Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mindenható és mindent tudó...

A mindenható és mindent tudó Isten elégedett e a munkájával, amelyet gondosan megtervezett?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 10:14
1 2
 11/20 Pendulum92 ***** válasza:

"Még akkor is, ha az egész levezetésiknek semmi alapja nincs, vagy hemzseg az irreális ellentmondásos dolgoktól, amit igyekeznek elrejteni"


Tökéletesen leírtad a kreacionizmust.

2013. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

Nem akarok vitázni ilyen apróságokon de meg kell jegyeznem, nem az őskorban élünk. Jelen időben írtam a kérdést.


Természetesen, aki nincs beszélő viszonyban Vele, annak a véleményére vagyok kíváncsi, szerinted elégedett lehet e a munkájával?

2013. ápr. 15. 10:45
 13/20 anonim ***** válasza:

Túl jóra sikerült a munkája, ezért irigy és féltékeny lett rá,

ezután szándékosan elbarmolta.

2013. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 lőrinc3 ***** válasza:
elégedett mert ha nem lett volna az akkor mindent már rögtön sátán lázadása után újra kezdet volna .Isten minden munkája szép és tökéletes csak az igazság abban rejlik hogy mi magunk ezt szépen tönkre teszük .Majd utána gondolkozunk és el kezdünk keresni egy bünbakot aki hibás mindenért de te és én biztos hogy nem vagyunk hibások IGAZ gondolkodj el ezen.
2013. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, de csak szerintem. Talán őt kellene megkérdezned erről.
2013. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Katy Weaver"


Ha a Bibliát vesszük alapul,akkor azért tegyük hozzá,hogy csak egy ideig volt vele elégedett.

2013. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Akkor ezt nem tudta előre?

Hogy lehet az, hogy hibás volt a terve?

2013. ápr. 20. 14:22
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát igen,pont ez benne a paradoxon,hogy ha gondosan megalkotta,elégedett volt vele kezdetben,akkor később sem lehetett elégedetlen,mert tudta,hogy mit hozott létre,és,hogy mire számítson.
2013. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Természetesen igen.


Ha már az ember tokeletesre teremtette "teremtőjét", akkor szóban forgó entitás, mely tökéletesen attetszo, megmerhetetlen és minden módszerrel azonosithatatlan, bizonyára tökéletes elégedettséget érezhet.

Ez tény. És megtamadhatatlan, mert itt is megvan a robotika 3 alaptörvénye.

-végtelen lét

-kifurkeszhetetlen utak

-mindenhatosag

2013. ápr. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt már inkább Vallási Mentelmi Jognak hívom.
2013. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!