Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a frászért pedofilkodhatnak...

Mi a frászért pedofilkodhatnak a papok tök nyugodtan? Ellenük miért nem indítanak eljárást? Nem katasztrófa, és érthetetlen?

Figyelt kérdés

O' Brian bíboros végre lemondott, aki amúgy a homokszexualitás egyik legnagyobb ellenzője, bírálója, végre most lemondott, mivel már a 30-dik kispap tesz rá vallomást, hogy őt is molesztálta kiskorában. Miért nem lepődök már meg ezen?


De miért lehet nekik? Rájuk nem vonatkoznak a jogszabályok vagy mi? A legelső panaszra miért nem mennek ki értük, aztán némi kezeléssel párhuzamosan előzetesbe teszik, de úgy nagyjából örökre, ahogyan bárki más "sima" embert? Miért nem? Max ennyi tud történni, hogy lemond és kész, ezzel megoldva?

Ti értitek ezt?



2013. febr. 26. 08:56
1 2 3
 11/24 Alex Fly ***** válasza:
31%

Igen. A pedofil esetek elkövetőinek 0,3%-ának (a papoknak) mindenki a vérét kívánja. holottminden egyes esetre jut 200, amikor a gyereket a saját apja erőszakolja meg. Mégsincs ekkora felháborodás az apaság ellen...

Ki érti ezt?

2013. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
18%

Az egyháznak nem csak a pedofília a bűne.


Persze mi emberek nem ítélkezhetünk a tettekből viszont láthatjuk, hogy kik azok akik Isten gyülekezetét, népét igyekszik a lehető legtisztábban tartani, hogy ne hozzon szégyent a nevére.


Több ezer éve a keresztények világban levő része csak szégyent hozott a teremtőre. Messze eltérve a Jézusi szellemtől és tanítástól.

Persze azok is akik nem kereszténynek mondják magukat, de Istenre mutogatnak ha épen "szent" háborút vívnak...


Ezért fogja hamarosan a politikai rendszert felhasználva az összes vallást betiltani, mert amit csinálnak nem hogy békét de pontosan háborút okozott és veszteséget az emberiségnek.

2013. febr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

"holottminden egyes esetre jut 200, amikor a gyereket a saját apja erőszakolja meg."

Tudod, a különbség az, hogy egy bármilyen pedofilhoz 5 perc alatt megy ki a rendőrség. 10 perc alatt gyűjtik be, 15 perc múlva már a cellában alázzák 120 kilós négerek.

Míg egy paphoz 50 év múlva mennek... a fenét mennek: üzennek ki, hogy mondjon le és menjen át egy másik kerületbe, friss húsért.

Téged nem zavar ez az aprócska különbség?


"Mégsincs ekkora felháborodás az apaság ellen... "

Tudod, az apaság egy fontos intézmény. Az apa szerepe döntő lehet egy gyermek életében.

Ezért még azt is el lehet viselni, hogy az apák 0,01%-a visszaél a helyzetével. Persze ezeket ki kell vonni a forgalomból, az más kérdés.


Míg a papság szerepe? Fontos? Előremutató?

Ma is?

Mert a múltban még talán... de ma már szinte semmi értelme. Még egy jótékonysági szervezet is hasznosabb náluk.

2013. febr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

na igen!

13-as jól leírja a helyzetet, szóval valaki válaszoljon már rá, miért is????


"Tudod, a különbség az, hogy egy bármilyen pedofilhoz 5 perc alatt megy ki a rendőrség. 10 perc alatt gyűjtik be, 15 perc múlva már a cellában alázzák 120 kilós négerek.

Míg egy paphoz 50 év múlva mennek... a fenét mennek: üzennek ki, hogy mondjon le és menjen át egy másik kerületbe, friss húsért.

Téged nem zavar ez az aprócska különbség? "


Tehát ha van egy bármilyen pedofil, oda a TEK kimegy, és a szokásos brutalitással elfogják, lefektetik, megbilincselik, aztán tök mindegy az igazság valójában, annak az illetőnek reszeltek örökre. Még azt is kiverik belőle, hogy 10 éve melyik kisfiúra nézett másképpen, és furcsa mód, 2 órán belül már "teljes beismerő vallomás születik".


Na most egy pedofil papért miért nem megy ki a TEK, és miért nem viszik el bilincsben azonnal, hasonlóan brutális eljárás mellett? Hát könyörgöm, mi folyik itt???? Vagy én vagyok félretájékoztatva, de én még nem hallottam, hogy egy pedó papot előzetesbe tettek volna.

