Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan "téríthető" meg egy...

Hogyan "téríthető" meg egy iszlám vallást követő személy? Van valakinek tapasztalata? Mi volt számára nagy bizonyság? Hogyan vált Jézusban hívő emberré?

Figyelt kérdés

Keresztény véleményeket kérnék, ne bizonygassa senki, hogy ki Isten! Ismerem Istent, köszi! Hamis isteneket meg nem szeretnék megismerni, mert Jézus az ÚT, az IGAZSÁG és az ÉLET!!!!


Ha valaki ír, köszönöm!


2009. szept. 21. 15:36
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

12:11-kor válaszolónak:

Nagyon kedves vagy, végre egy normális válasz. Nem is hiszem, hogy ateista vagy. :-) Már az Úr szeretete van a szívedben. :-)Nagyon hasznos volt a válaszod, igazad van.

2009. szept. 29. 10:35
 32/39 A kérdező kommentje:

06:34-kor válaszolónak:

[link]

2009. szept. 29. 10:50
 33/39 anonim ***** válasza:

06.34 vagyok

Köszi!

Ugye ezt te sem hiszed ??

Én nem.......

Egy muszlim ismerősöm csak nevet az ilyen sztorikon, és én is.

De azért köszi.

2009. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
32%

"Ismerem Istent" - ez rendkívüli alázatra vall. Ahogyan a hamis istenezés is: mondd az iszlám hívőnek, hogy hamis az istene, tehát ne beszéljen róla, ellenben téged hallgasson, mert ismered Istent és tudod az utat, igazságot és életet - kövessen.


A fanatizmus, az én igazabb vagyok és hasonlók mindig megismerszik a korlátolt hozzáállásról. Pl: A legízletesebb étel az, amit én annak ismertem meg, nem szeretnék hamis legfinomabb ételeket megkóstolni. Hogyan lehetne más ételt jobban kedvelőt arról meggyőzni, hogy az én kedvencem az igazi?


Talán mégiscsak meg kellene ismerkedni azokkal a hamis istenekkel, hogy a bennük hívők számára meg tudd mutatni, miben tér el az ÚT az ő tévútjuktól, mi az, amiben az ő hitük alapja már nem áll meg, ahogy a fáraó varázslói sem állták ki a próbát, amikor a népének jeleket adott az Úr Mózesen keresztül.

2009. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék most hozzá, hogy más dolog, (a)hogy te tudod az igazságot és az ő tévedésüket, és más az, ahogy el tudod nekik magyarázni, hogy neked van igazad és ők tévednek. Előfordulhat (és szerintem az ő kizárólagossági igényeikkel magyarázható), hogy becsukják a fülüket bármiféle érved előtt, mondván: Róma, keresztesháborúk és inkvizíció így meg úgy, neked tehát nincs jogod őket bármiben hibáztatni. De meglehet az is, hogy ennek kimondása nélkül fogják átugrani hozzászólásaidat, mert azok nem az ő hullámhosszukon szólnak.


A színvakságot pedig be lehet bizonyítani egy színvaknak is. Például elé kell tenni egy kupac megfelelően árnyalt vörös-zöld kártyát. A vörösök hátoldalán magánhangzók, a zöldekén mássalhangzók vannak. A feladat az, hogy összekeverés és lefordítás után ki kell választani a mássalhangzókat. Az a "csodás képesség," amelyet a színvak észlelni fog egy másik (találomra választott, nem színvak) emberen, idővel ráébreszti őt arra, hogy mégis valami baj lehet a szemével.


Ezt a hasonlatot a JT-ival folytatott vitára alkalmazva: egy JT-ját úgy célszerű meggyőzni valamely tanának tévességéről, hogy kimutatod a tan levezetésének hibáit. A logikát mint módszert ők is ismerik és alkalmazzák. A biblikus tudomány bizonyos elemeit ők is tisztelik. Az átlagtanú ismerete nemigen terjed túl tankönyveinek, tancikkeinek kérdés-válaszain: ha ezeket ismered és felkészülsz belőlük, részletkérdésekben elég könnyen csapdába csalhatsz egy házról házra járó közhírnököt. Elérheted, hogy a végén kénytelen legyen arra hivatkozni, hogy "a mi magyarázatunkat a felkent bölcs rabszolga hagyta jóvá, ezért biztosan igaz." Itt aztán szabadjára eresztheted felekezeted minden kijelentését tulajdon hierarchiájának tévedhetetlenségéről, és elmondhatod, hogy ezt az "érvet" ti már kétezer éve alkalmazzátok.


