Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A gyülekezetesek miért próbáln...

A gyülekezetesek miért próbálnak meg "téríteni"?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm akik keresztény gyülekezetekbe járnak. Én nem osztom ezeket a nézeteket, én inkább anyagias ember vagyok, a szellemi dolgaimat meg szintén magamnak alkottam meg, kiválogatva dolgokat, amik tudom hogy léteznek (pl. pozitív gondolkodás).


Amikor erre terelődött a téma, érdeklődtem milyen is ez a gyülekezet, pontosan mit csinálnak ott. Részben mert kiváncsi voltam, részben meg udvariasságból. A tetszésemet nem nyerte el ez a konkrét (megalapozatlan?) világkép, bár ezt sejtettem hogy így lesz. De nem erőszakoskodtam a véleményemmel, azt mondtam, hogy ha neked ez segíti az életedet, meg jobb ember vagy tőle, akkor az tök jó. Mert tényleg úgy láttam hogy neki ez segít, meg jobban érzi magát.


Szerintem normálisan álltam a dologhoz, mostanában viszont kezd zavaróvá válni, hogy folyton hívnak a gyülekezetbe. Eddig nem akartam megbántani, hogy konkrétan megmondom hogy engem nem érdekel, mert úgy gondoltam, az első beszélgetésünknél ez kiderült. De lehet nem lesz más választásom, mert folyton hívnak, mintha nem értenék meg, hogy nem mindenki akarja.

Szerintetek miért?



2013. júl. 13. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mond meg nekik, hogy nem érdekel.
2013. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Képzeld el azt, hogy én tudom, hogy három utcával arrébb egy nagyon jó étterem van, ahol igen jól főznek és nagyon olcsó. Nyilván minden ismerősömnek elterjeszteném ezt a jó hírt, és hívnám is őket, hogy jöjjenek kipróbálni az éttermet.


A keresztények számára az evangélium ugyanilyen jó hír, amit mindenkinek szeretnének továbbadni. Ezt kötelességüknek is érzik, mert ha nem tennék, téged valami nagy jó lehetőségétől fosztanának meg. Gondolom ez logikus. Csak hát ugye az evangéliumi jó hír nem egy kategória a szomszéd utca jó pizzériájával. Azt ki tudod próbálni, ellenőrizni tudod a hitelességét. A evangéliumnál azért ez ennyire nem triviális.


A te esetedben szerintem kétféle jó megoldás van. Egyrészt lehet, hogy az a gyülekezet egy nagyon jó közösség, ahova annak is jó járni, aki nem hisz ebben. Nem csak vallási programok lehetnek, nálunk például az istentisztelet végén van teaház, ahol nagyon jókat lehet beszélgetni, de szokott lenni táncház is és más programok.


De persze érthető, ha nem akarsz járni. Ez esetben viszont ezt nyugodtan megmondhatod egyértelműen azoknak, akik hívnak. Legyél udvarias, kedves, köszönd meg a lehetőséget (mert gondolom azt még nem bántad, hogy egy-kétszer megpróbáltak hívni), de közöld egyértelműen, hogy nem szeretnél menni, és hogy neked terhes az, hogy ennyire sokszor hívnak. Ezt meg kell érteniük, mert Isten mindenkinek szabad akaratot adott, és senkire nem akarja magát ráerőltetni.

2013. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Ilyen szempontból még nem gondoltam bele.
2013. júl. 13. 13:24
 4/13 anonim ***** válasza:
De itt csak az az egy kicsi-pici különbség van, hogy az a bizonyos "nagyon jó étterem" nem létezik, vagy, ha mégis, akkor is max. hinni lehet benne.
2013. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is hívtam néha ismerőst a saját gyülekezetembe, mert úgy gondoltam, hogy szerintem jó ott lenni, a közösség, a téma és szerettem volna a jó élményemet megosztani azokkal, akiket szeretek. Persze ők sem jöttek, ugyanezekkel a szavakkal ráztak le, mert azt hitték, hogy a pénzükre hajtok. Én csak sajnáltam őket, de megvontam a vállamat és ennyi volt. A mondás itt is igaz, hogy mindenki magából indul ki. Persze nem esett jól az, aminek be lettem állítva, de nem tudok mit csinálni.
2013. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
49%

Kedves kérdező remélem van egy kis időd mert ez hosszadalmas lesz ( és bocs az esetleges elírásokért, hibákért ).


Szóval a következőket tapasztalatból írom mivel 1-2 rokonom tagja ilyen szerveződésnek és jómagamnak is egyszer majdnem sikerült belekeverednem egy ilyenbe és szeretném leszögezni, hogy NEM ellenszenvből írom a következőket.

