Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha lenne Isten, megengedte...

Ha lenne Isten, megengedte volna, hogy Hitler (Adolf), megszülessen?

Figyelt kérdés
Mert szerintem nem......
2009. szept. 27. 08:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
A fenti vagyok, még csak annyi, hogy egyszóval a bűn vezet ilyen élethelyzetekhez, a saját és embertársaink bűne! Ezt gondoljátok végig. A daganatok is azért sürübbek, mert mi lusták vagyunk és nem Isten törvénye szerint élünk és egymagunk beülünk autónkba és pöfögünk a gyermekeink orra alá órákig ülve sokszor a dugóban és "had szóljon", ahogyan naponta megteszi még egy jó néhányszáz ezer, ha Budapestet nézem, s csodálkozunk, hogy délre a Gellért hegyről lassan nem látod a Margit hidat. De mondom hosszasan lehetne felsorolni a bűn és bűnhődés kapcsolatát, csak egy adag önkritika és egy csipetnyi őszinteség kel hozzá.
2009. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát öszíntén, sok válaszon megbotránkoztam.... az egyik kedves válaszoló úgy gondolja, hogy Hitler, ugyan olyan ember mint én, biológiailag lehet, de másképp, tutira nem. egyértelmű, hogy fesorolhattam volna, az összes szemét gyilkost abból az időből, de mivel annak a kornak legkiemekedőbb alakja volt ez a náci köcsög, úgy gondoltam, őt kérdezem meg...
2009. szept. 28. 08:44
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Hallottad már azt az idézetet, hogy:

"A gonosz győzelméhez elegendő a jó tétlensége."

Arra még nem gondoltál, hogy lehetnek az emberek olyan barmok (barom ugye a haszonállat régi megnevezése), hogy eltűrik? A hitlerek és egyebek mind a megalkuvó kis beszariaknak köszönhető rosszak, nem egy szerencsétlen istennek, aki esetleg nem is létezik.. De jellemző, hogy elég, ha van kit hibáztatni, csak személyesen ne kelljen tenni semmit a megoldásért..

2009. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Azt senki nem tudja, hogy van e isten, szerintem nincs. De a katolikus egyhàznak nagy szerepe volt Hitler pàlyafutàsàban....
2009. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%

Ne Istent hibáztazsd. Fölösleges nem halja. nem létezik.

Isten csupán az egyszerű réteg mentsvára...


....De ha létezne nem lett volna Hitler, sem (1.- 2.) világhábórú, sem gazdasági válság....


....Azt se tudnánk mi az a DIKTATÚRA. Fogalmunk sem lenne az áldozat szó jelentéséről....



[link]

2009. okt. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

nem hiszek istenben, de hogy válaszoljak a kérdésedre, én csak azt tudom erre mondani, hogy ezzel is tanult az emberiség. lehet hogy a második világháború miatt beindult fejlődés nélkül nem járnánk ott, ahol tartunk most.


tételezzük fel, h a h1n1 hihetetlen módon elterjedt lett. de mivel kimaradt a 2. világháború, kicsit fejletlenebbek vagyunk. nincs meg az ellenszer, az emberiség 20%a elpusztul.


másik megoldás: most van hitler, 2. WW is, fejlődés megindul, fejlettebbek a gyógyászati eszközök, ezáltal a tudás is nő -> nagyobb eséllyel találunk rá az ellenszerre, mire a h1n1 elérné a "pusztítása csúcspontját"

2009. okt. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet a komcsi köcsög Sztálinnal, aki mellett Hitler csak kispályás lehetett. Sztálin több mint 10 millió ember haláláért felelős...legalább is egyenlőre ennyiről tudunk.

Adolf Hitler nem volt más mint az első világháborút lezáró párizsi diktátumra adott német reakció. A holokauszt most is folyik csak azt a kedves zsidók követik el a palesztin nép ellen...ők azt hazudják magukról, hogy "kiválasztott" nép lennének mégis olyan szintű ember irtásokat végeznek amitől felfordul a világ gyomra.

2009. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azoknak írom, akik (még) nem ismerték meg Istent!


Két fiatalember beszélgetett a svájci Alpokban, amikor félelmetesen elkezdett villámlani, dörögni.


Azt mondja az egyik (aki akkor még nem volt ismert, de ő volt a fiatal Musszolíni):

" Ha van Isten, akkor öt perc múlva belém csap a villám és meghalok."


Eltelt már hat (perc) is amikor megszólalt: " No mondtam ugye, hogy nincs ISTEN!"


Később megvakítottak, fogait kiverték, agyon ütötték.


Ekkor mondta azt beszélgető partnere: " Istennél most telt el az 5 (öt) perc.


Te ( TI) hogy állsz (álltok) ezzel kedves felebarátom?

2009. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Isten nélkül semmi sincs,

sem jó, sem rossz.


Ő mindig mindenütt jelen van.


Magához is szólította Hitlert,

hogy hogyan és mikor

azt még ma sem tudja senki biztosan, és ez sem véletlen!!!

2009. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Többen leírták már, hogy nem kellene minden rosszért Istent okolni.

Egyébként pedig a rossz, a gonosz mindig is a világban volt/van, ez már Jézus idejében is így volt. Az embernek pedig az a feladata, hogy küzdjön, s megtalálja a helyes utat. Az élet döntések sorozata.


Hitler is ugyan azt akarta, mint a többi ember: üdvözülni, vinni valamire, csak rosszul fogott hozzá.

Az pedig, hogy ő azzá vált, ami, az a kor embereinek is köszönhető, hiszen senki nem vállalta a lelkiismeret szerepét, Hitler pedig azt hitte, hogy minden úgy jó, ahogyan ő teszi.

2010. jan. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!