Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Normális, hogy utálom az...

Normális, hogy utálom az egész egyházat, vallást meg mindent?

Figyelt kérdés

Remélem nem törlik majd a kérdésemet és nem is azért teszem fel, hogy bárkit is megbántsak, csak így érzek.


Mióta az eszemet tudom a hideg ráz az egésztől és em tudom megérteni azokat az embereket akik hisznek ezekben a dolgokban. Emlékszem milyen volt amikor suliban is tanultunk ilyenről, akkor is undorral ültem végig az órákat, hogy minek kell ilyen hülyeséget, hazugságot tanítani. Azokat a részeket sose tanultam meg és szégyen vagy nem, semmit nem tudok a bibliáról csak hallottam már neveket. Egy temetésen se bírok a halottra koncentrálni, hanem csak a papra, hogy legszívesebben kiütném a szemét. Nem tudom miért, de a papokat is utálom. Szerencsére nem vagyok megkeresztelve.

Van még valaki aki így érez?

25/F


2013. jún. 6. 09:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
nem csak egy vallás és nem csak egy egyház van...
2013. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ok nélkül alakult ez ibenned. De csak a keresztény vallásokra érted, azokról van tapasztalatod.

Nem mindegyik egyház meg vallás ilyen.

2013. jún. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

Ha valaki olyan dolgot utál, amit nem ismer, az akárhogy is nézzük sajnos primitívség.

Vagy szerinted nem primitívség, ha utálom a polinézeket, pedig azt sem tudom hol van Polinézia, csak az unokatesóm mesélt róla egyszer valami negatívat?

2013. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Utáld..

De akkor mit foglalkozol vele? Vagy legalább akkor úgy utáld, hogy ismered.

Egyébként az ilyen fokú irracionális gyűlöletet általában nem maga a gyűlölt tárgy vált ki, hanem valami belső komplexus, elfojtás, kivetítés vagy félelem.

2013. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Írhattad volna, hogy csinos ateista lányt vagy fiút keresel ehelyett a prédikáció helyett :D
2013. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy elmebeteg, tehát ilyen értelemben normális.

Hazugságnak tartod, és ilyen módon idegesít, hogy egyesek hisznek benne. Nem utálod azt, aki hisz benne, csak sajnálod, nem érted stb. persze akár utálhatod is.

Én hasonlóan érzek csak fordítva: katolikus vagyok, és az ezotériára tekintek hasonlóan, meg a babonákra. Senkit sem utálok érte, csak sajnálom őket.

Viszont én megismertem az ő álláspontjukat, sőt,az ősi ezotériát is, ami bizony sokszor meglepően valószínűtlen dolgok sorát jósolta meg pontosan (tehát nem a kapsz egy fontos levelet típus).

Erről azonbanazt írja a Biblia, hogy a sátán műve, és ilymódon szenvedést hoz. Így is történt, egy ismerősömnekmegjósolta, hogy 3 éven belül férjhez megy, de nem így történt.

2013. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális, te egy józan, ép eszű, egészséges ember vagy, örülj neki.
2013. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
De, van rá okod. Az az okod, hogy egy nagy hazugság az egész és rá akarják tukmálni az emberekre. Mint amikor valamelyik párt nyomatja a baromságait, a sok birka meg a csillogó szemeikkel meg az átszellemült arcukkal úgy tekint a szemétládákra, mint valami megváltókra. és ez hányingert kelt benned. Teljesen normális.
2013. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 magasember válasza:
25%

Teljes mértékben normális és okszerű!Hogyis érezhetnél másképp egy olyan vallás iránt amiszerint alapba bűnben fogantál... efektíve kapásból bűnos vagy. A kereszténység a kezdetektől fogva üldözte a más gondolkodással rendelkező embereket akiket nem tudott irányítani és nem hódolt be ugyebár... Istenük nevében, kinek az első 10 parancsolatában élen szerepel a ne ölj, nagyobb mészárlásokat és faji háborúkat indítottak mint a második VH-ban gondoljunk csak a keresztesháborúkra. Hány ember halt éhen, csak azért hogy a bazilikákban látható aranyholmikat elkészítsék, és hogy az emberek pénzén élősködő papok és egyházi méltóságok, aranyozott ruhákban rohangáljanak...gyilkolnak az egy istenük nevében holott tiltott.és ki dönti el mi bűnös és mi nem. A bibliát is emberek írták valaki beszívott és összeírt morbid történeteket zsidókról akik egymást gyilkolásszák sokszor saját vérüket is.

manapság az embereknek teljesen átmossák az agyát hogy jól tartsák az egyház papjait fizetik a sok pénzt a templomok fűtésére, a papok házára stb...

2013. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
67%

Én is utálom.

Meg vagyok keresztelve, elsőáldozás és bérmálásom is volt. Gyerekkoromban elküldtek akaratom ellenére templomba meg hittanra is. Örülök hogy, nem kell vissza mennem.

2013. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!