Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a frászért pedofilkodhatnak...

Mi a frászért pedofilkodhatnak a papok tök nyugodtan? Ellenük miért nem indítanak eljárást? Nem katasztrófa, és érthetetlen?

Figyelt kérdés

O' Brian bíboros végre lemondott, aki amúgy a homokszexualitás egyik legnagyobb ellenzője, bírálója, végre most lemondott, mivel már a 30-dik kispap tesz rá vallomást, hogy őt is molesztálta kiskorában. Miért nem lepődök már meg ezen?


De miért lehet nekik? Rájuk nem vonatkoznak a jogszabályok vagy mi? A legelső panaszra miért nem mennek ki értük, aztán némi kezeléssel párhuzamosan előzetesbe teszik, de úgy nagyjából örökre, ahogyan bárki más "sima" embert? Miért nem? Max ennyi tud történni, hogy lemond és kész, ezzel megoldva?

Ti értitek ezt?



2013. febr. 26. 08:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok


Nem is olyan bonyolult ez.

Sokszor a kisegyházakt vádolják a kiközösítéssel, ám a katolikus egyházon belül is van ilyen.

Katolikus lexikon:a budai zsinat kiközösítéssel fenyegette a a törvénykezési mentesség (privilegium fori) megsértőit; az egyh. személyt, ha pörét pp-e engedélye nélkül világi bíróság elé viszi.

Mit jelent ez?

Ha hívő vagy és a gyermekedet molesztálja a pap és te a világi bíróság elé viszed akkor privilegium forit megsérted és joguk van kiközösíteni.

Tehát ha befogod és nem hozod nyilvánosságra akkor maradhatsz amúgy mehetsz.

És az egyházi átokról még nem is beszéltünk.

2013. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nézd, nekem nem tudod megmagyarázni az ellenkezőjét, ugyanis ezen felül még egyetemistaként is voltak haverjaim a Hittudományin, és te jó ég, hogy ott mi ment ... na azt sztem már le se írom"


Igen, gondolom alkalmatlanok voltak, vagy buktak, aztán bosszúból mindenféle hülyeséggel megrágalmaztak másokat...

Érdekes, már régóta a családom az Egyház szolgálatában van és ott végez munkát több családtagom is, és én is ezt fogom csinálni. Eddig egy pedofilt sem ismertünk személyesen, engem sem akartak molesztálni, sőt senkit nem ismerek, akit pap molesztált volna, pedig jó pár pappal találkoztam már. És ezt nem a "haverjaimtól" tudom, hanem tapasztaltam. Szóval erről ennyit, de úgysem foglak meggyőzni.. Aki mocskolódni akar, az úgyis talál mit.

2013. márc. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon is érthető, hogy miért: ez az örökségük.


Az egész Biblia egy elfajzott szellemi alapra építkezik. (!!!)


Ezt kell(ene) megérteni.


Az alapjai hibásak és szándékosan lett így megalkotva.


Bármi is nő ki belőle, az alapvető hibát, az elfajzottságot rejtve vagy nyíltan,

de tartalmazni fogja.


Ezt, amit most itt leírtam, nagyon fontos lenne megérteni.

2013. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

22-es

a frászt, azóta pap az illető, és egy fiatal csávóval lakik a parókián ... elég vicces, de hát ez a realitás.

2013. ápr. 15. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!