Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért keresnek...

Jehova Tanúi miért keresnek engem? Én nem kerestem őket soha.

Figyelt kérdés

Becsöngetnek, bedobálnak mindenféle újságot, pedig én nem akarok köréjük állni.

Miért pazarolják rám meg másokra az idejüket?

Sok a szabadidejük?



2013. ápr. 14. 15:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
20%

Kathy Weaver!

"jehova" nem mondott-irt semmit!!

azt YHVH irta es mondta!!csak ti jehovistak forgattok ki mindent amihez semmi kozotok!!tolunk zsidoktol loptok istent magatoknak!!

2013. ápr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
75%

A lényeg, hogy nekik ez a szent könyvük szerint ki van adva parancsba. Örömmel és jó szándékkal csinálják, tehát nem illene alpári módon elküldeni őket, ha valamirevaló kulturált lénynek tartjátok magatokat.


Én nem tartom magam annak, ezért elküldöm őket a fenébe. :D

2013. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
0%

12-es!

mint irsomban jeleztem volt-(nem olvastad???)-rajtam mar messzirol latszik kulsoleg is,hogy hivo zsido vagyok!kippa,pejesz,tsitsit katan,stb!!

itt Izraelben nem nezzuk jo szemmel a Jehovistak teritosdijet!!!

-az en esetem nem kirivo itt!!

-es en meg szereny voltam,mert elofordult mar hogy megkergettek oket az Orhodox zsidok a Meah Shearim-ban!!

2013. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
0%

13-as az jópofa lehetett! :D

"Miért pazarolják rám meg másokra az idejüket?"

Mert őrültek! Azt hiszik nekik van igazuk, biztatják őket a fejesek, hogy ezt meg azt kapnak ezekért cserébe. Elképesztő naivitás kell ahhoz, hogy belépj abba a szektába, általában azok lépnek be (legalábbis Magyarországon) akiket egyáltalán nem vonz semmiféle egyház vagy gyülekezet, például a katolikus egyh, vagy a református, stb. vagy éppenséggel elegük van a hagyományos keresztény hittételekből, ezért összekovácsolnak maguk számára egy elképzelhető, érthető, szerethető képet Istenről.

"Sok a szabadidejük?"

Annyi szabadidejük van, mint neked. Mindenki arra fordít időt amire szeretne, ez így igaz. Ők ezt szeretik, hát tegyék! Mi meg pusztuljunk el...

2013. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
0%

az igazi gond ott van hogy a jehovasok,tolunk zsidoktol lopnak "istent" maguknak es jonnek minket teriteni vele!!kiforgatjak-atirjak nekiktetszore az szentirast!!

-teszik eppen ugy mint a korai kereszteny egyhaz tette az elso laterani-(a masodik alatt is)-zsinat alatt!!

2013. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
17%

"az igazi gond ott van hogy a jehovasok,tolunk

zsidoktol lopnak "istent" maguknak" Hagyd már ezt az Isten lopást, szerinted Isten csak egy népé lehet? Szerintem nem, ő minden nemzetből való ember Istene és mindenki szolgálhatja, aki akarja.

2013. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

Istvan33!

tevedsz!

az amit a jehovistak irnak,mondanak az a TORAH kiforgatott-atirt valtozata!!

igenis tolunk zsidoktol loptak!!tetszik vagy sem!

2013. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
17%

"az amit a jehovistak irnak,mondanak az a TORAH

kiforgatott-atirt valtozata!!" Esetleg azt is meg tudod mondani, hogy mi az amit rosszul csinálunk, vagy hogy mi az, amiben tévedünk és változtatnunk kellene? Szóval miben tértünk mi el a Biblia alapelveitől? "igenis tolunk zsidoktol loptak!!tetszik vagy sem!" Mégegyszer mondom, Isten és az ő szava a Biblia nem csak egy népép, ő minden nemzetnek szánta a szavát.

2013. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

istvan35!

egyszeru MINDENT!!

miert nem jo a TORAH ugy ahogy van erdetiben nektek??miert kellett atirni!!?

mi az a hujeseg hogy "jehova"!!?,olyan nincsen es nem is volt sosem!

2013. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

"egyszeru MINDENT!!" Na, akkor csak tudsz egy pár példát mondani, tehát felteszem mégegyszer a kérdést: mi az amit rosszul

csinálunk, mi az, amiben tévedünk és

változtatnunk kellene? Szóval miben tértünk mi el

a Biblia alapelveitől? "miert nem jo a TORAH ugy ahogy van erdetiben

nektek??miert kellett atirni!!?" Mért az ó-szövetségben mit ferdítettünk el? Erre is konkrét példát szeretnék. Azt pedig hogy érted, hogy átírni? Az nem baj, hogy nem értjük azt a nyelvet? "mi az a hujeseg hogy "jehova"!!?,olyan nincsen

es nem is volt sosem!" Ez a legelterjedtebb forma a JHWH Magyar nyelvbe való átírásban, a pontos kiejtést senki sem tudja, ezt a ti Zsidó babonátoknak köszönhetjük.

2013. ápr. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!