Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény vallásúak miért...

A keresztény vallásúak miért hiszik, hogy csak ők tudnak becsületes életet élni?

Figyelt kérdés

Sokszor hoznak fel ilyeneket példának, mikor a vallásuk mellett érvelnek. Például mikor az egyházi iskolák szükségességéről van szó. Azt mondják, hogy ott legalább jó erkölcsöt, normális értékrendet tanul a purgyé. Egyesek még azt is felhozzák, hogy kizárólag keresztény neveléssel tanulhatja meg az ember ezeket a dolgokat.


De kérdem én: miért? Egy ateista ember például nem lehet normális, jó erkölcsű? Vagy ha már vallás, akkor miért kizárólag a kereszténység? A buddhizmus például szintén példaértékű életvitelre tanít.


2013. máj. 7. 20:18
1 2 3 4
 31/39 KoDan ***** válasza:
0%

Az van megírva, hogy jézus visszatér és itélkezik a bűnösök felett nem az. hogy aki nem keresztény az meghal


Egyépként azon dühödtem fel, hogy így általánosítasz.

Senki sem tökéletes ebből következik, hogy attol még, hogy vannak olyan keresztények akiknek rossz az erkölcsük nem biztos, hogy a vallással van a baj.


És mint azt már az elején megmondtam ha valaki rendes, normális, kulturált ,lehet budhista vagy zsidó vagy muszlim vagy franctudja mi. Nem fogom előítéletekkel ocsárolni a vallása miatt.

2013. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Ha rossz az erkölcsük nem biztos hogy a vallással van a baj...

Szerintem madarat tolláról, fát gyümölcséről. Istent meg a híveiről.

2013. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Csakhogy Jézus kinyilatkoztatta, hogy az egyetlen út, hogy aki nincs vele, az ellene van.
2013. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

@gyakorivalasz2:


Az egész nyugati világ értékrendje, a tiédet is beleértve a kereszténységben gyökerezik, akármennyire is próbálják sokan most ezt elfeledni vagy letagadni. Ezért Krisztus tanítását Krisztus tanítása mentén elítélni.

Egy vallás ellen meg nem érv az, hogy fogod a legprimitívebb felfogását, és azt terjeszted ki az egész, több százmilliós közösségre. A második eljövetellel kapcsolatban például alapvetően tévedsz, és Jézus szavai sem azt jelentik, amit te szeretnél, hogy jelentene, de hát akkor mindjárt nem lehetne kiforgatni olyan könnyen a Szentírást.


Jézus általad idézett mondata akkor hangzott el, amikor megvádolták, hogy a Sátán segít neki az ördögűzésben. Az ördögöt érti az alatt, aki nincs vele, tehát ő az ördög ellensége, nem pedig a szövetségese. (A népszerű ateista értelmezésben pedig a mondat teljesen kilóg a környezetből, Jézus egész végig egészen másról beszél, nem az ő követéséről.)


Az utolsó ítéletnél sem a keresztények és a nem keresztények szétválasztása történik meg, hanem az igazak és a bűnösök szétválasztása. És az tényleg maximum fundamentalista szekták hitvallása, hogy a keresztények mind igazak, és azon kívül pedig mindenki gonosz.

2013. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Jav:

*Ezért Krisztus tanítását Krisztus tanítása mentén elítélni értelmetlen.

2013. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

@Titus Pullo


Tudod, te az átlagnál sokkal felvilágosultabb és nyitottabb vagy, de múltkor annál az abortuszos kérdésnél azért magad is bebizonyítottad, hogy abban a kérdésben te is alárendelnél másokat a vallási nézeteidnek.


Az európai kultúra pedig csak részben alapul a kereszténységen (inkább katolicizmuson), de legalább annyira alapja a 18-19. század szekuláris mozgalmai, a felvilágosodás kori eszmék, amit manapság dominánsabbnak érzek a katolicizmusnál, illetve a római örökség, ami csak az utolsó másfél évszázadában lett keresztény.

