Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki szerint hogy fog folytatódn...

Ki szerint hogy fog folytatódni a kereszténység pályafutása?

Figyelt kérdés

Fenn marad?Elterjed?Szubkultúrális tényező lesz,és csak kis szigetei lesznek a társadalomban?Kiszorítják még a jelenleginél is jobban?Talán teljesen eltűnik?


Ki szerint mi lesz?



2013. aug. 2. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok társadalomtudós vagy valláskutató de szerintem ha a mostani 60+ os korosztály kihal a (magyarországi) kereszténység nagy bajba lehet. Sokan csalódnak a vallásukban. Úgy érzem most valami hasonló helyzet van mint anno a reformáció idején. Mindenki arra vár, hogy az egyház nyisson a világ felé, megújuljon és kissé igazodjon a megváltozott társadalmi "elvárásokhoz".
2013. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 schocko ***** válasza:
33%
Mivel az emberek értelmi szintje igencsak hanyatlik, a fiatalok egyre butábbak, ezért valamilyen vallás mindig lesz...
2013. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen eltűnik majd. Ez minden vallás sorsa. Vaannak még Vesta szüzek? Napimádók? De mindig van új a nap alatt, lehet eljön a szcientológia virágkora.
2013. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ÁÁÁ,utolsó!Ilyen posztapokaliptikus jövővel ne is riogass minket!Szcientológia virágkora...


Különben köszi eddig mindenkinek a válaszokat.

2013. aug. 2. 14:25
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon lecsökken a szerepe, vagy átalakul valami mássá.
2013. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 titak ***** válasza:
49%
Ha nem sikerül újra politikai befolyást szereznie (remélem így lesz) akkor rövidesen erős hanyatlásnak indul. Persze ez térségektől változik: más lesz a helyzet Dél- és Közép-Amerikában és megont más Európában. A többi földrészt nem érdemes említeni, ott nincs akkora befolyása a kereszténységnek.
2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vallasok mindig lesznek, mert barmennyire is fejlodik a tarsadalom es a tudomany, mindig lesz rengeteg ember, aki halalfelelmenel es esendosegenel fogva ilyen "orok tulvilagi elet" es "valaki szeret minket" takarokba burkolozik. A keresztenyseg vonzo valaszokat ad az ilyen dilemmakra, ezert valamilyen formaban mindig fenn fog maradni, meg ha a jelenlegi iranyzatok (katolikus, protestans) ki is halnak.
2013. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos átveszi a helyét az ezotéria, mellette szerencsére egy kemény ateista/nem hívő/szkeptikus réteg lesz. Még a fele-fele aránytis el tudom képzelni. De ez az én véleményem.


De a vallások eltűnnek szépen. A legfejlettebb országok a legateistábbak is egyben, itt csak Kína a kivétel. Kínán kívül a 9 legtöbb ateistával bíó ország: Japán, Csehország, Franciaország, Dél-Korea, Németország, Hollandia, Ausztria, Izland, Ausztrália, Írország.


És hol van a legtöbb vallásos?


Ghána, Nigéria, Örményország, Fidzsi, Macedónia, Románia, Irak, Kenya, Peru, Brazília. A legtöbbje nem jó gazdaságáról, életminőségéről és toleranciájáról híres.

Persze egy része nem keresztény, de a vallás az vallás.


Amúgy minden társadalomban, minél magasabb élteszínvonalú csoportot nézünk, egyre több az ateista. Úgy tűnik, minél kevesebb a szükség (vagy talán: minél többet tanul és dolgozik keményen az ember), annál kevésbé kell Isten/Allah, stb...


Továbbá 2005 és 2012 között hol csökkent leginkább a vallásosok száma?

Itt: Vietnám, Írország, Svájc, Franciaország, Dél-Afrika, Izland, Equador, USA, Kanada, Ausztrália.Lehet következtetni.


És hol nőtt a vallásosok száma 2005 és 2012 között?

Itt: Macedónia, Románia, Peru, Pakisztán, Moldova, malajzia, Szerbia, Ukrajna, Finnország, Hollandia (1%-ot), Olaszország (1%-ot)

Érdekes.


Ez mind egy 2012-ben befejezett kutatás eredménye, amit a Gallup készített el. Az oldalukon meg lehet találni.


Na, amint látjuk, ahol romlik a helyzet, vagy alapból rossz ott tarol a vallás, ahol az ember emberségesen tudo élni, ott keményen küzdenie kell a fennmaradásért, és még úgy is meredeken zuhan a vallásosok száma és aránya. És mivel azért az életkörülmények messzemutatóan javulnak, ha nem is tűnnek el, de keményen megtépázódnak a vallások.

2013. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értek egyet azzal, hogy a többi vallás sorsára jut és eltűnik. Hisz a világ megváltozott. Régen azért tűntek el a vallások, mert leigázták az adott kultúrát és ráerőltették az emberekre a sajátjukat, ma már ez nem lehetséges. Mára a vallás magánügy, nincsenek akkora hatalmi harcok ez miatt, mint régen. A vallásosok száma valóban csökken, de szerintem egy vékony réteg megfog maradni mindaddig, amíg ekkora egyházak állnak a kereszténység mögött.
2013. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%

Maga Isten a Bibliában leíratta, hogy a kereszténységet legfőképp a világhoz csatlakozó részét, maga a politikai erők fogják megszüntetni, Isten akarata,ez.


Elfog tűnni, megszűnik, ez lesz a nyitó jelenete a nagy nyomorúságnak.


Katy Weaver

2013. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!