Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik azt a hívők,...

Miért hiszik azt a hívők, hogy az ateisták és nem keresztények egytől egyik züllött, agresszív, szeretetre képtelen emberek?

Figyelt kérdés
Akinek nem inge...
2012. ápr. 24. 07:57
1 2 3
 1/22 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Én például nem hiszem. De miért hiszik azt az ateisták, hogy a keresztények mind tanulatlan, bigott emberek?
2012. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Egyáltalán nem hiszik ezt, nem értem miért kell mindig általánosítani? Főleg, úgy hogy semmi alapja.
2012. ápr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akinek nem inge, ne vegye magára. Vagy nem ismeritek ezt a mondást? Nyilván nem azokhoz szóltam, akik nem azok.
2012. ápr. 24. 08:38
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én sem hiszem azt, nekem is vannak ateista ismerőseim, és elég jól megvagyok velük. Én úgy gondolom, hogy a kérdést meg is lehetne fordítani:


"Miért hiszik azt a bizonyos ateisták hogy a hívő emberek egytől egyik züllött, agresszív, szeretetre képtelen emberek?"


Én úgy gondolom, hogy mind az olyan hívők, mind az olyan ateisták esetében egy probléma merül fel, akikre illik a fenti kérdés: a fanatizmus.


Minden jót!

2012. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én pl nem vagyok ateista sem.
2012. ápr. 24. 09:44
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
Mert azt hiszik,hogy az ember egy elszabadult autó, és Isten a sofőr.
2012. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
Andizsuzsival egyetértek. Én sem hiszem róluk, de az ateisták többsége a hívőket lenézi és utálja őket.
2012. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Ateista vagyok, az elvakult, értelmetlen hívőket nem szeretem.

Gyakrabban találkozok azzal, hogy egy hívő próbálja szinte erőszakosan elmagyarázni az igazát, nekem meg se fordulna a fejemben eltéríteni valakit a hitétől, ugyanezt várom el én is.

Valamiért viszont mindig kapom a lepontozást, ha leírom, hogy ateista vagyok..

2012. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

Előző!


Engem is lepontoztak, pedig én katolikus vagyok, nem is tagadom. Viszont rólam az ismerőseim közül csak az tudja, hogy vallásos vagyok, akikkel a templomban találkozom. Soha nem próbáltam meg senkit meggyőzni a magam igazáról, elfogadom, ha valaki nem hivő, ahogy a más vallásúakat is. Nagyon sokan vagyunk így, a te ismerőseid között is valószínűleg többen vannak, csak nem tudsz róla. Álalánosítani mindig a kisebb, feltűnő, erőszakos, magamutogatók miatt szoktak. Én azért is fodítottam vissza a kérdést, mert pl. itt is az ateisták "osztják" a vallásosokat, különösen a katolikusokat. Gondolom ők sem a nagytöbbség, csak a hangadók. Békén kéne hagyni egymást.

2012. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%
Az Isten előtt nincs személyválogatás. Mindegy hogy ki mit hisz. Előítéletei csak az embernek vannak. Mindenkinek van hibája, amit jóvátehet még az életében.
2012. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!