Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "A világ gonoszságára Istennek...

"A világ gonoszságára Istennek egyetlen mentsége van -, hogy nem létezik. " (Nietzsche), mit gondoltok erről az idézetről?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 21:31
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg a kedves harmadik válaszolónak van igaza. De ha tényleg igaz lenne az idézet, akkor sem vinne előrébb.
2013. jún. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
16%

Ez az idézet Istent teszi felelőssé az ember által elkövetett gonoszságra.

Nietsche nem hiszem, hogy normális volt és mint tudjuk komoly betegség végzett vele, ami akár meg is magyarázhatná ezt a beteg gondolkodást, de akárhogy is magyarázza, a gonoszságra nincs mentség.


"A részvét

az, ami szerinte

tönkreteszi az erős

embert, aki magasabb

célok felé tekintve ki van

téve annak a veszélynek,

hogy az emberi szenvedés

láttán képtelen követni

elhatározását."


Olyan ember idézetét fogadja el sok ember, aki " Az uralomra

termett, erős embert

hirdeti."

Részvét, szeretet, gyengédség, jóság nélkül nincs élet. Megpróbálta már nagyon sok társadalom az ezek nélküli életet, egy sem maradt fenn. Ahol eluralkodik a bűn, ott előbb utóbb vége lesz annak a kultúrának.

2013. jún. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 3. Azon is el kéne gondolkodni,h hol ér véget é

s hol kezdődik Isten felelőssége!

És még valami, az a népirtás,kinek a felelőssége,amit a keresztények (vallás vezetői is,a Bibliára és Istenre hivatkozva)hittérítés "címszó" alatt évszázadokon keresztül végigvittek(régen még nyíltan,ma már csak a felszín alatt)?

És én ennek az egyháznak hódoljak?!

2013. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Pietrosol ***** válasza:
82%

# 13!


Nem tudom hol kezdődik Isten felelőssége, de az biztos, hogy az ember mindig valami másra igyekszik kenni a sajátját. A kérdésedre pedig az a válaszom, hogy az is az ember, (itt az egyházi klérus) felelőssége, hogy Isten nevében gyilkolták és irtották egymást, sőt az is, hogy ilyen torz Istenképet alakítottak ki. Mintha szándékosan bealmoltak volna az ateizmusnak.

2013. jún. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
54%
Akkor a Bibliával mi a helyzet?Miért hiszik az emberek,h az szent írás? Szerintem a Biblia arra született(emberektől),h az egyházi vagyont megszerezve,azt saját kézben tartsák úgy,h azt az emberek elfogadják.Én nem vagyok ateista,de amit és ahogy a kereszténység hirdet nem fogadom el,mert annak más célja sincs,mint az embereket "boldog tudatlanságban tartva" a legnagyobb gonoszságokat vigyék véghez a saját Érdekük szerint.
2013. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Pietrosol ***** válasza:
51%
A kereszténység és amit az egyház a kereszténységből csinált az két külön dolog és egymáshoz csak nagyon kevés köze van. A kereszténység eredeti célja az emberi alapállás helyreállítása volt. Ellenben az egyház törekvése a világban való berendezkedés és hatalmi törekvéseinek megszilárdítása volt. Ehhez mindent felhasználtak, még a Biblia meghamisítását is. Meg azt is, hogy morbid módon vallást csináltak a szeretetből.
2013. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim válasza:
0%
Van egy szent intelligencia, amely mindenben ott van, az Isten az emberi ego kivetìtèse, elkoptatott kifejezès, èn màst hasznàlok helyette, pl. Forràs, A mennyei pròfèciàban benne vannak az alapdolgok ezzel kapcsolatban.
2013. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
49%

A Biblia minősítéséhez új kategóriát kellene találni.

Így gondolom:

12 év alattiaknak nem ajánlott, 18 éven felülieknek, nagykorúaknak sem ajánlott, Biblia.

Brutális könyv.

Az idézet igazsága tagadhatatlan.

Mégis van aki mindenre képes az örök életért.

2013. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Michail Mendoza válasza:
17%
Nietzsche egy okoskodó félkegyelmű volt.
2013. júl. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
60%

"Nietzsche egy okoskodó félkegyelmű volt."


Mégis elismertebb és ismertebbe ember, mint te.

A keresztényi szereteted újra támadott, amúgymeg...

2013. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!