Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen észszérűtlen és...

Miért ilyen észszérűtlen és igazságtalan a katolikus vallásban a böjt?

Figyelt kérdés

Nagypéntek van, ami ugye szigorú böjt. Ezen a napom a katolikus vallás szerint , hús tilalom van, azaz szinte bármi jót lehet enni csak húst nem. Apukám nagyon szigorúan tartja katolikus vallását és családnak nekem is teljesen megtiltja a hús fogyasztását. Ellenben mai napi ebéd a kedvence lesz mákos nudli és nagy hangon mondja, hogy ezt szabad enni, mert ez nem hús.

Valóban ez így rendben van, hogy csak húst nem lehet enni egy vegetáriánus világban? Nem kéne változtatni ezen is a katolikus vallásnak? Apám teljes joggal eheti a kedvencét, mert jelszóval az nem hús


2013. márc. 29. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem ésszerűtlen hanem Biblia ellenes.


Ugyan is Jézus azt mondta, addig kell böjtölni amíg a vőlegény távol van

Jézus a vőlegény szót magára alkalmazta.

Ő már itt van és mint király uralkodik a nemzeteken,(vasvesszővel legelteti őket) de a népét pedig szeretettel vezeti.

(Jelenések 19:13-15) . . .. 14 Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket.. . .

2013. márc. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Butaság ez az egész böjt.Mégis mi függ ettől? Jobb ember lesz tőle aki betartja vagy mi? nem értem.Az egyház kitalál egyes dolgokat,az emberek meg követik,mert ők Isten akaratának hatalmas megmondói.Nevetséges.
2013. márc. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyházak jól összefognak az emberek ellen, kitalálnak mindent a vezetőik hogy kövessék az utasításukat, irányítása alá vonja az embereket, de ők a kis ujjukat sem mozdítják.

Egyébként, nem ír a biblia arról, hogy böjtölni kellene, mindent ehet, ihat, csak mértékkel. Ez az év minden napjára érvényes.

2013. márc. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Böjt, meg bűnbánat? A buneimmel együtt teljes életem története. Teljesen másképp alakult volna az életem nélkülük, s most nem jutottam volna odáig, h összességében boldog embernek nevezhetem magam. Meg sem ismertem volna életem párját, ha egy-két bűnöm nem követem el. Persze bankodhat az ember, de elmúlik. Minek? Kell ehhez egyáltalán akármilyen vallas? A polgári temetés sem rosszabb a végén, mint a papi, aki el se nagyon akar temetni, ha nem fizettel egyházadót.
2013. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" Meg sem ismertem volna életem párját, "

Ehhez ugyan milyen bűnt kellett elkövetni?

2013. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lusta voltam tanulni, később kaptam csak észbe, emiatt más utakra keveredtem, másik város, stb...
2013. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!