Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogyha isten...

Miért van az, hogyha isten kerül szóba, akkor az egyik fél a maga vallását képviselő egyén idézetekkel (Jób xy -adik levele), meg hosszú kifejtésekkel jön, de a való életben meg még egyikük se találkozott istennel?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 08:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ezek szerint én mérhetetlenül gonosz vagyok. Az az ember, aki meg gyilkol, megöli egy abortuszklinika főorvosát, és büszke erre, mérhetetlenül jó ember. Meg aki a vallásával takarózva tesz gonosz dolgokat. Na látjátok, ezért nem kérek én a vallásokból... elvakít és fanatikussá tesz.

Nagyon igaz:

"A jó emberek jó dolgokat tesznek, a rossz emberek rosszakat. De hogy egy jó ember rossz dolgot tegyen, azért csakis a vallás a felelős."

2013. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

#11 teljesen érthetetlen, amit ír.

Az emberek jó és rossz dolgokat tesznek - és (a felnőtt) önmaga a felelős minden tettéért. Semmiféle kivetítés, hárítás semmilyen irányban nem adekvát.

2013. márc. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek. Mégis, keresztények, "jó emberek" ezrei helyeselték, amikor egy amerikai keresztény fundamentalista fejbe lőtte egy abortuszklinika főorvosát. Ők mélyen hívők voltak, és képesek voltak ezért ölni. A keresztény fundamentalizmus épp olyan rossz, mint az iszlám fundamentalizmus, mert kifordítja az embereket önmagukból.
2013. márc. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A nyolcas K. Gy. szövegre megint csak azt mondom, hogy idézet-idézet hátán, de magát az isteni megnyilvánulást sehol se látom. Amúgy én is tudok könyvekből idézgetni, az egyik kedvencem pl ez:

"Az itt jelenlévőknek a felét sem ismerem fele olyan jól, mint szeretném, és a fele részüket se szeretem fele annyira, mint ahogy megérdemelnék!"

Ez az örök favorit kedvenc mondatom.

Egyébként én nem nevezném magam gonosznak pusztán azért, mert egy vallásban se hiszek. A vallás nem más, mint pusztán hazudozás leplezésére alkotott, talán ön-és mást megtévesztő magát "szelleminek" nevező irányzat (felekezettől függetlenül majd mindre igaz), mely semmi valóság alappal nem rendelkezik.

Ha a világon a több ezer (ó- és új kori) vallásból pusztán 1 igazi, akkor megeszem a kalapom! De tegyük fel, hogy van egy ami igazi, melynek tagjai istennel tényleg aktívan kommunikál (talán a hét minden napján -és választ is kap!!!- ), akkor a többi ember, aki nem ahhoz a valláshoz fordult, vagy abba születik, akkor az megy az ömlesztő tégelybe? Ha istent valóban érdekelné, hogy ki imádkozik hozzá és ki nem, akkor az kézzelfoghatóbb lenne.

2013. márc. 7. 08:30
 15/22 anonim ***** válasza:

#13 -hát persze, az ilyesmi f@szság- ki mondja rájuk, hogy "keresztény jó emberek"? senki, és kit érdekel, hogy egy önjelölt ítélkező gyilkol, mit lehet ezen helyeselni?

Egyáltalán, mint ember, azt hogy jó, ki dönti el? - (nem tudom, szabad-e ennél a kérdésnél idézni,de nem merek:)))) a lelkiismeretnek kell bent vizsgálódnia saját magának, akkor lehet ezeket megérteni és látni. Nem könnyű, de amennyire megérti(megismeri) annyira látja is jó? rossz? ha rossz, hogy fordíthatom jóvá?...

