Mindenható-e Isten?

Figyelt kérdés

Namost ugye Ádám és Éva engedetlen volt, evett a jó és rossz tudás fájáról.

Nade Isten ezt nem tudta előre? S ha igen akkor mért teremtett tökéletlen embert? Jó szabad akarat, de ha viszont nem tudta előre akkor nem mindenható! Márpedig ezek alapján nem tudta?!



2013. márc. 14. 22:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy a fizika máshol nem érvényes?

Az Édenben talán súlytalanul repkedtek Ádámék?

A gravitáció és a hiánya is érvényes minden körülmények között.

Egyébként értem mire gondolsz, az alkalmazott tudományok elévülhetnek, ilyen mondjuk a Dos programozása.

A komputeres idők hajnalán, kezdetben vala a DOS, amit hatékonyan tudtam programozni, de mára már a windowsok még csak dos-os emulációt sem tartalmaznak.

A szakembereknek azért bizonyos szinten jó ha vannak ismereteik róla, akár kultúrtörténeti érdekességként, akárcsak a középkori földművelésről, vagy a korai fémöntésről, megmunkálásról.

Ezek csupán eljárások, amik elveszthetik aktualitásukat, de a tudomány alapdeffiníciói mindig érvényesek maradnak.

Elmerenghetsz, vajon a menyországban van e gravitáció, de én ezt tartom feleslegesnek, nem létező, kitalált elméleteken agyalni, amik semmi módon nem körüljárhatók, nem bizonyíthatók. A menyország léte is puszta állítás, akár csak Isten, a mindenhatóságával.

A bibliai sztorihoz meg csupán annyit, hogy szerinted mit tudhatott Ádám, ha a tudás a gyümölcsben volt? Ugyan mit tanított nekik Isten, ha még csak azt sem tudták, mi a jó, mi a rossz?

Értelmetlen ez az egész és szomorú, hogy értelmes emberek szó nélkül meg tudják emészteni.

Meglepő!

2013. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:

Jó példa a dos-os, de mi lenne ha még egy kicsit ugranánk az időben. Mondjuk a kőhegy pattintást is értelmes dolognak tartanád megtanulni a mai világban? Hisz egyáltalán nincs rá szükség. Ezek a dolgok amiket itt megtanulunk, csak egy ideig szolgálnak ki minket. Mondjuk a jövőben mikor már űrhajókkal járjuk be a ű

világűrt, akkor is fontos dolognak tartod majd a gőzgépet, vagy mondjuk a dos-t? Esetleg egy 3110-es nokia telefon legyártását. Az infó amiket most megkapunk, csakis bizonyos ideig életképesek. Ha tudnál is ma kőhegyet pattintani, mire mennél vele? Elavult dolog. Éppen ezért mondom, hogy az a tudás amit a tudás fájának gyümölcsével szerzett meg az ember, nemhogy megkönnyítette az életét, hanem megnehezítette.


Vonatkoztassunk el egy kicsit: Átkerülsz egy másik világba, dimenzióba ahol elképzelhetetlenül másabb az élet, nincs gravitáció, vagy fény, mégis tudod hol a másik, mert van olyan érzékszerved stb. Az ott megszerzett tudás vajon hasznos lenne a földön? Igencsak kétlem. Erre próbálok meg rávilágítani.

2013. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:

Különbséget kell tenni alkalmazott tudomány és az alaptudományok között.

Az, hogy már nem kőbaltát pattingatunk, még nem ok arra, hogy kétségbe lehessen vonni az evolúciót, vagy a gravitációt. Nem összességében nézed ezt az egészet, csak a felületét.

2013. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos nem is akarsz megérteni. Itt egyáltalán nem az evolúcióról van a vita, ne is keverd bele, mert az más tészta. Én arról beszélek, hogy bizonyos dolgok csak bizonyos esetekben hasznosak, más esetben haszontalan. Egy őserdőbe lezuhant gép túlélői közt hiába van fizikus vagy testépítő, nem nagy hasznát veszik, viszont egy természetjáró, vagy földrajztanár annál inkább hasznos.
2013. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:

Valóban nem értjük egymást.