2013. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Verbalkung-fu. Imadom! A hozzam hasonlo pszichopatak kedvenc musora. :)


Nem csak a keresztenyek elhetnek erkolcsos eletet. Kulonben is az ossztarsadalmi nezopont alakitja ki az erkolcsi normakat is. Ahogy a vallasiakat. Anno poganyt olni sem volt bun, inkabb dicsoseg, most mar nem hangoztatnak ilyet.

Anno kivaltsag volt a gyermekek menetenek resze lenni, ahol mar az elso napokban ezrek haltak meg. Gyerekek. Ma eliteljuk, ha gyerekek kezebe AK-t nyomnak.

A roppant rugalmas erkolcsot IS az ember talalta ki.

A tarsadalmi normaknak valo megfelelesnek nincs semmi olyan koze a vallashoz, ami alapjan azt mondhatnank, h elobbi letezese az utobbinak koszonheto kizarolag.

2013. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Priscin válasza:

Keresztény is lehet erkölcstelen, más vallású is lehet erkölcsös. De:

- Az Úrnak nem az célja hogy utálkozva elpusztítsa azokat akik vétkeztek, hanem minél többeket visszafogadjon("mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot" - János 12:47)


- Ennek egyetlen módja, ha Megváltónknak fogadjuk el Jézust, és az ő tanítása alapján éljük az életünket ("A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon" János 12:47)


- Attól nem leszünk hirtelen jobb emberek, innentől fogva Jézus nevével a szánkon és Bibliával a kezünkbe élünk ("Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők." Máté 7:22-23


- Megváltó, már a szó is árulkodó: Jézus fizetett mindazoknak a bűnéért, kik az övéinek vallják magukat, de mégis vétkeznek ("Hogy megnyissad szemeiket, hogy setétségből világosságra és a Sátánnak hatalmából az Istenhez térjenek, hogy bűneiknek bocsánatát és a megszenteltettek között osztályrészt nyerjenek az én bennem való hit által." - Apostolok Cselekedetei 26:18)


- Ha már ezen a világon tökéletessé válnánk valami módon (pl. ahogy Budha állítja), akkor mi szükség lenne Jézusra, az ember megváltja önmagát és saját erejéből jut el a teljességre? De ez nem lehetséges ("Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. - János 14:6)


- Mégis honnan tudjuk ezt? Mert Jézust megölték, de feltámadt a halálból (Korinthusbeliekhez írt I. levél 15:1-8. Ide hosszú, de a lényeg: "

Azután megjelent több mint ötszáz atyafinak egyszerre, kik közül a legtöbben mind máig élnek, némelyek azonban el is aludtak;

Azután megjelent Jakabnak; azután mind az apostoloknak;

Legutolszor pedig mindenek között, mint egy idétlennek, nékem is megjelent." mondja Pál a szemtanú bizonyságával).


- Ha bemerítkezünk Jézusba és vétkezünk, ami gyarló emberi voltunkból adódóan elkerülhetetlen, akkor annak a kínjait növeljük aki megmentett bennünket a Pokoltól ("Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.

Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket és a tűzre vetik, és megégnek." János 15:5-6)

Ha hiszem a feltámadást, hinnem kell a Poklot is.


Buddhista és keresztény is lehet jó ember, élhet a világ előtt feddhetetlen életet, de mindenki követ le bűnöket (pl. hány embert bántok meg nemtörődömséggel, ostobaságból vagy sajnos akár rosszindulatból, anélkül hogy észrevenném), de hiszem mikor az Úr ítélőszéke elé kell állnom, akkor Jézus vére fog értem szólni a bűneimért.

2013. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Mert sokat olvasnak a holland, amerikai, német katolikus egyház napkjainkban folyó botrányairól, és rögtön érzik is hogy van hová tartozniuk.
2013. máj. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!