Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan "téríthető" meg egy...

Hogyan "téríthető" meg egy iszlám vallást követő személy? Van valakinek tapasztalata? Mi volt számára nagy bizonyság? Hogyan vált Jézusban hívő emberré?

Figyelt kérdés

Keresztény véleményeket kérnék, ne bizonygassa senki, hogy ki Isten! Ismerem Istent, köszi! Hamis isteneket meg nem szeretnék megismerni, mert Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET!!!!


Ha valaki ír, köszönöm!


2009. szept. 21. 15:36
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
69%
engem egyszerűen zavar, hogy a keresztények nem elég, hogy simán keresztények, de téríteni is akarnak másokat...nem bírják felfogni,hogy más vallások követői ugyanúgy meg vannak győződve arról,hogy az ő vallásuk az igaz, mint ahogy a keresztények a sajátjukról...egyszerűen felháborít, hogy egyesek akadályozni akarnak másokat abban, hogy szabadon eldöntsék, miben hisznek...de hiába bizonygatok, így sem veszik észre magukat...
2009. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
33%

"engem egyszerűen zavar, hogy a keresztények nem elég, hogy simán keresztények, de téríteni is akarnak másokat..."


Bezzeg a muszlimok nem! Bezzeg az ateisták sem! :)

2009. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Látom nem mindenki olvasta el az apróbetűs részt, ezért idemásolom:

Keresztény véleményeket kérnék, ne bizonygassa senki, hogy ki Isten! Ismerem Istent, köszi! Hamis isteneket meg nem szeretnék megismerni, mert Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET!!!!


A többi "beszólogató" válaszolónak: Ezek szerint keresztények vagytok? Mert ugye keresztény véleményeket kértem! Egyébként nem én ismerek személyesen allahimádót...


Péter: Neked köszönöm a választ, szoktam látni a hozzászólásaid és tetszenek. Valami magyar bizonyságot nem tudnál? Tudom, a 700-as klubban is volt már, de ezen kívül? Írhatnék privit?


A katolikus hívőnek: Valószínű, hogy nem ismered a tízparancsolatból, hogy ne legyenek idegen isteneid, ne imádd és ne tiszteld azokat.... és azt, hogy Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET! Vagy nem értetted meg. Tehát nem az a fontos, hogy Istenhívő legyen és annak megfelelően éljen. Nem lehet kiérdemelni az üdvösséget, nem lehet cselekedetek által megigazulni, csak Jézuson keresztül.

De itt most nem ezeket vitatjuk...


Nem erőltetem senkire a véleményem, egyébként nem is én ismerek muszlimot...


Nem ugyanazt az Istent imádjuk!


Kedves 17:17-es válaszoló!

Te olvastad már a bibliát??? Ha igen, értetted is, hogy mit olvasol??


TOVÁBBRA IS KERESZTÉNY, DE INKÁBB HÍVŐ VÉLEMÉNYEKET KÉRNÉK, EZ AZ OLDAL NEM A VITA HELYE!

2009. szept. 22. 10:35
 14/39 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdésfelvető!

Természetesen írhatsz privát üzenetet is szívesen segítek, ha tudok...

A tegnap 17:17-kor kérdezőnek: a teljes Koránt nem olvastam el, de mint teológus természetesen szemelvényeket olavastam, hiszen a Teológián vallástörténetből kellett...

Nem kétséges számomra, hogy az iszlámban is vannak őszinte Istenkereső emberek, ugyanakkor maga a Korán és a vallás meggyőződésem szerint emberi alkotás, Mohamed pedig nem Istentől kapta a kinyilatkoztatásait.

Üdvözlettel: Péter

Bibliaház Gödöllő

[link]

2009. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Dymo ***** válasza:
64%

"Hamis isteneket meg nem szeretnék megismerni, mert Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET!!!! "


Na,ők is pontosan így gondolkodnak :D csak nem Jézussal

2009. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
76%
10:23: ha egy iszlám vagy egy ateista tette volna fel ugyenezt a kérdést, akkor is ugyanígy fel lennék háborodva... és a kedves kérdező még mindig nem érti: lehet, hogy neked azok a hamis istenek és Jézus a minden, de nekik meg Allah ugyanilyen, és nekik a te istened hamis... érted már? ez most kb olyan, hogy afrikában megeszik mondjuk a sült sáskát, neked az undorító, de nekik természetes, mert az a kultúrájuk része! Lehet, hogy nekik meg a hot-dog undorító...
2009. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

"10:23: ha egy iszlám vagy egy ateista tette volna fel ugyenezt a kérdést, akkor is ugyanígy fel lennék háborodva..."


Én meg pont ugyanúgy nem lennék felháborodva. Tudod: mert Afrikában sáskát esznek, ott az nem undoríó...


stb.

2009. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Ha nem tűnt volna fel, akkor négy, egymáshoz kapcsolódó kérdést tettem fel! Valószínű, hogy az elsőre reagáltok, de nem válaszoltok. Pedig én választ várok. Sajnálom, ha ellenreakciót vált ki, de nem muszáj kommentet írni. Most ide másolom a másik hármat, hátha.... :


Van valakinek tapasztalata? Mi volt számára nagy bizonyság? Hogyan vált Jézusban hívő emberré?



Komment írásakor a következő szöveg jelenik meg, amit legalább most olvassatok el és tartsátok is be!


Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

# Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

# Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

# Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.


Nagyon köszönöm a megértéseteket és elnézést kérek attól akit megsértett a kérdésem, de aki megtért, újjászületett hívő, az érti, mivel Isten igéje élő és ható és elhat az ízeknek és velőknek a megoszlásáig és megítéli a gondolatokat és a szívnek indulatait!! ....

2009. szept. 23. 15:14
 19/39 anonim ***** válasza:
37%
Keresztény vagyok, és az nem igazi keresztény, aki nem tiszteli más vallását. Isten a felvilágosult embereket szereti, és nem az elmaradott hittérítőket, ami a sötét középkor divatja volt, a korrupt papsággal.
2009. szept. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Kedves 01:58-kor válaszoló!

Keresztény vagy, vagy csak annak mondod magad? Mitől lesz valaki valóban keresztény? Ján 4,24. Az Isten Szellem: és a kik őt imádják, szükség, hogy szellemben és igazságban imádják. Továbbá az egész bibliából kiderül, hogy Isten nem szereti az idegen isteneket, hanem arra kér bennünket, hogy menjünk és hirdessük az evangéliumot és tegyünk tanítványokká minden népet. Most a Te véleményedre adjak, vagy Istenére? Honnét tudod, hogy mit gondol Isten erről a témáról? Szólt hozzád? Mert a biblia Isten által ihletett könyv és én inkább Neki hiszek. Ha Pál is elfordult volna az idegen isteneket imádó emberektől, vagy nem tett volna bizonyságot, akkor hol lennénk most? Igen, kell, hogy felvilágosultak legyünk és tisztelettudóak is, békességgel kell szólnunk. A kérdésem fel fogom tenni szebben. :-)

2009. szept. 28. 09:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!