Az meglehet, az őserdőben nem működőképes a fizikus, de attól még igaz marad, hogy E=m*c2.

Nincs olyan körülmény, ami az alapdeffiníciókat lehetetlenné teszi.

Illetve előfoedulhat extrém eset, amikor más hatások dominálnak, pl: egy fekete lyuk belsejében, de ez is hozzátartozik a gravitációhoz, mindez akkor is érvényes, ha a fizikus éhen hal a dzsungelban, mert tudománya kevés az életben maradásához. Az alkalmazott eljárásokat kevered az alaptudományokkal. Önkényesen kiragadsz egyes eseteket, pl. a víz felforr 100 C fokon, de kisebb nyomás esetén hamarabb megtörténik. Ilyen példákat állítasz, pedig ezek egy összefüggő alapon nyugszanak.

Nem jók a példáid.

2013. márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
Túlélő helyzet? Szintén rossz példa. Ilyen esetben a megszerzett tudás biztosítja a legnagyobb alapot a túléléshez. Nem specializálódott tudomány, hanem ralatas az összefüggésekre, amit a megszerzett tudás nyújtotta alapok nyújtanak. Erre épül a kreativitás, ami valljuk be valamilyen tudás nélkül nem alakul ki, s legvégül, az eszközök. E 3 dolog biztosítja a termeszetbol kiszakadt ember tuleset. De a piramis legnagyobb részét a tudás teszi ki. Még egy alap kémiai ismeretnek is hasznát veszed, pl vízhez tudsz jutni. Alap biológia ismerettel máris noveled a mérgezés elkerülésének esélyét, vagy lehet fogalmad az állatok viselkedeserol, amit egy alap mechanikai ismerettel máris kihasznalhatsz, hogy csapdát készíts. Haszontalan tudás valoban nincs. Csak néhány példa, de a kreativitastol függően a megszerzett tudás nyújtotta alapokkal a lehetosegeid drámaian megnovekednek.
2013. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
Mielőtt azzal állsz elő, h a benszulottnek sincs rá szüksége, ne felejtsd el, h a szitu, amiről beszélsz, az a termeszetbol kiszakadt emberről szól, akinek teljesen új a környezet.
2013. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
Amit a benszulott generációk során tapasztalati úton szerzett meg(ami szintén tudás, csak magyarázatot nem tudnak a miertekre adni), azt a kiszakadt embernek más úton kell kilogikazni, mert abban a szituban nem all rendelkezésére több emberoltonyi idő.
2013. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
Mondj egy tudomanyagat, s mondok rá példát, ahogy hasznát veheted (ha kreatív is vagy), de egy csak óvodát végzettnek soha nem fog eszébe jutni.
2013. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:

Szia Scavenger!

Itt igazából arról vitatkoztunk, csak még nem lett kimondva, hogy az emberi (materialista) tudás feleslegessé válhat egy másik dimenzióban (?) amelyen valószínűleg a menyország értendő.

Hát, igen, ha lenne ilyesmi, akkor az abban élő, elismerem, másként élhetne, akár egy komputerjáték következő szintjén, ahol az előző szint semmire sem kötelez.

A valóság ellenben mindennek ellene szól, menyország a képzelet birodalmában van és ha életünk végetér, nincs tovább, befejeztük.

Game Over!

Elképzelni persze el lehet, milyen lenne egy másvilág, milyen fizikai törvények uralkodhatnak ott, de felesleges ilyesmire pocsékolni az időt, helyette a valóság megismerését javaslom, az mindenképpen indokolt.

A vitapartnerem részben megértem, ha ilyesmiben hisz, logikus, hogy szeretne hátteret is hozzá. Magam is műveltem hasonlót, amikor a gyermekem abban a korban volt, hogy igényelte az esti meséket, egy idő múlva saját meséket gondoltam ki neki, amelyek egyre jobbak lettek, mert napközben is törtem a fejem és szidás, vagy büntetés helyett tanulságos történetekkel (akárcsak a Biblia) motiváltam. Némelyik sorozatom egészen jóra sikeredett, bár a Harry Potter színvonalától messze elmaradt, amely hasonló okokból született, ha jól tudom.

Az emberi fantázia végtelen...

2013. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!