?v=c3zEraHgfO4&feature=related

2009. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%

22:40


Nem, egyáltalán nem gáz, de pl én azt nem szeretem, ha az emberek úgy alkotnak véleményt valamiről, hogy nem ismerik (akár jó, akár rossz). Ez olyan, mintha egy filmre azt mondja valaki, hogy mekkora ócskaság, meg ilyenek, pusztán az alapján, hogy mások mit mondtak, de meg nem nézte. Szerintem ez nem helyes.

2009. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%

Találtam még:

[link]

[link]

2009. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%

Miért tűnik úgy, hogy néhány rész ellentmond a másiknak?

Bár a Biblia Isten Szava, számos ember írta le néhány évszázad (több mint 1000 év) alatt. Ezek az írók különböző származásúak, más-más stílusúak és adottságúak voltak. Mindezek a különbözőségek visszatükröződnek az írásokban.

Ezenfelül, ha két vagy több író írja le ugyanazt az eseményt, az egyik megemlíthet olyan részleteket, amelyeket a másik kihagy. Továbbá, a különböző írók különböző módon mutatják be az adott témát. Az egyik időrendben írhatja le, míg a másik egészen másfajta elrendezést követhet.


Hallottál-e már valaha két embert beszámolni olyan eseményről, amelynek mindketten tanúi voltak? Ha igen, észrevehetted, hogy mindegyikük azokat a részleteket hangsúlyozta, amelyek hatással voltak rá. Az egyik kihagyhatott olyan dolgokat, amelyeket a másik elmesélt. Mégis mindketten igazat mondtak. Ugyanez a helyzet a Jézus szolgálatáról szóló négy evangéliumi beszámolóval, valamint más történelmi eseményekkel, amelyeket több bibliaíró írt le. Mindegyik író pontos információt ad, még akkor is, ha az egyik megőrzött olyan részleteket, amelyeket a másik elhagyott. Az összes beszámolót figyelembe véve teljesebb képet nyerhetünk arról, ami történt. Ezenkívül az ilyen változatok azt bizonyítják, hogy a bibliai beszámolók egymástól függetlenül keletkeztek. Lényegi összhangjuk pedig azt bizonyítja, hogy igazak.

2009. szept. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!