2013. febr. 27. 08:49
 15/24 A kérdező kommentje:

a kérdésben leírt bíboroshoz pedig:


az meg nyíltan beismerte, hogy igen sok kisfiúval pedofilkodott, és ha jól tudom, még csak le se tartóztatták, csak annyi a büntetése, hogy szegénykém nem indul a pápaválasztáson :) AGYRÉM !!


Viszont ha ez így megy, akkor legközelebb ha éppen valami bűncselekményt támadna kedvem elkövetni, akkor utána nyugodtan beismerem, de megígérem, hogy nem indulok a pápaválasztáson, és remélem, ezzel el is lesz sikálva az ügy. Most nem?

2013. febr. 27. 08:51
 16/24 anonim ***** válasza:
27%
Tudsz konkrét esetet mondani, amikor alaposan gyanúsítható papot nem tartóztattak le az elévülési időn belül? Mert enélkül elég fura ez az állítás.
2013. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

igen tudnék. de fordítva én is kérdezhetném ám! te tudsz egyetlen letartóztatásról is?

ha akarod, utána keresek neked név szerint is, de pl ami elévülési időn belül volt biztos és eljárást is indítottak, az a pécsi püspökbotrány néven elhíresült eset volt, csak aztán érdekes módon a rendőrség megtagadta a nyomozást elfogultságra hivatkozva, áttették Szekszárdra, aztán meg szépen csendben eltussolták az egészet. ahogy szokták. ha konkrét nevek kellenek, kinyomozom neked.

2013. febr. 28. 22:20
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
A Pécsi Egyházmegyét érintő ügyben a pedofília fel sem merült... tévesek az értesüléseid. A legtöbben csak mocskolódtok valódi tények és érvek nélkül. Könnyű azt mondani, hogy minden pap pedofil és homoszexuális, de ez attól még nem lesz igaz. Az meg pláne nem, hogy mindez a cölibátus miatt van. A pedofília betegség, melynek leggyakoribb oka a gyermekkorban elszenvedett hasonló bántalmazás, bár mellesleg a papi pedofil ügyek nagy része nem is pedofília, hanem efebofília.
2013. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

na jó, addig nyomod a sületlenséget, amíg tényleg elő keresem az akkori cikkeket, híreket, és bizony felmerült igen csak a pedofília, na és nem csak a gyanúja.

még rendőrségi ügy is indult belőle, csak mint azt írtam már, elfogultságra hivatkozva egyszerűen nem voltak hajlandók nyomozni.


aztán ... a cölibátus tényleg baromság, de hát ugye tudjuk, miért találták ki anno, és talán valóban nincs köze a pedofíliához, de mégis fura az aránybeli kiugrás a papok között. ha pedig tudod, mit jelent az efebofília, akkor nem mondanál ilyeneket. megismétlem: kifejezetten pedofil-ügyekről van szó az esetek döntő többségében.Ha az lenne, akkor ügy se lenne annyira, hiszen az nem bűncselekmény. csak hogy nem így van .....

Végül, peched van, mert elhiszem, hogy véded a mundér becsületét, csakhogy nekem nem kevés személyes tapasztalatom van, ill. személyes, közeli forrásból származó infó. Aki csak volt pl nálunk pap, az mind áthelyezésre került, mert csak idő kérdése volt, és mindnek kipattant valami ügye. Igaz, akkor kisfiúként még én se tudtam, miért akart mindig kettesben maradni velem a drága pap úr, aztán anyámék mesélték később, hogy más kisfiúval "közelebbi" dolgai is voltak (én megúsztam némi simogatással), aztán abból is a szokásos dolog lett, azaz a nagy semmi, csak áttették másik megyébe, amikor már túl sok fiú szülője panaszkodott ... no comment.

Nézd, nekem nem tudod megmagyarázni az ellenkezőjét, ugyanis ezen felül még egyetemistaként is voltak haverjaim a Hittudományin, és te jó ég, hogy ott mi ment ... na azt sztem már le se írom. Úgyhogy cölibátus, hát hogyne ...

2013. márc. 2. 06:47
 20/24 anonim ***** válasza:
23%

És tett bárki feljelentést a rendőrségen? Mert ha nem, akkor nem az egyház akadályozta meg az eljárást, hanem ti magatok. Vagy nem is biztos, hogy igaz volt, csak valaki látott valakit, aki hallott valamiről?

Eddig még csak feltételezésekről és pletykákról szóltál. Tényeket egyelőre nem hoztál.

2013. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!