De ok-okozati összefüggések szerint működik a létesült világ- a földi igazságszolgáltatáson kívül, mindennek meg van/lesz a következménye- ez egy láncolat. Rengeteg kibúvót találnak a leleményes emberek, mint Zampano, a szabadulóművész, de valódi megszabadulás a láncolattól nem könnyű.. (Buddha tanításának lényege)

2013. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14Kérdező-amint itt a vallásokról ex-katedra kijelentesz: a világ egyik legostobább emberének a tanítása, V.I.Lenin "tanítása".(izé..nem merem idézni, de sajnos az egész hivatalos tanított tananyag ezt a tévtant rejti mélyén, különösen az emberi lényegről szóló részek) Sajnálatos, ebben a súlyos téveszmében nevelkedett fel ez a generáció- és ez összefügg azzal,hogy itt tartunk, ahol tartunk. Ha érdekel, a világvallások lényegéről valami, és nem mineralizálódott még benned ez a vallásokról kialakult vélemény, akkor ajánlom Glasenapp Az öt világvallás - könyvét, könyvtárból [link]
2013. márc. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
6%

azért, mert a Biblia Isten szava.

És aki Istent képviseli az ebből a könyvből támasztja alá azt hogy egyet ért Isten gondolataival.


Jézus és az apostolok is folyamatosan a válaszaikban más Biblia versekkel érveltek, hogy alá támasszák a mondani valójuk hitelességét.

Ha a bibliát nem tartjuk hitelesnek csak a emberi szavakat, akkor akár ki is zárhatnánk a teremtőt, de ilyen meg nem lehetséges.

2013. márc. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Először is miért nem lehetséges?

Nap mint nap születnek vallások. Az egyik legostobább a scientológia, mely egy 20. századi könyvből lett kialakítva. Még maga a könyv írója (amit alapul vesz az a csőcselék) is elmondta, hogy eszébe se jutott, hogy így ki fogják fordítani a történetét. A Biblia is csak egy ember (vagy több ember) által megírt mese, melyet valaki komolyan vesz valaki nem. A világon minden vallás egy-egy figura agyából pattant ki és abból próbálnak hasznot húzni. Nem feltétlenül kell, hogy a pénz legyen a motiváló eszköz, elég ha úgymond tiszteletet kap. Itt van például a falunk papja, aki minden napra meghívást kap ebédre és vacsorára. Nem sok igaz, de neki elég. Az ember irtó naiv faj, amit bárki kihasználhat és ezt meg is teszik egyesek, tudatosan!

2013. márc. 9. 12:56
 19/22 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, minden vallásos a maga vallását tekinti igaznak-- holott neki is csak mesélgették, -de nem saját megtapasztalása.


ritkán születik olyan ember aki olyan képességgel rendelkezik hogy azzal megtapasztalni képes emberfeletti dolgokat és ráadásul kíváncsi, buldog-természetű emberként is születik, mert ez kell hozzá. A túlzott kíváncsiság, nagyon messzire viheti" el az embert ami már bizony félelmetes is... régen is éltek ilyen emberek-- de félelmükben kitaláltak ezt azt és valószínűleg többet nem kíváncsiskodtak.


Én szembesültem az isteni teremtők valódi létezésükkel, majd a miniatűrnek számító Jelenésükkel is. De még a Jelenésük is veszélyes az emberi lélekre és életre is!!

[link]

7. f. Istenérveim, ahogy megtapasztaltam...

8. f. Csodálatos Földünk 1.

9. f. Csodálatos Földünk 2.


Tudod kérdező, megtapasztalásukhoz, egy nagyon ritka és rendkívülinek számító képességgel kell rendelkezni, viszont ezt a képességet nem érdemli meg az emberi világunk, mert a politika és minden hatalomra vonatkozóan lecsapott volna rá, kísérleti egérnek vagy épp politikai-hatalmi-hadászati manipulációikra használtak volna fel. Ezért egész életemben hallgattam mindenről- különösen hogy a nyakunkon ült a ruszki-- de egyiknek se adtam volna meg azt az örömöt hogy felhasználhassák a képességeimet! Utálom a szemeteket!! Hatalom, politika, pénz, és öldöklések az egyik oldalon kis réteg gazdagodást szolgálja, és ezzel ellentétben; A szegénység, a szükség és sok helyen már nyomor, a világon a legnagyobb!

2013. márc. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Áááá... kedves "mami" téged ismerlek! X)

És megosztanád velünk, hogy milyen "szuper képesség" (ha lehet így fogalmazni) birtokában vagy?

Sajna, ezt múltkor se tudtam meg. Remélem nem jósnak képzeled magad, mert jósok... hogy is fogalmazzak? Abból van jó sok.

2013. márc. 11. 08:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!