Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Kereszténység, mi olyat tud...

A Kereszténység, mi olyat tud felmutatni, amit más vallások nem?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A válasz lehet negatív, vagy pozitív a Kereszténységre nézve, ez most nem lényeg.

2013. aug. 25. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
52%

Szégyen! Ezzel nyitnám a magam kis szövegét mert ez tényleg az...szomorú, hogy ennyi sok idióta van a világon mint az előző...de most komolyan!

Kedves Tzolko én azt gondolom, hogy ennél tudsz te többet is és van annyi eszed, hogy érvelsz is és nem csak pocskondiázol...undorítóan primitív hozzá szólásaid viszont nem ezt igazolják...

Hát jó akkor egy kicsit jobban belemennék a témába(külön Tzolko kedvéért :) bezony)

adnék még pár címszót:

Buji Ferenc, Hamvas Béla, Aquinói Szent Tamás, Genuai Szent Katalin, Kierkegaard, korai iratok, Kempis Tamás, Albert Sweitzer, középkori miszticizmus...kezdésnek ennyi!

Beszélnék ezekről az emberekről és filozófiájukról DE van itt egy bökkenő...valszeg semmit nem tudsz róluk! Semmit!

Annyira buta vagy, hogy az már fáj...bocsánat ez sem érv....de tényleg! Hiába beszélek minderről amikor arra nem veszed a fáradtságot, hogy ezeknek utána nézz...boldogan élvezkedsz a tudatlanság sötét planétáján és erre úgy látom büszke is vagy. Ez is szomorú! Semmit sem tudsz a kereszténység igazi oldaláról....sőt tulajdonképpen semmit nem tudsz róla..

2013. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
A két kulcs mondat megfejtését meg leírnám de hoppá...minek amikor 100% hogy nem is érdekel...és talán fel sem tudnád fogni :)
2013. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:

Kedves Bandiahegyről!


Igen, a kereszténységnek elég sok szégyenfoltja van.

2013. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
Van! Jó meglátás mert tényleg van...de vajon hajlandóak leszünk végre meglátni a rengeteg jó dolgot is amit a világnak adott? Vagy továbbra is Tzolko példáját követve fröcsögünk mint az ovodások? Mert ha ez vár ránk akkor lépek is innen...
2013. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
69%
Olvass Platónt, Arisztotelészt, Marcus Aurelius-t. Sokkal több értékre lelhetsz, mint a Bibliában.
2013. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:

Látom tetszett a hozzászólásom, örülök neki, hogy még minősíteni is hajlandó vagy engem.

:)

2013. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.Szerintem a kereszténység hiánya többet adott volna a világnak.

Az elején még lehet, hogy nagyon jó vallás volt, meg minden, de mára már az egész egy kupac ...

Semmi olyan pozitívuma nincs, ami akármelyik másik vallásnak ne lenne.Negatívumokban pedig magasan az élre tör.

2013. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

filozófia, szellemi kincs, történelmi emlékek, Szentek és vértanúk, egyedi teológia...


kedves bandiahegyről, kicsit belekötnék ezen érvekbe


filozófia - hallottál már a véda himnuszokról? szerintem eléggé magasra teszik a mércét a biblia előtt, amúgy régebbiek is


szellemi kincs - kérdeztem már, hogy hallottál-e a véda himnuszokról?


történelmi emlék - van egy pár, de szerintem az azték piramisok, az akropolisz és a muzulmán mecsetek is történelmi emlékek


vértanúk - az a négy gyerek aki szept.11-én tevékenykedett, ugyanolyan vértanú, bár tény, hogy kicsit stilusosabbak...


egyedi teológia - mostmár nem azért, tudom, hogy jönnek majd a piros kezek, de hallod te magad? mi az egyetlen dolog ami miatt több vallás van? Hogy mindegyiknek egyedi a "teológiája", bár szerintem te hitvallást akartál mondani. Ha nem tudod mi az, hogy teológia, guglizz rá..wikipédia első találat lesz


valaki azt irta, hogy rugalmasabb, mint mondjuk az iszlám, nos igen, de a JT még rugalmasabb, higyj el mindent és fizess a górénak(szomszédom valami fejes és minden gyökér fizetéséből beadott 10edből vagy hogy hivják, zsebre tesz egy szép összeget(fúj mennyi pirosat fogok kapni, mert ezeket is leugattam)


láttam még egy érdekes párhuzamot a kereszténység és a nácizmus között, de akkor tényleg agyonlőnek itt egyesek


nem cseszegetném a kereszténységet, ha engem nem cseszegettek volna szüleim vele, meg amúgyis erről szól a kérdés


amúgy, hogy sörpocaknak is választ adjak, sztem semmit. minden vallásnak megvan a pozitiv és negativ oldala, igazán egyedit egyik sem tud felmutatni


u.i. bár igy utólag belegondolva, az a vizből bor dolog egész fain kis húzás volt

2013. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
megint én...a reformátusok sem tisztelnek szenteket...pedig ők is keresztények nem?
2013. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva én hiszek Istenben, de mindent ellvetek amit a katolikus vagy egyéb keresztény vallás mond. Teljesen elidegenedett már attól amit anno Jézus tanított. Hinni kell Istenben, nem kell templomba járni, adományozni stb.. Felesleges, Isten anélkül is szeretni fog. Imádkozni sem kell minden nap minden eseménykor. Egy miatyánkot reggel és kész. A kereszténység ma is ugyanaz mint 500 éve, pénz pénz pénz. Amúgy azért van nagyon sok országban mert 1000 évvel ezelőtt agresszívan betörtek mindenhová a Templomos lovagok.
2013. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!