Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Újszövetségben szereplő...

Az Újszövetségben szereplő Isten más mint az ószövetségi Isten?

Figyelt kérdés
valami ilyesmit olvastam, amiből ezt vontam le hogy a két Isten nem ugyan az. és valami olyasmit is hogy már nem emlékszem de valamelyik Isten nem gonosz de ne, is olyan jó mint ahogy elképzeljük. Szóval mintha kettő Isten lenne az egyik Jahve (gondolom őt nevezték rossznak) és ha jól emlékszem a másik meg az Újszövetségi Isten. Lehet elkéne olvasnom:)
2013. júl. 14. 09:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
61%

"Isten SOSEM áll rajtad bosszút."


Akkor olvad el az ószövetséged alaposabban,mert annak fényében ez nem igaz.

2013. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Villácska ***** válasza:
Több éven keresztül csak a Bibliáról tanultam. Szerintem ismerem az ószövetséget. Az meg más dolog hogy más hogyan értelmezi. Szerintem inkább a katolikus vallásra vall ez a nézet. De még ott se mondanám. Érdemes lenne megkérdezni egy lelkészt.
2013. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Jó,de akkor,hogyan értelmezed azt,hogy Isten azt mondja ezt meg azt meg kell kövezni,ki kell irtani,meg kell kínozni??? Akivel ilyet tesz,arra nem mondható,hogy nem áll rajta bosszút....
2013. aug. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!