Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan "téríthető" meg egy...

Hogyan "téríthető" meg egy iszlám vallást követő személy? Van valakinek tapasztalata? Mi volt számára nagy bizonyság? Hogyan vált Jézusban hívő emberré?

Figyelt kérdés

Keresztény véleményeket kérnék, ne bizonygassa senki, hogy ki Isten! Ismerem Istent, köszi! Hamis isteneket meg nem szeretnék megismerni, mert Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET!!!!


Ha valaki ír, köszönöm!


2009. szept. 21. 15:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen, főleg olyan istent meg jézust ismerőnek, mint te. Elég megmutatnod, mire képes az istened - persze bűvésztrükknél komolyabbra gondolok - és őt fogja vallani. De, ha azt is csak hinni kell, akkor minek magolná be a te istened tankönyveit, hogy aztat hogy kell hinni, mikor erre pont jó az eddig megszokott is?

Izé, az ismerősöd, Isten, meg Jézus nem ért rá a kérdésedre?

2009. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
31%
a 01:58-asra válaszoló kérdező: Te nagyon el vagy tévedve, szerinted a Bibliát nem emberek írták? hozzájuk szólt isten? Ugyanmár! Ugyanúgy hallgathatsz a 01 58-asra is mint a bibliádra, ő is ember, ő is tud mesekönyvet írni. Nevetséges... A bibliát épp úgy értelmezi az egyház, ahogy neki jó, mivel az Ő ELŐDEIK ÍRTÁK!!!! saját kútfőből történelmi eseményekre vetítve...de ezt sose fogod belátni, mert vak vagy.
2009. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
48%
Sehogy. Tartsd tiszteletben a vallását, vagy pedig ne háborodj fel, ha becsöngetnek hozzád a Jehova tanúk! Szerintem minden vallás ugyanoda vezet, ha ez az illető az iszlámban találta meg azt az utat, ami közelebb viszi az Istenhez, akkor hagyd, hadd gyakorolja a vallását!
2009. szept. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
46%

Az a gond, hogy te téríteni akarsz és nem utat mutatni.

Nekem nagyon sok vallással van nagyon sok tapasztalatom, de valahogy azt vettem észre, hogy mindig azok az emberek érnek el valamit, akik nem akarják meggyőzni mindenképp a másikat. Vegyük példának Jézust, sose plakátolta ki, hogy ő most ekkor és itt lesz, a megjelenés kötelező! Hanem aki kíváncsi volt rá, annak mesélt, UTAT MUTATOTT és nem mást tett.

Ő is zsidó volt, sose feledd.


Annyit pedig hozzátennék, hogy egy igazi, művelt keresztyén elmélyed a többi vallásban is és nem azért, hogy megismerje az ellenséget, hanem, hogy megértse az egyetemes értékeket.

2009. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
66%

"Megtérít" kifejezés szerintem nem is létezik. Nem tudod az illetőt megtéríteni, ha ő maga nem akarja. "Megtérül", így már igen. A megtérülés pedig egy hosszú folyamat eredménye (persze akadnak kivételek :) ).

Nem egészen ugyanez, de azért elmondanám az én esetem: nagyon jóban lettem egy keresztény ismerősömmel, és ahogy sok időt együtt töltöttünk, látszott rajta, milyen kiegyensúlyozott és határozott az élet dolgaiban, ez megtetszett, elkezdtem érdeklődni a vallás iránt. De mivel megszakadt a kapcsolatunk, mielőtt teljesen megtértem volna (ez jópár hónapot jelent), ezért végül az egészből nem lett semmi.

S hogy mi ebből a tanulság? A legfontosabb, hogy ez alatt a folyamat alatt mindvégig állj az illető mellett, hogy választ kapjon a felmerülő kérdéseire és érezze a törődést és odafigyelést.

Remélem, annak ellenére, hogy valóban, mind a mai napig ateista vagyok és nem értek egyet a térítéssel, nem veted el azonnal a válaszom, hanem jó szívvel veszed.

2009. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Az Ethos rendszeresen foglalkozik az iszlámmal és konkrét élettörténetekkel. Aki ott keresztyén lesz, nagyon súlyos következményekre számíthat. Amire legutóbb emlékszem, az Ethosba írt egy afrikai arab fiatalember, neki megölték az 5 éves ikerfiait, később a feleségét is. Egy Németosrszágban született török lányról volt hosszabb cikk, aki a kényszerházasság elől menekült el, hívő lett, és keresztény testvérek bújtatják a bosszúálló család elől. Az Ethos folyóirat, magyarul van, ha rákeresel a neten, meg tudod rendelni.
2009. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Na erre kíváncsi lennék én is!

Mármint arra, hogy egy iszlám vallású személyt hogyan lehetne "megtéríteni", vagy hogyan lehetne"utat mutatni" neki.

Az én véleményem:sehogy.

Azt gondolom az iszlámban hívők nem térnek át más vallásra, de ha mégis, én is tudni szeretném hogyan!!??

2009. szept. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

tegnap 11:18-kor válaszolónak!

2Tim 3,16. A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

2Pét 1,21. Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.


Ajánlom figyelmedbe a biblia hitelességét pl. írd be a keresőbe és találd meg a hited.

Ján 1,14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

Ha így állsz az igéhez, akkor hiába bizonygatom neked az igéből, hogy

2009. szept. 29. 10:19
 29/39 A kérdező kommentje:

11:42-kor válaszolónak.

Tiszteletben tartom mindenkinek a döntését, és beszélgettem már Jehova Tanúival és nagyon örültek, hogy kedvesek voltunk velük, nagyon hálás lett a szívük, mert nem elüldöztük őket és nem kiabáltunk velük és nem káromkodtunk, hanem beszélgettünk velük Jézusról, a bibliáról...

Nem minden vallás vezet ugyanoda, csakis Jézus az ÚT az Atyához. Isten egy utat készített, azért adta a Fiát, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. A vallások felfelé próbálnak törni az Istenhez, de Jézus lejött hozzánk, közénk. De ha megtagadják...

Tudod-e, hogy mit tanít az iszlám? Hogyan kell élniük?

2009. szept. 29. 10:25
 30/39 A kérdező kommentje:

11:45-kor válaszolónak

Figyeld meg, hogy a téríteni szót "-be, azaz macskakörömbe raktam. Volt egy ugyanilyen kérdés, csak a Jehova Tanúira kérdezte valaki,innét vettem az "ötletet" a kérdés megfogalmazásához. Ha végigolvastad a kommenteket, akkor láthattad, hogy megírtam, hogy nem én ismerek ilyen vallású embert, így nem tudok neki utat mutatni. Újra mondom, 4 azaz négy kérdést tettem fel, ami egymáshoz kapcsolódik.. mi volt számára nagy bizonyság stb

Csak tapasztalatokat szerettem volna, de nagyon sokan kötekedni jönnek ide és nem a kérdésekre válaszolnak. :-(


Ezt a mondatod nem értem, hogy hogyan vág ide: Ő is zsidó volt, sose feledd

Tudom, hogy zsidó volt és Pál is az volt, meg János stb. Nincs is semmi bajom a zsidókkal.

2009. szept. 29. 10:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!