Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha lenne Isten, megengedte...

Ha lenne Isten, megengedte volna, hogy Hitler (Adolf), megszülessen?

Figyelt kérdés
Mert szerintem nem......
2009. szept. 27. 08:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Nézőpont kérdése. Egyesek szerint éppen Ő küldta hogy megbüntesse a zsidó népet. Mások szerint az egész holokauszt kitaláció. Ja és ennyiből Sztálint is kérdezhetted volna. Isten pedig sokmindent megenged, a Földön. pl. hogy a francba van ennyi hajléktalan meg stb? Hogy engedheti ezt meg Isten?
2009. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell minden rosszért istent hibáztatni?Ő szabad akaratot adott az embereknek, hogy eldöntsék vele élik az életüket vagy nélküle.Elöntötték, hogy nélküle, bűnben élnek.Sokan a kereszténységet is megtapossák, és semmisnek tartják Jézus keresztáldozatát.De persze ha történik valami rossz, akkor egyből az az Isten a felelős érte, aki az emberek kizártak az életükből!
2009. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
*akit, és az elején nagy I-vel akartam írni.bocsi
2009. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
ennyi erővel a világtörténelem minden diktátorának nevét behelyettesíthetjük ide. sőt, valamennyi természeti katasztrófát. nem biztos, hogy ha van isten, ugyanolyan értékrendje van, mint az embereknek.
2009. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Miért ne? Nem lenne jó rossz nélkül, nem lennének jó emberek olyanok nélkül, mint Hitler, nem lenne napfény, ha nem lenne sötétség, és nem tapasztalnánk meg soha a boldogságot, ha nem lennénk néha nagyon boldogtalanok.

Nem vagyok elvakult vallásos ember, de úgy gondolom semmi nem történik véletlenül, nem tudhatjuk miért azt az utat szánták nekünk odafent, legyen szó egy rákos kislányról, vagy ártatlan emberek lemészárlásáról. Én mindegyiket nagyon sajnálom, és természetesen hitlert sem védeni akarom, de én hiszek a fenti igazságszolgáltatásban, nem feltétlenül úgy mint mondjuk ahogyan az én keresztény katolikus vallásom tartja, de hiszek hogy van felettünk egy hatalom,ami nem véletlenül tesz így-vagy úgy dolgokat.

2009. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Jajjmár... Isten szabad akaratot adott az embereknek, ezt jó lenne tudatosítani. Ezért tudsz választani jó-rossz között, anélkül hogy belédvágna a villám.Hitler nem a jó utat választotta. Isten nem a rosszért felelős, azért csak mi emberek tehetünk! (és nem vok jehova vagy vallásfan)

2009. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Az is igaz hogy miért kell minden rosszért Istent hibáztatni, de tovább fűzném: Miért kell minden rosszért Hitlert hibáztatni?:S

Nem lejárt lemez már ez egy kicsit? És ha szerintem nem történt meg a holokauszt? Akkor a liberalizmus nevében máglyára dobtok? Persze ezt is tudjuk, a keresztény inkvizíció rossz és gonosz, de ha liberálisok tesznek lehetetlenné olyanokat akik velük nem értenek egyet az természetes, sőt becsülendő. Kettős erkölcs, nálunk ezt úgy mondják. De tényleg, meddig megy még ez a Hitler-mánia? Nem unalmas még? Rég elfelejtette volna már a világ, ha időről időre nincsenek olyan liberális megmondóemberek, akik visszahozzák a köztudatba. Pont ti generáljátok az egészet.

Egyébként konkrétan a kérdésre válaszolva: Igen, megengedhette Isten hogy megszülessen mert nem Isten tehet a történelem folyásáról (legalábbis nem teljesen). Úristen, szerinted Hitler szarvakkal született? Ugyanolyannak született mint te vagy én, EMBER volt és nem démon! Mellesleg, tegyük fel hogy volt holokauszt, de arról sem Hitler tehet. Azokat a társadalmi viszonyokat jó 100 év filozófiai/gazdasági fejlődése alakította ki olyanra amilyenek lettek. Ha nincs Hitler, lett volna más. Olvass vissza, a 19. de néhol a 18. századba nyúlnak vissza a dolog gyökerei. Nem védem én a nácikat, de álljunk meg egy kicsit, nem egészen úgy volt a dolog, hogy csak azért bántották a zsidókat, mert "gonosz nácik így meg úgy". Nem mondom én, hogy megérdemelték a sorsukat, de hogy nem is véletlenül volt az biztos. (már ha egyáltalán megtörtént).

Kik festik azt a képet Hitlerről hogy "maga a sátán"? A világ lelkiismeretét nem zavarja amerika ugyanennyi erővel? Ha a nácik gyilkosok is voltak, kérdezem én, milyen jogon ítél egyik gyilkos a másik felett? Auschwitz népirtás de Hiroshima nem az? Lidice borzalom de Drezda már nem? A náci gettók embertelenek de ugyanakkor az usa-beli gettók ahol japánok raboskodnak (mellesleg FAJI alapon) nem azok? Dachau a poklok pokla de a búr háború táborai nem? Ausztria-Magyarországot a franciák és angolok tették tönkre, de mi a németeket gyűlöljük? Ez egy amnéziás állapot, bocsánat. Ennyi, nem folytatom inkább tovább...

2009. szept. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen demagóg kérdést...szabad akarat van. Ha meg nem lenne szabad akarat, gondolom az lenne a baj...
2009. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
15%
Jó, szabad akarat. A Holokauszt áldozatainak hol volt a szabad akarata? A szabad akarati védelem megmagyarázhatja Ádámot és Évát, de a hatalommal való visszaélést nehezen.
2009. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


A második válaszoló röviden tömören írta le jól. Miért mindíg Istent hibáztatjuk? Miért nem kérdezzük egyszer:

-Mit csináltam én rosszul? Miért nem engedelmeskedem Isten törvényének és akaratának? Az én lázadó viselkedésemmel kit viszek én a bűnbe, amiért meglesz a büntetésem? És még hosszasan lehetne sorolni....


Valaki felhozta a hajléktalanok példáját, ők is saját maguk és mások bűneinek következményét viselik. (Egy részük igen is tehet róla, hogy ott van, más részük azért nem jut kenyérre valóhoz, mert nem túl sokan fizetnek adót és valaki az autója havi részletére annyit fizet, amit egy átlag ember egy év alatt se tud összerakni egy helyre.; na meg persze, a "vállalkozó uraknak" nem egészen a többsége az aki tisztességesen bejelenti a munkavállalóját és itt is lehetne hosszasan sorolni, hogy hosszú távon mi vezet az elszegényedéshez és a hajléktalan állapothoz.

2009. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!