Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti mit gondoltok arról, h...

Ti mit gondoltok arról, h lemondott a pápa? Miért tehette?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 13:53
1 2
 1/20 schocko ***** válasza:
100%
Nocsak, tán átaludtad a tavaszt?
2013. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Melyik pápa?

Én akkor röhögtem jót, amikor egy szenny blogon olvastam, hogy letartóztatási parancs van ellene.

2013. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 KoDan ***** válasza:
48%
Hát hivatalosan azért mert sújos beteg de én hallottam valami olyat is ,hogy megfenyegették.
2013. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudta,nyilatkozta, hogy meg kell reformálni az egyházat, így lemond, mert az ő ereje már nem elég hozzá.Ki is derült, hogy beteg.
2013. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

Hát nem értem mi nevetni való van azon, hogy egy embert le akarnak tartóztatni.

Ha Valóban Isten "földi helytartója" lenne sem kellene csodálkozni, Jézus meg a fia volt akit elfogták és megöltek. Meg az apostolok némelyikét is.


Jézus pedig kijelentette, hogy nem nagyobb a szolga az Ő uránál, ha Őt bántották, a követői sem ússzák meg ebben a világban.


Egyébként pedig nem nevetséges, mert valóban van mit takargatni az egyháznak, és most lelepleződnek az Isten nevében elkövetett helytelenségek.

2013. jún. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igaza van az 5-nek abban,h az egyháznak mindig is volt és van mit takargatnia.
2013. jún. 19. 18:54
 7/20 anonim ***** válasza:

Sokáig az volt a nézet, hogy a pápa csalhatatlan, de hát embernek születik, megvannak a gyengeségei.

A történelem számos pápáról tud, akik kifejezetten erkölcstelen életet éltek, illetve közember számára volt nem erkölcsös az életük. A középkorban a pápák uralkodók is voltak és az uralkodókat nem a tetteik, hanem az eredményeik minősítik. Gyakran nem az általuk hirdetett elvek szerint éltek, tevékenykedtek.

Manapság a pápát a legfőbb menedzsernek tekinthetjük a katolikus egyház élén. Mivel számos rendkívül öreg kort megért pápáról tudunk, a lemondása arra mutat, hogy valószínűleg kellett valami problémának lennie körülötte. Betegsége sem elegendő indok, hiszen a munkatársai elvégezték volna mindazokat a feladatokat, amire szükség van, a pápa jobbára csak a nevét adja az egyház működik nélküle is. Mivel az események hátteréről nem sok szivárgott ki, találgatni felesleges. A tévedés lehetősége nagy és különben sem szeretek személyeket támadni, főleg ha szinte semmi információm nincs az eseményekről. A vallás problémáit ellenben szívesen felvetem időnként, különösen a fanatizmus ellen vagyok, és szerintem azzal valóban érdemes foglalkozni.

A pápa lemondásával kapcsolatban, jobb híján elfogadom a hivatalos magyarázatokat.

2013. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Kezemben tartom a HVG 2005. április 9-i számát, melyben megjósolják, hogy Ratzinger bíboros, csak átmeneti pápa lesz úgy 5-8 évre...Ennyi türelmi időt adott a háttér hatalom ( No végre le lehet írni, hogy Bilderberg csoport..!) a Vatikánnak a "reformok" megkezdésére. A húsba vágó probléma ugyanis Latin Amerika túlnépesedése, ami az Egyesült Államokat veszélyezteti elsősorban. Mivel Dél Amerikában a Római katolikus egyház befolyása teljes,rajta keresztül kell megvalósítani a drasztikus népesség csökkentés programját ezen a kontinensen. Ferenc Pápa legfontosabb politikai feladata ez lesz ! Alapvető fordulatot kell végrehajtania az egyház születésszabályozással kapcsolatos hitelveiben !!!!! Joseph Ratzinger tehát ennek a forgatókönyvnek szellemében mondott le, mivel ő konzervatív egyházvezető és politikus volt.
2013. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nocsak!

Kár, hogy a kínaiak nem katolikusok...

2013. jún. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Azt mondják, súlyos beteg volt, azt mondta, hogy nem tudja már annyira jól ellátni pápai kötelességeit, ezért mond le, alkalmatlanná kezd válni az irányításra.
2013. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!