Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem választhattam az...

Miért nem választhattam az élet és a nemlét között?

Figyelt kérdés

A Keresztény Istenre gondolok. Megszülettem, lelkem beköltözött testemben, megkaptam a szabad akaratot,de ez nem igazságtalan?


Isten talán legfontosabb dolga az volt,hogy szabad akaratot adjon nekünk,de akkor miért nem választhattam? Miért nem utasíthattam vissza az életet,illetve a megszületést. Jó,jó nagyon kedves volt tőle,de most úgy dobott le mindenkit a földre,hogy leéljenek egy pocsék életet csomó szenvedéssel és kínnal,mindezt szeretetből.Persze vannak jó dolgok is az életben,de arányiban a rossz van többségben (általában).


Röviden a kérdés: Miért nem választhattam a megszületés és a nemlét között? (megjegyzem az öngyilkosságot bünteti a Biblia szóval az most nincs az opciók között)



2013. aug. 8. 15:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%
Úgy tűnik végre feltűnt az egyik ellentmondás, ami a kereszténységben van. Így tovább!
2013. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Miért vagy benne olyan biztos, hogy ez nem a te választásod volt? Sokan meg vannak róla győződve, hogy a szüleinket a sorsunkat, a helyzetet amelybe beleszületünk mi választottuk, mert ezekre a feladatokra van szükségünk hogy tanulhassunk belőle.
2013. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Akkor miért nem emlékszem rá? Meg hát ha így nézzük a dolgokat,akkor az etiópok elég érdekesen döntöttek.Nem csak,hogy egy szenvedéssel teli életet választottak,hanem még egy olyat is egyben,amelyben nincs lehetőségük megismerni az igaz vallást.(ez esetben a kereszténységet)


Ezen most így elgondolkoztam....ha én döntöttem,akkor Isten elvette az emlékeimet.Ha elvette az emlékeimet,akkor jogos a kérdés.Illetve ez is egy olyan dolog,ami könnyedén vissza fele sülhet el. De az se lenne baj,ha emlékeznék,de nem tudnám az igaz vallást. Akkor legalább tudnám,hogy létezik a lélek,ebből kifolyólag a túlvilág is,de még mindig meg lenne a választásunk,hogy melyik vallást válasszuk.Ezáltal a hit is megmaradna,sőt erősödne.(szerintem)

2013. aug. 8. 15:50
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Hogyan is érted ezt? Miért nem választhattál te aki nem is voltál? Most akkor ki választott volna? Vagy mint petesejt szerettél volna választani vagy mint egy magányos spermium? Kérem magyarázd el!
2013. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Isten megteremtette a lelkemet azaz engem. Fizikai testet öltöttem mielőtt választhattam volna az élet és a meg sem születés között. Gondolok ilyenkor arra,hogy Isten helyettem döntött. Miután már ténylegesen élek akkor meg nem lehetek öngyilkos mivel az szabályellenes.


Mikor még csak sima lélek voltam akkor miért nem kérhettem volna meg Istent arra,hogy pusztítson el,hogy semmivé váljak? Egyetlen egy opció volt méghozzá az,hogy megszületek,de akkor az nem is szabad akarat,ha csak 1 választásom van.

2013. aug. 8. 16:38
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"Isten megteremtette a lelkemet azaz engem. [..] Miután már ténylegesen élek akkor meg nem lehetek öngyilkos mivel az szabályellenes."


Na most akkor te hívő keresztény vagy, vagy sem? Ha hívő vagy, akkor nagyon jól tudod, hogy vannak feladataid, és a szabad akarat nem azt jelenti, hogy azt tehetsz, amit akarsz. Ha meg nem vagy hívő, akkor nem értem, hogy merült fel a kérdés?

(Egy ateista.)

2013. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 fairi1 ***** válasza:
57%

A legfőbb kérdés egyáltalán a léleknek miért van szükséges testre. Miért kell korlátolt testben léteznie kis időt, később ez a szempillantásnyi idő után fogja isten megítélni?


ha meg nem a testtel egyidőben keletkezik és fejlődik a lélek akkor miért kell neki belemenni egy materiális dologba, ami potenciálisan megronthatja.


Erre az ellentmondásra van megoldás, de kegyetlen nagy istenkáromlás.:)

2013. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ateista vagyok, és egyszerűen elgondolkodtam ezen,ahogy a valláskritikát olvastam. Ja és a hívők azt csinálnak amit akarnak csak éppenséggel következményekkel jár. Ez a feladat dolog pedig semmit sem változtat a kérdésen.
2013. aug. 8. 17:26
 9/28 titak ***** válasza:
Másik nagy kérdés, hogy hogyan teremtődik a lélek. Másodpercenként 4 ember születik a világon (USCB), hittől, vallástól függetlenül. Ezeknek mindnek új lélekre van szüksége, mert ugye a kereszténységben nincs reinkarnáció.
2013. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Sörpocak.


Az életedet, a Szüleid akarták, amit a kettőjük sejtjeinek találkozása eredményezett.

Isten nem teremtette meg a lelkedet, és aztán bele tette egy testbe, Ádám sem így "született"

A lélek Te magad vagy, ha meghalsz a lelked, vagy is Te magad halsz meg És nincs tovább.

Ha nem akarsz élni, akkor a szüleidet vond felelősségre, miért akartak téged?

De ez meg nagyon csúnya dolog lenne.


A Biblia sehol nem tanítja azt amit Te ide leírtál.


Katy Weaver

2013. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!