Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szcientológia (magasabb)...

A szcientológia (magasabb) tanításait idegen életformák inspirálták?

Figyelt kérdés

Nekem ez volt az első benyomásom, amikor -könyv formájában - találkoztam a szcientológia magasabb tanításaival pl. 8-008 stb.


Vannak olyan elméletek is, hogy sima (emberellenesnek mondott) okkultizmus,

de szerintem több annál.

Az lehet, hogy okkult módon (=negatív, ártó) hat hosszútávon a felhasználókra,

de én most konkrétan arra gondolok, hogy lehetnek-e benne nem emberi életformáktól származó tanítások.

...hogy egy konkrét példát mondjak: A Faktorok szövegét is ilyennek tartom....

...nagyon magas és nagyon komoly és még sok ilyen található benne.

Előrebocsátom, hogy senkit sem akarok az egyházba történő belépésre inspirálni,

én magam sem vagyok tagja semmilyen egyháznak és ezen nem is kívánok változtatni.

Úgy érzem, ha belépnék bármilyen egyházba, többé nem lehetnék önmagam... mások kereteit kapnám stb.



2013. ápr. 16. 02:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az auditálás a pszichológia módszereivel operál!!!! plusz még hozzátesz egy jó nagy adag manipulációt és parasztvakítást. Azért nem engedik a tagjaikat pszichológushoz, mert akkor lebuknának!


Szó sincs persze arról, hogy a pszichodokiknál ugyanaz megy, mint az auditáláson. A pszichológusnak/pszichiáternek ugyanis titoktartási kötelezettsége van, nem kérdez rá olyasmire, ami a gyógyításhoz nem szükséges (pl. rokonaid címe, telefonszáma), és a tudását nem használhatja fel ellened! Erre a hippokratészi esküje is kötelezi. A szcientológusokról ez nem mondható el...

2013. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11:

Ebben maximálisan igazad van! Egyetértek.

A Dianetika és holdudvara egy rendkívül veszélyes fegyver lehet az Ember ellen.


Sokat gondolkodtam a dolgon és arra jutottam, hogy én sem auditáltatnám magam senkivel,

különösen nem egy Egyházzal.


Sosem bíztam egyetlen egyházban sem.


A Dianetika egyébként teljesen mechanikus, minden csupa mechanika benne - következésképp egy mechanikus (=gépi/gépies) embertípusnak készült.


A Szcientológiában mindezek ellenére - véleményem szerint - nagyon komoly dolgok vannak.

Jóval túlmutatna az összes eddigi valláson és a legtöbb filozófián is.

Hubbard szerintem egy zseniális gondolkodó volt - bár az éberség az sosem árt a hozzá kapcsolódó dolgokkal szemben.

Összességében kb. nagyon veszélyes a "cucc".

2013. nov. 4. 19:31
 13/13 János114 ***** válasza:

Hat elolvastam az egesz linket es a komtjeide kedves kerdezo szamora rejtej mi ebben a zsenialitas . Nem az raadasul szerintem lopta az otletet ez abizonyos iro ugyanis ebbol az egesz faktorelmeletbol amit itt felvazolnak .nos az elso harom pont vagy bekezdes kidertetiesen hasonlit arra az algoritmusra amit a szamitogep hasznal egy geometriai programban higy megrajzojon mondjuk egy kockat

A tobbi resz pedig. Csak a latszatot kelti h levezet egy termeszeti folyamatot de errol van szo. Tenyeket kozol tobbertelmuen persze hogy nehezebb legyen belekotni de nem tamasztaja ala semmivel a kovetkezo pontot meg mar a meglevo hamis alitasokra epiti. Szoval hazugsag a valotlanra es a vegen ott a tetszetoes Kamumese

Ezt csak azert vezetzem le h a kerdezo ne agyajon sokat rajta.

De emberek aki kitalalta egy iro volt ufokrol irt meg thetanrol meg agyszivigepekrol meg egy jo akcio filmet se lehet csinalni belole mert mindenki szetrohogne az agyat az elso tiz percben

2014. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!