Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért keresnek...

Jehova Tanúi miért keresnek engem? Én nem kerestem őket soha.

Figyelt kérdés

Becsöngetnek, bedobálnak mindenféle újságot, pedig én nem akarok köréjük állni.

Miért pazarolják rám meg másokra az idejüket?

Sok a szabadidejük?



2013. ápr. 14. 15:52
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Máté 20,19-20 "Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden

népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a

Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én

parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok

minden napon a világ végezetéig. Ámen!" Vagy itt egy prófécia már az utolsó napokra: Máté 24,14 "És az Isten országának ez az evangyélioma

hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul

minden népnek; és akkor jő el a vég." Nos akkor miért is lenne a prédikálás rossz és helytelen dolog, amit abba kellene hagynunk??

2013. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
27%

lol-lol-lol!!!

az a "mate" evangeliom ami erdetileg arami nyelven irodott?

abban errol szo sincsen!!

de mi lesz a gnosztikus az egyhaz altal elvetett evangeliom-okkal??

2013. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
16%
Ne térj el a tárgytól, tehát szerinted egy Biblia idegen és Istentől távol álló dolog, hogy közöljük az emberekkel a jóhírt és azt, hogy mi a szándéka a Földel és az ember és azt, hogy ezt meg is fogja valósítani? Ha igen, akkor miért? Biliai érvet kérek!
2013. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
35%

te szegeny szerencsetlen szellemi nincstelen!!!!

nem vilagos meg mindig a mosott agyadsban???!!

BIBLIA = TORAH!!-(mar a teljes oszovetsegi resz!!!)-

2013. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
13%
Arról, hogy ti másképp látjátok ezt az egészet, én nem tehetek, sem arró hogy elvetitek az Újszövetséget és Jézust, mint megváltót, (egyébként jó hogy nem ismeritek el, hiszen akkor azt is be kellene vallanotok, hogy ti öltétek meg a Megváltót). De a Keresztény hit elfogadja ugyanúgy Jézus tanítását is, persze ez nem jelenti azt, hogy ennek minden felekezete ezt teljes mértékben be is tartja, mármint Jézus tanításait, mint például a jóhír prédikálását. Tehát ennek fényében igenis nem tudsz Bibliai érvet felhozni, ami alapján abba kellene hagynunk a prédikálást. Arról pedig én nem tehetek, hogy nem egyforma a hitünk, ti csak nyugodtan várjátok tovább a Messiást, de ne a Kereszténységbe próbálj belekötni.
2013. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"mint például a jóhír prédikálását."


Az mi is lenne Istvan35?

2013. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
41%
"Az mi is lenne Istvan35?" Áhh, mindig ezzel próbálod úgymond csőbe húzni a tanúkat kedves Vidiripi. A Bibliai jóhír az, hogy Jézus Krisztus váltságáldozatának köszönhetően megnyilt az emberek lehetősége arra, hogy a bűneik megbocsátassék és hogy újra egy csodálatos paradicsomi környezetben élhessenek örökké. Ez szerencsére nemsokára be fog következni. Remélem jól fogalmaztam, na ez megfelel Vidiripi? Persze ez csak egy nagyon rövid, tömörített verzió, de aki akarja, annak szívesen elmagyarázom bővebben.
2013. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ment a zöld kezecske Istvan35!

De ez nem csőbehúzás hanem tanítás. (2Korintusz 4:4)

Te vagy a második.

2013. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Azta... A zsidó vádolja a tanút, hogy ellopta az istenét. Nem semmi, ilyet ritkán olvasni, hogy egy zsidó ilyen nyíltan megmondja a véleményét. A tanú pedig a szokásos szerénységével magyarázkodik. De valójában mi különbözteti meg a Jehova tanúit a zsidóktól? Talán az, hogy a tanú odailleszti Jahve mellé a Jézuskát, aki egy nagy tanító akiről van egy születése előtti mese? Tanúk! Jézus bűnöket bocsát meg (kit sért a bűn???), saját magához hasonlítja Istent, sőt, még azt is mondja, hogy "ha látni akarjátok nézzetek rám!", emellett Istent Atyjának nevezi, aztán azt is mondja róla, hogy Ő a mi Mennyei Atyánk. Megváltja a világot, megváltóként tisztelik hívei és még Isten Lelkét is magáénak tulajdonítja. Tanúk! Hagyjátok a zsidók istenét! Ha már betoldjátok a tanaitok mellé Jézust, akkor csakis az igazságot írjátok róla!
2013. ápr. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

39-es!

ez van!!miert is kellen,e szegyenlosen hallgatnom azt a sok-sok okorseget amit a jehovista szekta tagjai omlesztenek ide??!!tartok tole erosen hogy az egesz forumot tulajdonkeppen ok hoztak ossze hogy terithessenek igy is!!

holott allitasik kiforgatott,innent-onnet kiragadott-(onmagaban ertelmetlenul)-idezetekkel!!

2013. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!