Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit Gyülekezeténél hogy fér...

A Hit Gyülekezeténél hogy fér össze az Izrael, zsidó imádat, és Jézus Krisztus tisztelete?

Figyelt kérdés
Sokszor belenézek, több izraeli zászló van, mint magyar, illetve mindig kiállnak a zsidók érdekei mellett. Emellett Jézus Krisztusról is papol N.S.
2013. márc. 5. 21:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
52%

4/--Te ezt komolyan is gondolod?--


""""3. Jézus zsidó volt, akit zsidók ítéltek el, és római katonák szögeztek fel a keresztre és MINDANNYIUNK bűnét hordozta (az enyémet, a tiedet, azokét akik elítélték, a római katonákét, stb.) Mindannyian megöltük őt ha úgy vesszük, mert ha nem lettek volna bűneink, akkor nem kellett volna meghalni."""


Ha úgy érzed, hogy TE megölted őt és felelős vagy érte--- RAJTA akaszd fel magad....úgy is várni fog rád a TE Jézusod... csak tudod ha én lennék Jézus teszem azt, akkor akkorát bevágnék neked, hogy a mars adná a másik felét, hogy TE Bűnös voltál és helyetted én lakoltam meg!!!


Na ez a bibliának azon részlete többek között, amiben egy szemernyi igazság sincs! Ez afféle HITGYÜLIS SZUGGESZTIÓ

2013. márc. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 eric_one ***** válasza:
29%

mami-nak!


idézlek:

"akkorát bevágnék neked, hogy a mars adná a másik felét, hogy TE Bűnös voltál és helyetted én lakoltam meg!!! "


Ez a mondatod megmutatja a te embertársaid felé érzett "szeretetedet", mert a szív bőségéből beszél a száj. Az Isteni szeretet pedig önfeláldozó szeretet, és abban mutatta meg Isten az ember iránti szeretetét, hogy egyetlen Fiát adta, hogy aki hisz a Fiúban, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

2013. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
16%

ostoba és bigott vagy --Istennek egyetlen fiát?


Jelenpillanatban, minimum 7 milliárd gyermeke van Istennek Te ostoba! Jézus is ily módon volt a fia áttételesen különben emberek nemzették és emberként halt a keresztfán ahol az utolsó szavai azok voltak-Miért hagytál el engemet Istenem?


Miért hagyta el Isten azért mert téveszmés volt, a pusztai éhezéses marhasága miatt mikor leüvöltötte az Istent, hogy miért nem segít a zsidó népnek!

De mivel éhezett, fel sem fogta hogy az isteni Jelenés megjelent neki-- Ő ördögnek hitte, és egyetlen szavát nem hitte3 el! Holott a fehér Jelenés Istennek parányiként való megjelenítése volt önvalójából és arra figyelmeztette ott a pusztába hogy a testét táplálni kell, mert a szellemét megbetegíti!


Ez okozta a tragédiáját, hogy az elméje beteggé vált, nem pedig az, hogy az emberek elkövetett bűneiért áldozta fel magát!


Minden ember önmaga felel elkövetett bűneiért, azért senki más nem felelős. Se a múltban elkövetettekért se pedig amit majd a jövőben elkövetne bárki!


Te magad felelsz önmagad lelkéért saját életeddel, cselekedeteiddel amelynek köszönhetően vagy pusztulásra ítéled, mert el se jut a Föld szívéig az isteni Energiához, vagy bűntelen életeddel halhatatlanságra szánod, mert beléphet és eggyé válik az Istennel.


Igazad van egyébként, az emberi fajt nem igen kedvelem,mert önző,és az intelligenciáját nem az összes élet felemelkedésére használja, hanem sajnos sok ember csak saját érdekeit nézi, miközben a többit bele tapossa a földbe,- ezért csak nehezen engedek magamhoz bárkit közel, de ez nem jelenti azt, hogy nincs bennem szeretet, csupán megválogatom azt, hogy kinek nyílok meg és kit árasztok el szeretetem kisugárzásával.

2013. márc. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 eric_one ***** válasza:
57%

Kedves mami!


Köszönöm kedvességedet, nem is számítottam másra tőled, mivel az oldalon több hozzászólásodat olvasva látom úgy kezded, hogy a másikat ledegradálod.


