Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten a nácikat is szerette?

Isten a nácikat is szerette?

Figyelt kérdés
Ha Jézus és isten mindenkit szeret akkor a második világ háborúban szolgáló náci katonákat is szerette?
2008. jún. 7. 04:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Biztosan szerette. És megmondom miért: a legtöbb katona a hazáját szolgálta, mert elhitették vele, hogy ezzel tesz jót. Ő azt hitte, hogy jót tesz! Ez ugyanolyan, mit az öngyilkos merénylőknél. Azért robbantja fel magát, mert azt hiszi, hogy ezzel Istennek tesz jót. Nem tehet róla, hogy ezt hiszi, ezzel van átmosva az agya!

Persze rossz mind a kettő, de ő maga nem tudja, hogy rossz. Márpedig Istennek szemben bűnt elkövetni csak úgy lehet, ha tudod is, hogy bűnt követsz el. Máskülönben nem tehetsz róla. Biztos van, aki nem így gondolja, de mivel én hiszem, hogy Isten igazságos, ezt csak így tudom elképzelni. Hiszen ha büntetne embereket olyanért, amiről nem tehetnek, akkor nem lenne igazságos.

Biztos sokan fognak vitatkozni velem, de ez az én véleményem.

2008. jún. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

arrol nem szólva hogy sok sok katona tiszt meg volt fenyegetve ha nem csinálják kiírtják a családját ott a szeme láttára. aztán aki makacskodott hogy nem akarna annyira náci lenni azt fejbe lötték, vagy éppen öt nem de a kislánya eltünt, vagy a feleségét vitték el.

na ezért tuti mindenki képes lenne ölni hogy a szeretteit vissza kapja vagy megóvja.

2008. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

teljesen rosszul látjátok ezt a kérdést.


Isten nem azért szeret bennünket, mert megérdemeljük, hanem azért, mert a teremtményi vagyunk, a gyermekei. Egy szülő sem csak akkor szereti a gyerekét, ha az jólviselkedik... Ha rosszat csinál és megbünteti, akkor is szereti.

2008. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Csatlakozom a legutóbbihoz.Isten szeret bennünket...!!!_Micsoda egy hülye kérdést tett fel ez a valaki?!Vajon mennyi idős lehet?
2008. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
5 éves salgotarjányi gyerek vagyok.
2008. jún. 7. 21:55
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen hülye kérdést,vajon ki ez a marha?:D Isten csak engem szeret....Komolyabbra terelve a szót: Isten nem szerette,sőt kifejezetten utálta a nácikat,de a zsidókat szerette...Isten nem is értett németül sajnos....hát...ilyen az élet:D üdvözletem
2008. jún. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

1. van-e isten?

2. melyik isten?


vicc: persze, hogy szerette, támogatta is őket :)

2008. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%
A bibliai SátánIsten persze, hogy szerette őket, hiszen jó druszái. Legalább olyan jó tömeggyilkosok voltak, mint Ő.
2008. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

A legelső hozzászólónak annyit, hogy a frontharcos katonák nem voltak nácik. Alig 10%-uk volt tagja a pártnak.

Bezzeg a Vöröshadseregben a besorozottak 97%-a párttagvolt.

2008. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Isten? Nincs. Felsőbbrendű lények vannak. Bizonyos jegyekről felismerhetőek itt élnek közöttünk. A nácikról meg annyit, hogy nézzétek meg az auswitch-i gázbuborékot, aztán meglátjátok kit kell szidni a nácikat vagy a zsidókat(dokumentumfilm)akinemlátta az nem tud semmit és inkább fogja be.
2008. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!