Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért akarja, hogy én...

Isten miért akarja, hogy én szívjak mások miatt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy mindenki ezzel jön, de én folyton ezen töröm a fejem! Ha Isten annyira szeret, miért hagyja, hogy szenvedéssel teljen az életem sok része?


Én nem hiszek annyira ebben a vallásos dologban, de testvérem hívő. És vele szoktam "vitát" folytatni, hogy mi miért van.

Azt mondja Isten szeret minket, és azért teremtett, hogy fejlődjünk, tanuljunk, és segítsünk egymáson.

Én ebbe benne is lennék, de mindig valaki szemétkedik velem, ott tesz keresztbe ahol tud.

És mikor mondom hogy "ha Isten annyira szeret, miért hagyja, hogy mások ilyet tegyenek másokkal?" akkor azt mondja tesóm, hogy mert azt akarja, hogy egymásért felelősek legyünk, segítsük egymást.


Jójó, én segítek is, de ha annyira szeret Isten miért hagyja, hogy mindig valaki elrontsa a kedvem, vagy földig alázzon?



2013. aug. 13. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azért, hogy erősödj és tanulj. Tanuld meg megvédeni magad, és ha kell, tanulj meg segítséget kérni.

Ez nem úgy működik, hogy Isten leszól a mennyből és akkor el is lesz intézve minden. Abban segít, hogy rávezet téged a helyes megoldásra - cselekedni neked kell.

Ha mások bántanak téged, kérj bátran segítséget valakitől! Ne hagyd, hogy szemétkedjenek veled!

2013. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Te miért hagyod? Amit érzel ilyenkor az csak érzés. Attól nem (te) leszel kevesebb. Biztos hogy hagyja? Sose próbálta még megakadályozni, hogy belekerülj egy-egy kényes helyzetbe, de te megmakacsoltad magad?

Te mindent megteszel érte? Mert csak úgy elvárni dolgokat nem túl korrekt.

2013. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Mert szabad akaratot adott hogy válassz közte és a bűn között.

Az élet nehéz haver, de nehogy ez válasszon el a Bibliától, mert Isten teremtette az életet és ő írta le hogy hogy éld a Bibliába :)

Egyébként érdekes hogy nem az afrikai éhezők példájával jössz.

Ha elrontották a kedved hát vidíts fel valakit és mindketten boldogak lesztek :)

2013. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Isten nem létezik.
2013. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
17%
4., pont ezt akartam írni.
2013. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Köszi szépen ateisták, a kérdező keresztény tanácsra számított, ti meg 2 szót odavágtok.
2013. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Egy kérdés:

Jézusnak miért kellett szenvednie, Ő még Bűnt se örökölt mint mi, aztán ártatlanul kivégezték 33 évesen?

Meggyógyított betegeket, vissza adta az életet, adott enni is....

Egyébként már többször volt erről szó, és nem csak Te vagy ebben a helyzetben.

Sőt vannak nálad rosszabb helyzetben levők.

Azért, mert Sátán azt szeretné, ha Istent meggyűlölnéd, mivel sokan azt hiszik Isten okozza a szenvedést.

És ilyen kérdéseket tegyenek fel, mint Te, s ha megkapják a választ se legyen más kép.


Katy Weaver

2013. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Köszi szépen ateisták, a kérdező keresztény tanácsra számított, ti meg 2 szót odavágtok."


Ez szép és jó, de a valláskritika(!) rovatban? Ahogy én látom a valláskritikában a fundik trollkodnak, a vallásban meg az ateisták. Így mindenki felhúzza a másikat, ahelyett, hogy valami értelmes dolgot csinálna.

2013. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mindig vannak bunkó emberek, és mindig is lesznek, de nem kell, hogy te is közéjük tartozzál!

Kérdezd meg ettől az embertől, hogy mi az élet célja, értelme?

Ezt akkor tedd meg, amikor mások előtt baszogat. Többet biztos nem fog!

2013. aug. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az életnek nincs célja az élet cél nélkül is létezik. A cél emberi fogalom.
2013. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!