Ennyi zöldséget amit itt összehordtál tömören, ritkán lehet látni. Az biztos, a válaszod köszönő viszonyban sincs a Bibliával. Ha Te úgy érzed, és azt vallod, hogy Jézus elmeháborodott, és halálának lényege nem az emberi faj bűneinek megváltása volt, akkor erre csak azt tudom mondani, hogy vegyél elő egy Károli féle Bibliát és kezd el ott a tanyán olvasgatni.


Mt 6,23 "És ha a világosság, ami benned van, valójában sötétség, milyen nagy akkor a sötétség?”

2013. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%

Először is nem tanyán élek, de ha valaki ott él az nem jelenti azt, hogy buta és ostoba ember lenne, mert a paraszt ember olykor sokkal okosabb és életet ismerő mint a beskatulyázott gondolkodású városi ember.-- egyébként városon élek és Pesti születésű vagyok.


Aztán nem Károli-féle biblia- hanem Károli Gáspár fordítása" alapján kinyomtatott biblia.

Amiből bizony sok régebben fordított írás kimaradt-- igy maradt ki a fehér angyali jelenés ott a pusztában, amikor Jézus mint a legenda tartja 40 napig(!) éhezett. a másik hogy ha ott látta, akkor el kellett volna mesélnie ha ugye nem vált beteggé az elméje, hogy kirántották az ő lelkét és csak azért láthatta azt, amit látott.


Aztán a károli-féle fordításból kimaradt a Jelenés figyelmeztetése, hogy a testet táplálni kell, mert a szellem megbetegszik-- helyette az szerepel értelmetlenül, hogy változtasd a követ kenyérré. Aztán az is egy kitaláció, hogy sátán jelent volna meg, ráadásul képessé vált szólani is ! Ez aztán a legnagyobb hazugság!!!!-- amikor a másik Teremtő erő amely valóban létező és valamikor láthatták is (és frászt is kaphattak tőle! olyan félelmetesen fekete, és vörösen izzó fazon") egyes emberek, akik rendkívüli képességgel rendelkeztek- azoknak megjelenhetett, de csak segítő szándékkal!! Vagy a várható katasztrófákra szeretne az ilyen ember segítségével figyelmeztetni vagy, a kallódó holt lelkeket segíti, terelgeti erejével a -holtak útjára rátalálni!-- DE KÉPTELEN EGYETLEN HANGOT IS KIEJTENI!!!


Ha a pusztában megjelent Jelenés szólani tudott, akkor az csak is az isteni Jelenés lehetett és bizony raportra rántotta Jézus lelkét maga elé egyéb marhaságot semmit nem tehetett mert sokkal szigorúbb, következetesebb Szellem ahhoz.


Én írnék butaságot? a bibliába írtak le számtalan butaságot Jézussal kapcsolatban de sok egyébbel kapcsolatban is.


Tudod Te ne akard elmagyarázni nekem mi és mennyi az igaz, mert ha valaki szembesült mind két Teremtő Erővel ÉN SZEMBESÜLTEM. Az isteni szellem energiának valódi létezésével a Földünk szívénél vagy is Magmája előtt és a Jelenésével is, amikor kirántotta raportra a lelkemet. Aztán az Isteni szellem nem beszél, hanem csak utánozza az ember által kitalált beszéd-hangokat, előidézve saját szálainak rezgetésével, úgy szól olyan csodálatosan mintha hárfa szólna vagy üvegpohár zenéjét hallanánk


Volt szerencsém megtapasztalni a másik Teremtő Erőt is igaz, annak csak a Jelenésével szembesültem-- háromszor mentette meg az életem! De szólani képtelen, csak képeket sugározni képes, vagy életre kelti az emberi memóriából a képi adatokat és úgy képes kommunikálni-- de mind kettő tisztes távolságból csak!


Tudod Te hogy mi vagy ki az Isten? elmesélte neked talán a biblia? NEM!! Tudod Te mi az benned, amit a teremtőktől kapott az élet, aminek köszönhetően élő vagy és mi az ami eltávozik belőled amikor meghalsz? NEM tudod azt se, mert a biblia íróinak fogalma se volt semmiről!


Ja persze a lelked távozik el belőled NA ÉS MI A LELKED ESZIK VAGY ISSZÁK???

