Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "A világ gonoszságára Istennek...

"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik. " (Nietzsche), mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 21:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem mindjárt bemásolnak ide unalomig becopyzott bibliai idézeteket, ill. kioktatnak, hogy valójában az ember bűnös és Istennek semmi köze hozzá, csak mert. bla-bla-bla
2013. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%
Nagy igazság.
2013. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Pietrosol ***** válasza:
97%

Szia!


Nietzsche nagy koponya volt, de vajon elgondolkodott-e, hogy hol kezdődik az ember felelőssége?


Vagy az ember mindig szétteheti a kezét, mondva: "kérem én semmiről sem tehetek, hiszen ilyen a világ"!

2013. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
28%

Hogy egy ember mit mond az egy dolog.



s miért is kellene Istennek mentséget találni a gonoszságra amit mi emberek követünk el?

Persze igazából a gonoszság az egy kicsit erős kifejezés, mert gonoszságot Sátán követ el.


Egyébként ha megnézed az emberi tökéletlenséget, az nincs egyenes arányban az elkövetett gonoszságokkal.


De hát aki emberi filozófusok után megy....


Katy Weaver

2013. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 mantis religiosa ***** válasza:
38%

"Isten halott!" - Nietzsche.

"Nietzsche halott!" - Isten.

2013. jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
58%

Azért azt kétlem, hogy az ember nem követ el gonoszságokat.


Amúgy meg nem értek egyet.A világban van gonoszság.Vallástól függetlenül mondom ezt, de gonoszság ma mindenhol van.

Csak szét kell nézni a világban.

2013. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
17%

Igen kedves 6-os.

De az ember által elkövetett tökéletlen hibák, nem egyenlőek azzal a gonoszsággal amik vannak, s ezzel arra szerettem volna utalni, hogy Sátán az aki rászedi az embereket ezekre, mert bár tökéletlen az ember, de nem annyira gonosz mint Sátán-


Katy Weaver

2013. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem teljesen igaz, kedvelem Nietzsche filozófiáját.
2013. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

"Az ember képes jót cselekedni, de az ösztönei közel sem jók. Vagy Isten nem létezik, vagy elképzelhetetlenül kegyetlen."


Doktor House

2013. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%
Housenak és Nietzschenek is 100%-ban igaza van.
2013. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!