Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Kereszténység, mi olyat tud...

A Kereszténység, mi olyat tud felmutatni, amit más vallások nem?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A válasz lehet negatív, vagy pozitív a Kereszténységre nézve, ez most nem lényeg.

2013. aug. 25. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
Hát ez az.De a propaganda film éppen Jézusnak kedvez.Ha a többi vallás nem húzna ki a gödörből, akkor mindenki keresztény lenne.De ez nem így van.
2013. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
Most komolyan neked az jött le, hogy a Buddhisták stb.. szívtelen hülyék?
2013. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:

Lost in the Darkness (R.I.P.) -nek:


Köszönöm, hogy kifejtettet a megosztottság okait, bár nem senki se kérte. A megosztottság mindenhol előfordul, csak van ahol kevésbé.


Visszakérdezel? Tedd, de előbb válaszolj az enyémre, mivel az enyém az elsődleges.


A videó pedig nekem nagyon tetszett, de sajnos nem fedi a valóságot. Nyilván a keresztényeknek még jobban tetszett, de ha ugyanez a videó lenne, csak az utolsó emberkét cserélnénk le, (más vallású egyénre) akkor talán épp az ellenkezőjét kapnánk a keresztény hívők részéről.

2013. aug. 25. 17:02
 14/72 anonim ***** válasza:
Semmi szívtelenség nincs itt.Átvitt értelemben arról van szó, hogy melyik vallás képes neked megnyugvást adni, kihúzni a szimbolikus gödörből.A film szerint erre csak a kereszténység képes, de ez nem igaz.
2013. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:

Kedves sörpocak:)

Jó neved van, tetszik.


Akkor azt szeretném tőled kérdezni, hogy milyen értelemben mit tud felmutatni a kereszténység?

A tanítása teljesen más.

Nincs benne karma, kasztok, reinkarnáció, maguktól létező kísértetek stb..

Az Isten meg azért Isten, mert értelemszerűen egy van belőle. Különben nevezzük másnak. Egy bőven elég belőle.

Nem kell beavatottnak lenned, drogoznod vagy varázsszöveget mormolni. (az ima beszélgetés, őszinte és nem kötelező).


Természetesen a kereszténység megtámadható így.

Hogy teli vannak angyalokkal, démonokkal, állatokat kell áldozni, másik népnek neki ugrani, de ennél sokkal több mondanivalója van.

Nem derül ki egyértelműen, hogy a démonok és angyalok olyan lények lennének, amilyennek a katolikus egyház és a média mutatja be őket. Nem a Sci-fi a lényege.

Az állatok áldozatáról meg igyekszik leszoktatni az Úr.

[link]

És a linknél még ezt is kiolvashatod:

"Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét."


Az Isten soha nem az ártatlanok ellen lépett fel.

És a kereszténység egymásra szeretetére tanul, függetlenül attól, hogy mit műveltek belőle.


Állítólag vannak most is Mária jelenések, amikben én nem hiszek stb...


Abban igazad van, hogy nincs bizonyíték Istenre. Nem hallunk hangokat, nem villámlik stb...

Tehát abszolút hit kérdése.


Nálam ez inkább bizalom, remény. Én azért választottam ezt a hitet, mert igaznak találtam a tanításat. És logikusabbnak is látom egy teremtő létezését.

Ettől még nem biztos, hogy igazam van. Ha ezt szeretted volna hallani.


Annak viszont kicsi a valószínűsége, hogy földönkívüliek teremtettek és hasonló zöldségek.

2013. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy ti tudományos bizonyítékot akartok Istenről, nekem meg el kell hinnem a materialista világképet.
2013. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

Hogy milyen értelemben? Mindegyikben. Az, hogy egyes dolgokat másképp neveznek vagy értelmeznek az tényleg nem jó most válasznak.


Megnyugvást más is tud adni.

Boldogságot és szenvedést szintén.

A megtisztulás érzését is.

Bár én most elvont dolgokat soroltam fel, de aki tud mást is egészen nyugodtan. Tényleg nem a tanítások különbözőségét kérdeztem, hanem a tanítások végeredményeit, ha úgy tetszik.


Bevallom nehéz kérdés, de ha más nem megy, akkor térjünk ki a szervezetekre, egyházakra, felekezetekre, mert erről is érdemes beszélni.

2013. aug. 25. 17:45
 18/72 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit kérdezek:


Miért tetted fel ezt a kérdést?

2013. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

Több oka is van.

Az egyik, hogy megtudjam, a bigott, elvakult hívők vajon, miért tartják többre a saját vallásukat?


A másik, a kíváncsiság.


Valamint ha a sok vallás és azon belül a felekezetek, nem tudják bizonyítani, hogy náluk van az igazság, akkor legalább azt lássam, hogy melyik tud többet nyújtani, mint a másik, mind1 milyen értelemben.


Alapvetően ezek voltak az okok, de ha megerőltetném magamat most, tudnék még mit kihozni a kérdésből.

2013. aug. 25. 18:37
 20/72 anonim ***** válasza:

Az az ember, akinek a minimális tudása, sem tájékozottsága nincs az miért indit ilyen kérdést?


Ez hasonlatos ahhoz az elsőosztályt kezdő gyerekhez, aki odaáll egy egyetemista végzős elé, és próbál fogást találni az egyetemistán.

2013. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!