2013. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

Jól tudom, az ember mindig kereste az élet eredetének okát és válaszokat a halál után várható létezésre. Az embernek az élete soha nem volt könnyű tele volt fájdalommal, harccal, a mindennapi létért való küzdéssel aztán az a tudat hogy meghalunk szintén számtalan félelmet ébreszt a lélekben hisz elveszíthetjük a szeretteinket de saját életünk se végleges... Tehát keresgél olyan helyet ahol válaszokat kaphat-- ennek köszönhetik a vallások a hitközösségek hogy ma rengetegféle is, létezik a világon. Csak egy baj van a legtöbb, mesékre alapozva tanít, elavult, ókori históriák alapján, ami viszont csak tündérmese. Olyan csodákat ígér, amelyek nem igazak, és ezen a téren nem kivételek a nagy vallások dogmái, tanításai se!


S amikor meghal valaki és lelke felszabadul a test szorításából-- csak csodálkozik hova került csapódik ide oda a végtelen Térben, megbűvöltem a végtelenségtől és azt se fogja fel hogy mivé lett valójában hol van és hogy az ideje lejárhat, ha sokáig kallódik és elpusztulhat a lélek a valóságunk durva elektromossággal telített Terében. Ráadásul nagyon sok eszement élő azzal szórakozik hogy holtakat idézgetnek- amit a holt lelkek megéreznek és még több ideig téblábolnak, és erejükből rengeteget veszíthetnek. Holott az út, ami előttük van az valóban olyan mint a pokol és ha nem indul el időben és el is gyengül akkor ott megsemmisülhet mielőtt elérne az isteni Energiához ahova belépve azzal eggyé válva azonosulva ő maga is isteni energiává halhatatlan lélekké válhat és egyszer valahol újra teremtheti önmagát és a többi életet a természetet-- de nem itt a Földön!


Ha most azt gondolod, csak neked írtam ezt nem, megírtam a Pápának több évvel ezelőtt és megköszönték és megírtam a blogomban is, hogy mások is megtudhassák. A HIT-re szükség van, de a tanításokban nagyon sok reformációra lenne szükség. Az antik írásokat lehet tisztelni, azt lehet tovább gondolni, majd tisztelettel a porcra helyezni és modernebb hitvilágot alkotni, mert a XXI szd. ban élünk, nem pedig a sötét középkorban.

2013. márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
40%
Ha a pénzről van szó,náluk minden összefér....
2013. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

eric_one-- szeretném ha elolvasnád a blogomnak ezt a fejezetét. Kérlek szépen jó...írd be a keresőbe ha nem lesz kék most itt.

25. f. Isten kontra Ember

2013. márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van farikcsaaaa- a papi hivatás épp olyan egzisztencia pénz és hatalom, mint a politikusok pártoskodási szélhámossága...c...c..


Ha a vallások Istent szolgálnák igazából, akkor nem áldották volna meg soha a fegyvereket, amikor a háborúba hajtották az egyszerű tömegembereket-- miközben a vezetők a hatalom élvezői, a kerekasztal mellett dumáltak vagy tologatták az ólom katonáikat-- mit tettek a papok?- misét celebráltak a sok- sok elhullott ember emlékére... azzal egyik elesett katona se kapta vissza az ellopott életét!!!


Minél több embert tudnak beetetni, annál hamarabb jutnak hatalomhoz, sikerhez és nem is akármennyi jövedelemhez, de sokszor azzal se érik be mellette csalnak, vesztegetnek... -- aztán az hogy mit ígértek... ki emlékszik már reá...? hazudnak reggel délbe este és éjszaka...

2013. márc. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
59%

Mamiiii


Te mekkora egy ostoba ember vagy, hihetetlen mennyi marhaságot össze tudsz írkálni. Nagyon unatkozol otthon? Keress inkább más elfoglaltságot ahelyett hogy itt rontod a levegőt és írkálod az idiótábbnál idiótább gondolataid. Szerintem kezeltetni kellene magad. Ezt már többször elmondtam én is más is, hogy nem vagy komplett, de nem fogod fel. Egyszerűen képtelen vagy rá. Írkálj csak a pápának aki persze válaszol is neked, meg a Nasa-nak mert múltkor azt említetted. Vagy a másik hülyeséged az unokád aki beethoven műveket ad elő gyönyörűen a szintetizátorán 8 évesen meg díjjakat is nyert. A sok hulladék szófosásodból egy két szó ha igaz. Húzzál el innen, ez nem az elő felhívásom!!

2013. márc. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!