Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért keresnek...

Jehova Tanúi miért keresnek engem? Én nem kerestem őket soha.

Figyelt kérdés

Becsöngetnek, bedobálnak mindenféle újságot, pedig én nem akarok köréjük állni.

Miért pazarolják rám meg másokra az idejüket?

Sok a szabadidejük?



2013. ápr. 14. 15:52
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

mar eleve a terites!!!

YAHVEH megtiltotta a Torah-ban a "proselytizmust"!!

2013. ápr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
"mar eleve a terites!!!" Ez alatt mit értessz? A prédikálást? Akkor nem lenne szabad prédikálnunk?
2013. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Zsidó barátom!


"tolunk zsidoktol loptok istent magatoknak!!"


Már ne haragudj, de lopni valakitől csak akkor lehet ha az az ő tulajdona.

Én sehol nem olvastam, hogy Isten a ti tulajdonotok, olyat igen, hogy ti vagytok az ő tulajdona, de fordítva még soha.

Te úgy érzed, hogy Isten a te tulajdonod és ellopták tőled?

Ha Istent zavarni fogja, biztosan tesz ellen - tudtommal nem egy tárgy, hogy ne tudna védekezni, ha akar.


Más: az őseid nem is olyan régen egy koncentrációs táborban éltek együtt a tanúkkal.

Ám a tanuk nem az őreik voltak / ezt más felekezettel kapcsolatban nem állíthatom / hanem a rab társaik.

Lehet, hogy az ősöd segített egynek életben maradni - lehet, hogy ő segített a tiédnek élni.

Egy ilyen múlttal és egy ilyen nemzeti háttérrel nem értem ezt a gyűlölettel melyet felmutatsz.


Ha a te Istened ilyen, biztosan nem akarnám ellopni

2013. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
61%

"Ám a tanuk nem az őreik voltak / ezt más felekezettel kapcsolatban nem állíthatom / hanem a rab társaik."

Kérlek ne tégy úgy, mintha értenéd mit írsz. Vagy ha érted, akkor én a helyedben szégyellném magam. Ha tanultál volna egy kis történelmet, akkor tudnod kellene, hogy a nácik rühellték a keresztényeket, mert egy zsidóban (Jézus) hisznek, és különben is, alapgondolatuk egy ősi pogány téveszme, egy értelmes keresztény sem állt volna velük szóba, vagy ha igen, az már akkor nem volt keresztény.

Azonban érdekes információkat találtam Hitler és a WT kapcsolatáról ( [link]

2013. ápr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

"Ha tanultál volna egy kis történelmet, akkor tudnod kellene, hogy a nácik rühellték a

keresztényeket, mert egy zsidóban (Jézus)

hisznek" Nem hinném, hogy Hitler zsidóírtásnál a vallása miatt írtotta a zsidókat, sőt, szerintem semmi köze nem volt a valláshoz. Egyszerűen magát a fajt gyűlölte, mint a cigányoknál is, őket sem a vallásuk miatt ölték meg, bár a Zsidóirtárnál kétségkívül nagy szerepet játszott még a pénzük, gyáraik megszerzése.

2013. ápr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
41%

22-istvan!

egyedul vagy ennyire ertetlen,vagy esti tagozaton orakat veszel,

nem csak a predikalast!!

proselytismus= TERITES!!!!

2013. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
"nem csak a predikalast!!" Akkor még mit? Mert eddig csak ezt mondtad és a prédikálás miért is helytelen? Mert ugye indoklást is kértem. "proselytismus= TERITES!!!!" Igen tudom viszont akkor Jézus és a követői is roszat csináltak, amikor terjesztették a jó hírt?
2013. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
41%

Igen rosszat csinaltak!!plane a Tessalonikia-i nep ellen ahol fanatikus O-Keresztenyek ezernyi Nem veluk szimpatizalo Gorogot gyilkoltak le!!

lsd a film "AGORA"!!huen tukrozi a kereszteny fanatizmust!!

2013. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"Igen rosszat csinaltak!!plane a Tessalonikia-i nep

ellen ahol fanatikus O-Keresztenyek ezernyi Nem

veluk szimpatizalo Gorogot gyilkoltak le!!" Abban egyetérthetünk, hogy az erőszakos, véres hittérítés, amit a magukat keresztényeknek valló Keresztények tettek, nagyon rossz dolog, de mi nem ezt csináljuk és Jézus az apostolokkal együtt sem ezt csinálta. Az pedig, hogy másokkal megismertetjük a Biblia igazságát, az nem tudom, hogy miért lenne kivetni való, pláne ha még a Biblia is erre ösztönöz.

2013. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
41%
aztan HOL osztonoz a biblia teritesre????mutasd mar te!!
2013. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!