Annyi sok minden van amit tudni kell ehhez, hogy nem is tudom hol kezdjem. Talán könnyebb megérteni, ha elmondom kik is vannak egy ilyen gyülekezetbe, hát nem egy bonyolult dolog vannak az alapítók meg különféle vezetők ( akik egyáltalán nem jó szándékból alapítanak meg egy ilyen gyülekezetet, de ezt később) és ott vannak a tagok. A tagokon, ha végignézel és beszélgetnél kicsit velük úgy mint magán ember levonhatsz egy nagy általánosságot: mindegyikük akkor kerültbe mikor életükbe lelkileg mélyponton voltak ami alapvetően nem gond, ha egy feltétel nélküli lelki támogatást nyújtanak az embernek, DE nem és itt jönnek képbe az alapítók. Az alapítóknak 100%-ig vagyoni érdekük van ebből mivel ilyen "egyházak" ugye kapják a tagok 1% adóját + a sajátjukat is a saját kis gyülekezetüknek adják + még, ha ilyen megrögzött vallási gyülekezet még 10-edet is igényelnek a tagoktól.

És akkor válaszolnék a kérdésre, bár nem nehéz leszűrni a következtetést. Azért próbálnak meg téríteni, mert mint ahogy előttem is mondták a tagok úgy érzik itt jó nekik és úgy gondolják veled is megosztják ezt a "jót", a fentebb lévőknek meg minél többen vannak annál több pénz.


ÉS ez színtiszta tanács, ha akarod megfogadod, ha nem akkor nem, de szerintem szakíts meg mindenféle kapcsolatot az ilyen ismerőseiddel mielőtt eldurvul a helyzet. Hidd el nagyon sok kellemetlenséget tud okozni mi is kénytelenek voltunk megszakítani minden kapcsolatot a rokonainkkal amég ennek a gyülekezetnek a tagjai voltak, elmúlt párévben sikerült elszakadniuk és akkor újra jó volt minden, de most egyik megint visszabolondult és jönnek sorra a negatív dolgok, és tényleg nem a vallás meg ilyenek ellen vagyok, mert mindenkinek szíve joga miben hisz, de egyszerűen olyan szinten elveszi a tagok emberségét és értékrendjét, hogy idővel az ilyen gyülekezetet többre tartják mint a saját családjukat.


Remélem választ kaptál a kérdésemre, és tudtam segíteni. És még egyszer leszögezném nem ellenszenvből meg mindenféle mocskolódásból írom hanem színtiszta tapasztalat.

2013. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előző nem igaz amit irtál.

A reménység feszten kirendelnek hozzád 1 emberkét aki segit hitben növekedni

és a gyülimbe másfél éve járok és csak felajánlották hogy tudjuk segiten ia gyüli projektjeit. Azt viszont nem birom hogy a templomokban háromszor körbemegy a kéregető srác :DD De azért nekik is szükségük van a pénzre, biztos alacsony a bevételük.

2013. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak opció az adakozás. De rosszindulat hálózza be az egész világot, a hazugság pont a hitet hagyná ki?
2013. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
mondom én tapasztalatból írtam amit írtam, beszéltem velük és ők maguk mondták, hogy nekik kötelező a tized fizetése
2013. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért próbálnak meg téríteni, mert egyrészt úgy gondolják, h ami nekik bevált, az mindenki másnak is be fog válni, másrészt 1-2 ritka kivétellel a legtöbb vallás ezt el is várja a híveitől. Szinte biztosan lesz kis sértődés, de akkor is fontos, h higgadtan, kedvesen elmondd nekik, h téged ez nem érdekel. Méghozzá minél hamarabb teszed, annál jobb mindenkinek. Te nem eszed magad tovább, a barátaid pedig nem élik bele magukat egy hamis reménybe, h némi noszogatással majd ellátogatsz hozzájuk. Ártani persze nem fog, ha esetleg egyszer ellátogatsz hozzájuk, de ha alapvetően nem érdekel, nem tartom célravezetőnek. Ezzel csak adnád alájuk a lovat, és tovább nyaggatnának.


Az éttermes példa nagyon jó, úgyh tovább is fejteném. Tételezzük fel, h az a csodajó étterem a környék legjobb sült húsait szolgálja fel. A gond csak az, h én spec teszem azt vegetáriánus vagyok, jól érzem így magam, és teljes mértékig meg vagyok arról győződve, h nekem ez az életvitel a legmegfelelőbb. Az illető, aki próbál elrángatni a húsos étterembe tökéletesen tisztában van az én preferenciámmal, mégis jobb esetben csak úgy tesz, mintha nem tudná, rosszabb esetben talán még szidja is az én étrendemet.

Ez mire jó? Miért kell egy olyan embert, aki vallásos, csak merészel másban hinni addig cs*szegetni, amíg az a végén tényleg durván helyreutasítja?

Tudom tudom, még a gyülisek között is sokan vannak, akik értenek a szép szóból, és 2 próbálkozás után békén hagynak, de sajnos eddigi tapasztalataim szerint a többség nem ilyen. :(

2013. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!