Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Hit Gyülekezeténél hogy fér...

A Hit Gyülekezeténél hogy fér össze az Izrael, zsidó imádat, és Jézus Krisztus tisztelete?

Figyelt kérdés
Sokszor belenézek, több izraeli zászló van, mint magyar, illetve mindig kiállnak a zsidók érdekei mellett. Emellett Jézus Krisztusról is papol N.S.
2013. márc. 5. 21:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

már miért ne férhetne össze a kereszténység a zsidósággal, mikor Jézus is egy teljes mértékben zsidó hagyományokat követő tanító, lényegében rabbi volt, aki maga is kifejtette, hogy betölteni jött a törvényeket (tehát a zsidó vallást), nem pedig eltörölni azokat. Jézus legtöbb tanítása jellemzően ószövetségi meg talmudi idézet, értelemszerűen, hiszen Jézus ebből a kultúrából jött, és azt soha nem is tagadta meg.


A kereszténység a zsidóságból fakad, a kezdeti időszakban nem is volt külön vallás, hanem csak egy a számtalan zsidó valláson belüli mozgalom közül.


Az, hogy az európai keresztény kultúrába hagyományosan bele van kódolva egy kis zsidóellenesség és ezzel együtt a gyökerek letagadása, az már egy későbbi rárakodás, ami itt még a mai napig nem múlt el teljesen.

Az USAban viszont a keresztény közösségek jellemzően úgy tekintenek a zsidóságra, mint a gyökerekre - a Hitgyüli meg amcsi mintát követi nem csak ebben.


Inkább az a kérdés, hogy mégis hogyan papolhat Jézusról vagy akár bármiféle kereszténységgel kapcsolatos dologról (tudod, szeretet meg társai) olyan, aki telipofával zsidózik meg uszít - és akkor itt lehetne politikusokat, de egyházi személyeket is sorolni, a magukat kereszténynek hazudó, és arra a mellét verő táborról már nem is beszélve.

Ez inkább a kérdés.

2013. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 eric_one ***** válasza:
57%

Kedves mamika!


Teljességében elfogadhatatlan amit írsz, már azt se tudom nevessek vagy sírjak. Ez a mondatod volt a legjobb:


"Az isteni szellem energiának valódi létezésével a Földünk szívénél vagy is Magmája előtt és a Jelenésével is, amikor kirántotta raportra a lelkemet."


Hol van ez földünk szíve? Csak nem az Attila dombnál? Ezeket a dumákat az ezotéria rovatban biztosan kajálják.... Azt nem tudom honnan szeded ezeket az égbekiáltó, hamis, buta, zagyva, sötét gondolatkavalkádokat. Mire alapozod te az istenképedet, ha a Bibliát nem fogadod el, sem Jézust annak, amit magáról állít. Mert az én istenképem a Szentírás elfogadása alapján van, melyben a világmindenség teremtője nyilatkoztatta magát ki. A te istenképed meg a te fejedben született meg, és meghazudtolod a Bibliát állításaiddal. Ezért a továbbiakban értelmetlen erről beszélgetni, mivel te továbbra is csak a saját kútfődből kipattant, elképzelt istenedről tudsz bizonyságot tenni. De az engem nem érdekel. Ezért kívánom neked hogy, Ábrahám, Izsák, Jákób Istene, Jézus Krisztus Atyja és Istene, az egyetlen valóságos és igaz Isten adjon neked kegyelmet, és gyújtson világosságot benned!

2013. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Abban hiszel apám amiben akarsz, aztán majd meglátod ha odakerülsz ahová írtam, HA egyáltalán eljutsz odáig! Nem tudod hol a Magma a földünkben? a közepénél. De odáig csak a láva izzó, hatalmas erővel örvénylő tömege van, amin bizony egyszer a lelkednek át kell haladnia!


Ja elfeledtem bocsi, hogy TE Hívő vagy és fogalmad sincs arról, hogy mi is tulajdonképpen benned a saját lelked! s akkor tényleg kár további szóváltás. Maradj sötét! Várnak a HIT-gyülibe! Micsoda sötétté lett ez a világ?- ráadásul a XXI. században, amikor már kint sertepertélünk az űrben is! olykor azt érzem ha hallgatlak, vagy olvaslak benneteket, hogy a középkorba juttatottam vissza!

2013. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


A gond ott van, hogy szemellenzősen, bálványként imádják Izraelt, válogatás nélkül dicsőitve érdemeiket és gazemberségeiket. Úgy pedig nem lehet meggyógyítani és objektíven szemlélni senkit, ha a jó és a rossz cselekedeteikre egyaránt bambán mosolygunk és zászlót rázunk. Teszik ezt nyilván nem kevés támogatásért. Nem gondolnám, hogy Németh Sándor ezért az agytalan nyelvmunkáért csak zászlóküldeményeket kap az izraeli kormánytól.


