Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A gyülekezetesek miért próbáln...

A gyülekezetesek miért próbálnak meg "téríteni"?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm akik keresztény gyülekezetekbe járnak. Én nem osztom ezeket a nézeteket, én inkább anyagias ember vagyok, a szellemi dolgaimat meg szintén magamnak alkottam meg, kiválogatva dolgokat, amik tudom hogy léteznek (pl. pozitív gondolkodás).


Amikor erre terelődött a téma, érdeklődtem milyen is ez a gyülekezet, pontosan mit csinálnak ott. Részben mert kiváncsi voltam, részben meg udvariasságból. A tetszésemet nem nyerte el ez a konkrét (megalapozatlan?) világkép, bár ezt sejtettem hogy így lesz. De nem erőszakoskodtam a véleményemmel, azt mondtam, hogy ha neked ez segíti az életedet, meg jobb ember vagy tőle, akkor az tök jó. Mert tényleg úgy láttam hogy neki ez segít, meg jobban érzi magát.


Szerintem normálisan álltam a dologhoz, mostanában viszont kezd zavaróvá válni, hogy folyton hívnak a gyülekezetbe. Eddig nem akartam megbántani, hogy konkrétan megmondom hogy engem nem érdekel, mert úgy gondoltam, az első beszélgetésünknél ez kiderült. De lehet nem lesz más választásom, mert folyton hívnak, mintha nem értenék meg, hogy nem mindenki akarja.

Szerintetek miért?



2013. júl. 13. 13:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért térítenek,mert Amerikába 12 rozzant öregember az összes Tanúnak leosztja már vagy 150 éve,hogy mit kell gondolni,azok meg mindent elhisznek és még örülnek is neki.A tévedéseiket nem verik nagydobra -világvége jóslatok,az alapító csodabúza üzelmei,bírósági tárgyalása a hamis fordítások miatt...stb-a többit pedig becsomagolják az Őrtornyba és az Ébredjetekbe...
2013. júl. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bocs,ez a Jehova Tanúira vonatkozik.:-)
2013. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Amikor erre terelődött a téma, érdeklődtem milyen is ez a gyülekezet, pontosan mit csinálnak ott. Részben mert kiváncsi voltam, részben meg udvariasságból."


Meg kell mondani határozottan,hogy nem érdekel.Az a baj,hogy ők csak azt látják,amit látni szeretnének,ne várd tőlük,hogy megértsék a párbeszédet mélységében.Ha egy kicsit is érdeklődő vagy,akkor már rögtön reménykednek,hogy meg fogsz térni.Erről voltaképp nem tehetnek,a gyülekezetek erős agymosó tendencián alapulnak.

2013. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!