Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondolnak a beképzelt...

Mit gondolnak a beképzelt "térítők"?

Figyelt kérdés
Vallással kapcsolatos kommenteknél sokszor láttam már olyan vallásos kommentelőt, aki egy-két könnyed "majd rájössz, hogy létezik Isten" jellegű hozzászólással elintézte a neki szánt vádakat/kérdéseket. Én olyan ateistának tartom magamat, aki alapvetően békés, nem zavar ki miben hisz, de ez az arrogáns beképzeltség, hogy "márpedig Isten létezik, te pedig a Pokolra jutsz" és társai, enyhén zavaró.

2013. jún. 11. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, vannak akik a "Ha nem azt a zenét szereted amit én akkor te nem vagy ember és nem foglak elfogadni" világnézetet vallják, ez ugyan az a rögeszmés idiótaság, ami csak hülyékkel fordulhat elő, mint amit te leírtál, csak ez zene, ez meg vallás.
2013. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%

Egy keresztény nem Térít, hanem Tanít.


Aki Jézus követőjének vallja magát,az ha akarja eltudja sajátítani Jézus mesteri fokon végzett tanítási módszerét.


A bibliában Jézus életét alapos elmélkedés, és tanulmányozása által, kiváló Tanító lehet belőle.

ahogy Jézus mondta, ha az oktatás tökéletes, akkor a tanuló, olyan lehet mint a tanítója.


Bár igazából a fenyegetés, nem jó eszköz a tanításra, de bizonyos módon kell a helyre igazítást is tapintatosan alkalmazni, Jézus is alkalmazta amikor megfedte az ellenszegülőket, jól lehet amikor a farizeusokat igazította helyre, azért nem volt túl durva, vagy arrogáns, de túl nyájas sem.


Katy Weaver

2013. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Katy!


Én nem erőltetem másokra az én meglátásomat, csupán állást foglaltam. De a kérdésemben említett kommentelők nem próbálnak elfogadni, ahogyan te sem, itt a bibi.

2013. jún. 11. 19:03
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Ateista barátom :)

ha rám hallgatsz azt teszel amit jónak látsz

nem fogadom el?

ugyan miért ne fogadnám el?

Az hogy nem értek vele egyet az egy dolog,

Jézus és a Teremtő sem mondták, hogy rá kell valakire erőltetni.

Ha valaki még is ezt teszi, az nem jó tanító, és nem is lesz áldás a munkáján.

Ám a feladatot, amit Jézus kijelölt, azt el kell végezni.

Ugyan hogyan teljesedne a prófécia ha nem történnének meg azok a jelek, ami bizonyítékul szolgál az idők jeleire.


Jézus jeleket említett amikről felismerik a tanítványok hogy hol tartanak az idők áramlatában.


Katy Weaver

2013. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Még egyetlen egy ilyen válasszal sem találkoztam hívőktől, amit leírtál.

Mutass kérlek egyet.

2013. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

"de ez az arrogáns beképzeltség, hogy "*az evolúció tény, te pedig *egy idióta vagy" és társai, enyhén zavaró."


Mit gondolnak ezek a beképzelt evolúció hívők/ateisták akik az örök kárhozat fele hajtják Isten gyermekeit...


enyhén zavaró.

2013. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5

Most nem tudok konkrétumot, de nem hiszem el, hogy csak én láttam eddig a Katy-hez hasonló hozzáállást.


#6

Én nem erőltetem a "hitemet" másra, csupán hiszek benne. Nem azt írtam, hogy "Higgyél csak istenben, meglátod, hogy úgysem létezik."

2013. jún. 12. 10:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki fogadja el a másikat úgy, ahogy van. Számomra minden vallás egyenlő és hiába próbálnak egy-egy nézetet rám erőltetni, az úgy sem fog sikerülni. Keresztény egyetemen tanulok, sokszor átélem ezt, úgyhogy a kedves hívők ne mondják, hogy ilyen nem létezik.


A térítők pedig szerintem azt gondolják, hogy a nem hívők jézus eltévedt bárányai, akik rossz ösvényekre kerültek és rá kell őket döbbenteni, hová jutottak és a kereszténység az egyedüli út, ami járható. Legalábbis a sok vallásos emberke között, akik körülvesznek, mind ezt tapasztalom, úgyhogy ha kérdezik, hogy keresztény vagyok-e, elintézem egy ahával, aztán megóvom magam a sok kérdezősködéstől és térítéstől:D


Amúgy meg kicsit sem érdekel, mert tudom, hogy ez nem az én utam, mások meg sajnos nem annyira toleránsak, hogy felfogják az igazságot teljes egészében. Az ilyen szűk látókörű embereket csak sajnálni tudom.

2013. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező TE lehet nem ezt írtad, de rajtad kívül az esetek 99.999999999999999 haaa [nagylevegő] 999999999%-ban ezt írják.


Viszont a te hozzáállásod jó és szerintem dicséretes. Még ha nem is egyezik a hitünk.

2013. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 barátkozó ***** válasza:
56%

Tisztelt ateista kérdező!" nem zavar ki miben hisz, de ez az arrogáns beképzeltség, hogy "márpedig Isten létezik, "

Ha létezik Isten akkor egynek kell lenni, akiben nincs ellentmondás és én szeretnék vele jóban lenni mert amit magáról elmond a Bibliában az megváltoztatja az embereket , boldoggá ,tisztává teszi.

2013. jún. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!