# 21!


"már miért ne férhetne össze a kereszténység a zsidósággal, mikor Jézus is egy teljes mértékben zsidó hagyományokat követő tanító, lényegében rabbi volt, aki maga is kifejtette, hogy betölteni jött a törvényeket (tehát a zsidó vallást), nem pedig eltörölni azokat."


Teljes mértékben mást tanított, mint ahogy az rabbinikus hagyományokban fellelhető volt. A törvényt pedig nem betölteni, hanem tökéletessé tenni jött. A két fogalom között azért van különbség.


"Jézus legtöbb tanítása jellemzően ószövetségi meg talmudi idézet, értelemszerűen, hiszen Jézus ebből a kultúrából jött, és azt soha nem is tagadta meg."


Pontosabban az ószövetségi és rabbinikus idézetek kijavítása és felülírása volt tanításainak esszenciája. Felhívom a figyelmedet, hogy közvetlenül a megjelenését követően ott koslatott a nyobában egy csoport ferizeus vagy rabbi horda, akik folyton azt lesték, hogy mikor tudják kicsinálni, amit végül meg is tettek.


A másik dolog pedig, hogy a rabbinikus tanítások, -Jézus tanításai alapján is- annyira tartoznak a gyökereihez, mint jaguárvadászat hagyományai.

2013. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
59%

23 alias mami-nak:


1, "De odáig csak a láva izzó, hatalmas erővel örvénylő tömege van,"


Persze, és a bányászok merőkanállal merítik a szenet és megvárják míg kihül, nem?


2,"amin bizony egyszer a lelkednek át kell haladnia!"


Nagy cucc, ha egy szó is igaz lenne ebből a mondatból sem lenne semmi. A lélek sérthetetlen, csakis a hús-vér tested sérülhet meg ebben a világban. Átmegy rajta és kész, ennyi.


3, A technikai fejlődés nem egyenlő a lelki fejlődéssel, csak szólok. Attól, hogy technikailag nagyot ugrottunk, lelkileg igencsak el vagyunk maradva. Viszont ezzel szemben te szellemileg is igencsak visszamaradott vagy. Vagy már az elmegyógyintézetbe is bekötötték a netet? :)

2013. márc. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Azt írtad 25/ hogy a "A lélek sérthetetlen," Na és elmagyaráznád nekem ha olyan sokat tudsz, milyen is az a lélek, miből áll, hogy néz ki, milyen szubsztancia?

Mert ha azt írod sérthetetlen, akkor gondolom csak el tudod nekem magyarázni a tudatlan pori embernek?

2013. márc. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos nem tudom miből áll össze, de ez nem azt jelenti, hogy most neked el kell kezdeni rajta törni a fejecskéd, mert amint látszik eddig sem túl sok jó származott belőle. Lásd a korábban írt sületlenségek, a blogodat már csak halkan merem említeni, nehogy valaki odatévedjen... Óvva intek mindenkit a blog megtekintésétől.
2013. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%

S még Te írod nekem hogy én írok valótlant amikor anélkül írsz véleményt a lélekkel kapcsolatban; "A lélek sérthetetlen," hogy fogalmad sincs arról milyen is a lélek. Egyébként nyugodtan lebeszélhetsz bárkit hogy nálam olvasson, nekem elég az hogy havonta 5-7 ezren olvassák és le is másolják, illetve megköszönik azt amit tanulhattak belőle.


Tudod, Te abban hiszel amiben akarsz, a Te dolgod. Én pedig azt fogadom el, amit saját magam megtapasztaltam, nem pedig valami ókori babonaságot.

2013. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
szóval te 25/ azt gondolod hogy az angyalok a mennyország a pokol meséje az igaz és nem téveszmék?- De az amit én írtam az viszont az, mert bocsi,- természet közelibb-Föld van, anyag van, élet van és energia lét van. Ennyi...
2013. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
59%

Még jó hogy te it vagy mami aki mindenről mindent tud és ugye felvilágosítasz minket... Szóval miből is áll a lélek???

A 5-7 ezres látogatottságod meg talán csak azért lehet, bár igencsak kétlem, mert az emberek oda járnak röhögni a h*lyeségeiden... :)


Nálad nagyobb kamugépet még életemben nem láttam és te még el is hiszed amit mondasz!! Ez valami oltári!

2013. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!