Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondolnak a beképzelt...

Mit gondolnak a beképzelt "térítők"?

Figyelt kérdés
Vallással kapcsolatos kommenteknél sokszor láttam már olyan vallásos kommentelőt, aki egy-két könnyed "majd rájössz, hogy létezik Isten" jellegű hozzászólással elintézte a neki szánt vádakat/kérdéseket. Én olyan ateistának tartom magamat, aki alapvetően békés, nem zavar ki miben hisz, de ez az arrogáns beképzeltség, hogy "márpedig Isten létezik, te pedig a Pokolra jutsz" és társai, enyhén zavaró.

2013. jún. 11. 18:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha létezik Isten akkor egynek kell lenni"

Ez sem feltétlenül van így, attól függ, hogyan definiálod isten fogalmát, a legtöbb vallásban jól meg van sok isten egymás mellett, azt meg különösen nem értem miért pont a bibliai isten lenne az igazi.


"akiben nincs ellentmondás"

No innentõl kezdve meg egészen biztos, hogy nem a bibliai isten az igazi, ugyanis "õ" nem más, csak csupa ellentmondás: "Feltétel nélkül szeretlek, de akármennyire is vagy jó ember, ha nem hiszel bennem az idõk végezetéig fogsz szenvedni"


"és én szeretnék vele jóban lenni"

Ismételten csak az a kérdés, hogy miért pont vele? Miért nem Shiva-val vagy Zeusszal?


"amit magáról elmond a Bibliában az megváltoztatja az embereket , boldoggá ,tisztává teszi."

Igen? Ez melyik rész? Amikor rabszolgatartáshoz, vagy a nõk elnyomásához, vagy ártatlanok lemészárlásához ad leírást, támogatást? Vagy az a rész, ami arról szól, hogy a földi lét egy nyomorúságos büntetés? Ettõl kéne tisztának, boldognak lenni?

Vagy miért van az, hogy nagyon sok hívõ saját bevallása szerint csak azért nem lop, csal, erõszakol, gyilkol, mert fél az isteni büntetéstõl, míg egy ateistának ilyen dolgok eszébe se jutnak, mert valódi, normális értékrendje van. Ez lenne az a hatalmas abszolút isteni erkölcs, amirõl a Biblia tanít?


Természetesen tudom, hogy egyetlen kérdésemre se fogok valódi választ kapni csak terelést, félremagyaràzát...

2013. jún. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
"de ez az arrogáns beképzeltség, hogy "márpedig Isten létezik, te pedig a Pokolra jutsz" és társai, enyhén zavaró." - kérdező, aki ilyent mond, az nem vallásos, hanem önhitt... a vallásos valami olyant mondana max, hogy "szerintem Isten létezik, és majd ő eldönti mindannyiunk sorsát", egy ténylegesen vallásos ember soha nem képzelné azt, hogy ő ítélkezhet bárki felett Isten helyett, ezt az összes világvallás tanítása kategorikusan tiltja.
2013. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar, en is sokat latok ilyet itt a gyakorin. Amikor egy vitat azzal zarnak le, hogy "majd meglatjuk, hogy kinek van igaza, amikor Isten visszajön", ahelyett, hogy ervelnenek.

Pedig en hivo vagyok.

2013. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan rengeteg van ebből a lezárásból akkor egy két példát csak tudtok mutatni, nem hiszem el, hogy oly nehéz lenne a rengetegből 3 példát bemásolni. Persze lehet dobálózni a szavakkal, csak így nem sok értelme van az egésznek, hogy én ezt vagy azt láttam itt, vagy vettem észre, de példát most sajna nem tudok mutatni, mert ahhoz lusta vagyok hogy végignézzek 40 kérdést, hogy találjak 2 példát.(mert valójában nincsis olyan rengeteg...)
2013. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én példának okáért vallásos vagyok és nagyon magas ívben szarok rá, hogy ki miben hisz!:)

Általában az ateisták kezdik el azt, hogy márpedig Isten nem létezik és blablabla az ember az a minden és különben is blablabla a vallás a népek ópiuma blablabla. Nietsche: Isten halott. Isten: Nietsche halott. Na ez egy véget nem érő vita, mivel itt valaminek a létéről vagy nemlétéről beszélünk, egy olyan dologról amiben egyesek-pl én hisznek- míg mások nem. Egyáltalán nem hiszem, hogy bármelyik ateista a pokolra jutna, sőt kétlem hogy a pokolban egyáltalán bárki is lenne...Ez persze személyes vélemény éppen ezért a tévedés lehetőségét megtartom magamnak!

Písz!

2013. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15


Most nagyon a lelkembe láttál, de tényleg, kb. én is így vagyok a dolgokkal. Nem vagyok szűklátókörű, mert példának okáért hiszek a szellemek létezésében és abban, hogy van túlvilági élet is. Lehet egyfajta önnyugtatás, de legalább emiatt nem félek túlzottan a haláltól.


" Nietsche: Isten halott. Isten: Nietsche halott." Ez pedig jó volt. :DDD

2013. jún. 14. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!