Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallásúak miért...

A keresztény vallásúak miért hiszik, hogy csak ők tudnak becsületes életet élni?

Figyelt kérdés

Sokszor hoznak fel ilyeneket példának, mikor a vallásuk mellett érvelnek. Például mikor az egyházi iskolák szükségességéről van szó. Azt mondják, hogy ott legalább jó erkölcsöt, normális értékrendet tanul a purgyé. Egyesek még azt is felhozzák, hogy kizárólag keresztény neveléssel tanulhatja meg az ember ezeket a dolgokat.


De kérdem én: miért? Egy ateista ember például nem lehet normális, jó erkölcsű? Vagy ha már vallás, akkor miért kizárólag a kereszténység? A buddhizmus például szintén példaértékű életvitelre tanít.


2013. máj. 7. 20:18
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
54%

A keresztények mindig mindenről azt hiszik, hogy jobban tudják. De mit is akarnak? Hogy mindenki minél előbb forduljon fel, aki nem keresztény. Azt várják, hogy visszajöjjön az istenük, aki aztán mindenkit megsemmisít, aki nem az ő vallásukat követi. Aki pedig már halott, azt feltámasztja és megint megsemmisíti. És mi legyen addig? Mindenki éljen úgy, hogy alárendeli magát a vallásuk szabályainak.


Ez aztán az erkölcs.

2013. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem olvasták el Máté evangélium 6. fejezetét, mert az első hét sor jól leírja. Hívőként mondom, hogy sajnos sok keresztény követ el hibákat és képmutatókká vállnak.
2013. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Jómagam hívő római katolikus vagyok és egyáltalán nem hiszem, hogy bárkinél is különb lennék, egyáltalán nem vetem meg a másik vallású embereket sem, sőt még az ateistákat sem. Minden ember lehet normális és becsületes, de ezt a dolgot az ember tanulja és nem így születik. Nekem rengeteg vallású és atesista ismerőseim, barátaim és rokonaim is vannak és szépen megélünk egymás mellett. Teljesen normális emberek, normális értékrenddel. Bocsánat, hogy ennyire terjengősre sikerült a válaszom, ezért rövide össze is foglalnám itt: nem a keresztény vallású emberek nem hiszik azt, hogy csak ők tudnak becsületes életet élni. Hülyék azonban mindenhol vannak.

Az előttem szóló kommentjére szeretnék még reagálni. Testvérem a szavaiból csak úgy árad a harag. Hidd el nekem rohadtul nem érdekel engem például, hogy te miben hiszel. Egyáltalán nem kívánom azt, hogy azért mert valaki nem úgy gondolkozik mint én felforduljon. Egyébként nem szoktam ilyet írni (mármint állást foglalni), de én például hiszem azt, hogy Isten nem személyválogató. Minden ember egyformán fontos neki. Még te is!

2013. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem az előttem kommentelőnek szántam a kis mondandómat, hanem az őelőtte írónak!
2013. máj. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"Testvérem a szavaiból csak úgy árad a harag. Hidd el nekem rohadtul nem érdekel engem például, hogy te miben hiszel. Egyáltalán nem kívánom azt, hogy azért mert valaki nem úgy gondolkozik mint én felforduljon."


Gondoltam, hogy valaki hamarosan ilyet ír. Keresztény vagy, várod Jézus második eljövetelét, ami pedig minden nem keresztény vagy nem keresztény értékrend szerint élő ember halálát jelentené.

2013. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 KoDan ***** válasza:

gyakorivalasz2


Te mit gondolsz magadról kisöreg? Hogy jössz ahhoz, hogy csak úgy elkezdj itt vallási előitéleteket irogatni - pont arrol az emberről aki még tök toleráns volt veled.

Te kis lőtéri felpattanó rugógerincű szopórépa.


Tgyépként nem azt várjuk, hogy az isten azokat vigye el akinem keresztény vallású hanem hogy kisöpörje a szemetet

(ebbe te beletartozol)

2013. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
72%

Jaj, de felkapta valaki a vizet! Csak nem elevenedbe találtam?

Ha hat sorral így fel lehet húzni, hogy személyeskedve teremted le a másikat ennyire közönséges módon, talán te is beletartozol abba a bizonyos eltakarításra váró emberi hulladék csoportba velem együtt, nem gondolod?


Mivel én nem vagyok keresztény, én ezen nem izgatom magam, de mi a helyzet veled?

2013. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 KoDan ***** válasza:
Mondtam egy szóval s hogy én nem tartozom bele?
2013. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ezt beláttad. Már csak akor azt kellene elmagyaráznod, hogy mi volt az előítélet.


Hogy a keresztények Jézus második eljövetelét várják? Ez nem előítélet, az a kereszténység alapja, meg van nekik írva, hogy vissza fog jönni.


Hogy ez a nem keresztények halálával jár? Ez megint csak a vallásuk alapja, meg van nekik írva.


Hogy addig is a nem keresztényeknek is úgy kell élni, hogy alárendeljék magukat a keresztények hitének? Nézz be egy abortusz vagy GMO témájú kérdéshez. És az még csak a jéghegy csúcsa.

2013. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Érdekes a vitátok, de eredményesebb lenne, ha az indulatok helyett is az érvekre koncentrálna mindkét fél.
2013. máj. 9. 20:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!