De mire idáig eljutsz! Ahhoz bizony ismerni kell az ő agyuk rugóit, tipikus bizonyító igehelyeiket, bejáratott gondolati pályáikat. Ez nem könnyű. Érdemes lehet tehát egy-két részterületet kiválasztani támadás céljaira. És persze hirdetheted a szervezetük erkölcsi botlásait és következetlenségeit is, de ezalól rendre ki fognak bújni: "A méltatlan vezetőink majd elveszik Isten büntetését, de nem minden vezetőnk méltatlan." És ha belegondolsz, valami hasonló forog Róma védelmezőinek szájában is, ha "az Egyház gaztetteiről" hallanak szemrehányást.

2010. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 marconi1909 válasza:
12%

Bocsánat, hogy most írok és bocsánat, hogy OFF, de kedves kérdező, te egy sötét paraszt vagy, aki azért kérdez ilyen provokatív módon, hogy belekössenek. Nem szeretném kifejteni a véleményem a vallásodról, egyet azonban jegyezz meg. A szövegedre nagyon kevés muszlim lesz vevő, ha ilyen formában adod elő. Látszik rajtad, hogy rettentő elfogult vagy és nem hallgatsz az érvekre. Ez a második oldal elolvasásáa után nyilvánvalóvá vált számomra. Muszlimként semmi bajom nincs a keresztényekkel (az egyházatokkal szemben vannak fenntartásaim).

Azért nem fogsz soha megtéríteni senkit, mert az iszlám inkább életforma, mint vallás. Egyszerűen törődj bele, ez nem a te műfajod, mert nem tudsz érvelni, egyszerűen el akarod hitetni másokkal, hogy a te vallásod kiváló és hibátlan. Bibliaidézetekkel nehéz lesz meggyőzni bárkit is.

2010. febr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Szia!

Ha elolvastad volna a kommenteket, akkor láthattad volna, hogy azért tettem fel így a kérdést, mert volt egy ugyanilyen kérdés, csak a JT-ra vonatkozott. Ezt is láthattad volna:

A kérdésem fel fogom tenni szebben. :-)

Tudod, ezt a kérdést keresztény hívőknek tettem fel, nem provokáció, sajnálom, ha úgy látod. Nincs muszlim ismerősöm és nem is erőltetem senkire a hitem. Ha tudom, hogy gyűlöletet ébresztek mások szívében, akkor nem teszem fel a kérdést. Mivel nem akartam elkanyarodni a témától (hogy ki Isten) ezért írtam, hogy másra nem vagyok kiváncsi. Kérlek vedd tárgytalannak az egész kérdéseket-válaszokat. Köszi

2010. febr. 11. 15:38
 38/39 marconi1909 válasza:
nekem nincs gyűlölet a szívemben... félreértettél, mint én téged
2010. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
41%

Az Iszlám azt tanítja senkit nem lehet megtéríteni, mert nem az ember adja a hitet, hanem az Isten!

Ez a különbség az Iszlám és a Kereszténység között!

A keresztények maguknak tulajdonítanak egy isteni képességet, azt, hogy ők képesek valakit megtéríteni! Ettől lesznek erőszakosak!

A muszlimok ezt csak Istennek tulajdonítják, és úgy hiszik, hogy ők csak át adják az üzenetet, majd ezek után az illető dönt, és az Isten a döntése alapján adja neki a hitet, vagy nem!


Én keresztény voltam, és muszlim lettem. A feleségem nem volt megkeresztelkedve, de ő is muszlim lett. Vannak gyermekeink, és őket is az Iszlámra neveljük!


Az iszlám a világ legjobban terjedő vallása, és csak olyanról hallok, látok, és tapasztalok, hogy a keresztények térnek meg! Ma több muszlim él a földön mint keresztény!

Az embereket az fogja meg az Iszlámban, hogy az Isten, akiben hiszünk tökéletes!!!

Hasonlítsd össze az Istent akiben te hiszel, meg akiben mi!

A te Istened meghalt!

A mienk halhatatlan!


A te Istenednek meg kellet halnia, hogy megbocsássa a bűnöket!

A mienk az akaratával megbocsátja!


A te Istened született!

A mienk mindig is volt!


stb...Csak gondolkozz! Hogy akarsz meggyőzni egy muszlimot???

2010. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!