Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védenétek a vallást...

Hogyan védenétek a vallást (vallásotok) az alábbi gyakori ateista kritikákkal szemben?

Figyelt kérdés

1. A vallási vezetők visszaélhetnek a hívőemberek bizalmával és ezáltal manipulálhatják őket!

2.A vallás bizonyos dogmatikus korlátozásival megkeseríti az életet; mivel az embert a természetes hajlamairól való lemondásra buzdítja: szexualitás, étkezési szokások

3. Terrorizmushoz és fanatizmushoz vezet, ami kegyetlen háborúkban eredményezhet!

4. Szekták kialakulásáért felelős ami elzárja az egyént barátaitól, családjától!

5. Leegyszerűsített és kész válaszokat ad az élet nagy kérdéseire. pl. Mi az életem célja? Hogyan jött létre a világegyetem? Milyen célból?

6. Tudománytalan: evolúció vs teremtés

7. Általában a bűntudat keltés, fenyegetőzés (pl. pokol, rossz karma stb.) része a vallásnak (már részbe kifejtettem a 2.), amivel boldogtalanná teheti az embert! pl. szórakozás-, irodalom-, filmek élvezése

8. Általában több ezer éves (ezt is kifejtettem a 2. és 7.-ben), ideje múlt értrenddel erőltet rá az emberekre, ami ugyan úgy megkeserítheti az életet a szabad akart korlátozásával. pl. homoxeualitás, abortusz, eutanázia, bizonyos szempontból a fantázia (sci-fiken fantáziáljon valaki) stb.

9.Azért hisznek az emberek az Isten/Istenek, szellemek, ördögök, reinkarnáció,Sátán stb., mert félnek az ismeretlentől és a vallástól várják azt, hogy megnyugtatgassa őket. pl. halál, minden napi problémák


Minden normális választ (főleg olyat ami a kérdésre válaszol...) köszönök! 25/F



2013. ápr. 12. 14:52
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Illetve jogos!

Csak kicsit félre értettem amit írtál...

2013. ápr. 19. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!