Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Kereszténység, mi olyat tud...

A Kereszténység, mi olyat tud felmutatni, amit más vallások nem?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A válasz lehet negatív, vagy pozitív a Kereszténységre nézve, ez most nem lényeg.

2013. aug. 25. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
Válaszoltam, méghozzá a kérdésedre, hogy mit ad többet a kereszténység, mint a többi vallás. Csak pusztán addig ellenállsz minden válasznak, amíg nem fedi teljesen a te teóriádat. Olyan vagy szerintem most, mint a rossz tanár. A feleletet csak akkor fogadja el, ha a válaszba szerepel az a néhány vagy egy-két szó, amit hallani akar. Hiába felelsz az anyagból meg a kérdésére. A hindu teremtéselméletet olvastam, és ezért tettem fel a kérdést, mert a hinduizmus nem ad rá választ. Van egy misztifikált elmélete a lótuszvirágról és egyéb hindu jelképrendszerének misztifikájának átültetése arról, hogy mi történhetett, de semmire nem ad választ. A hinduizmus szerint a célunk gyakorlatilag a halál. Nem ad arra sem választ, hogy minek vagyunk itt. Miért lett olyan a világ, amilyen. Mindenki láthatja, a világban bibi van. Viszont nem ad választ arra, hogy miért vagy ki miatt van bibi, és a világ alkotójának mi a terve ezzel a gonddal. A kereszténység ezt megteszi. Arra ugyan választ ad, hogy mi lesz velünk halálunk után, de szerinte nincs halál, mert lelkünk bizonyos paramétereknek megfelelően vándorol, míg el nem jut a gyakorlati halálba. Amit mint valami elérni való csodának fest le. A judeo-kereszténység több ezer éve fix, míg a hinduizmus évről évre változik, az adott kor szellemiségének és felfogásának megfelelően. És ezt nem is tagadja.
2013. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

30.-nak:


Ezt már mondta nekem valaki. Nem tudom, hogy te voltál-e az, de tök mind1, csak tegyél meg nekem egy szívességet. Méghozzá azt, hogy másold be a provokáló és gyűlölködő kérdéseimet.


Választ amúgy nem adtál a kérdésre....


Provokálni pedig nem szokásom...Bevallom régebben és néha most is, van, hogy felidegesítem magamat és elhamarkodottan írok dolgokat, de mikor tévedek azt beismerem és bocsánatot kérek, valamint próbálok bizonyos kereteken belül maradni. Engem is sértettek már meg nem egyszer, de mindig próbáltam érvelni és logikusan megközelíteni a dolgokat. Egyébként teljesen jogosnak érzem a feltett kérdést, ha nem az, akkor magyarázd meg, hogy miért nem.

2013. aug. 25. 20:41
 33/72 anonim ***** válasza:
47%

anyata!


Itt megtalálod a különféle vallások és kultúrák meséit (a kereszténységét is) a világ keletkezéséről; [link]



Javaslom, hogy olvasd el ezt is; [link]

hogy hogyan gondolkodnak a Krisnások (hindu szekta) a saját vallásukról és szent könyveikről. Pontosan úgy meg vannak győződve arról, hogy csak az ő vallásuk és szent könyvük az igaz és tökéletes, mint Te a sajátodról.


Ha Szaúd-Arábiában születtél volna, akkor valószínűleg most az életedet is feláldoznád, csak hogy bizonyítsd; az iszlám a legtökéletesebb vallás a világon.

2013. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:

Kedves anyata!

(bocsi, hogy eddig nem használtam a nevedet, hirtelen nem azon akadt meg a szemem)


Itt nem csak a Hinduizmusról van szó... Persze most ezt tettük meg példának, de a vallás azért van, hogy ezeket a fontos kérdéseket megválaszolja és hihetetlenül hangzik, hogy pont ezeket hagyja ki. De tök mind1, mert ezzel még mindig csak a Hinduizmust zártuk ki. Maradt még néhány száz vallás, amiből tutira, vagy 1 tucat válaszol a kérdéseidre. Szóval mint mondtam már nem mondtál semmi olyat amit mások még nem.

2013. aug. 25. 20:47
 35/72 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Sörpocak.

Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem az igaz imádatot állította helyre, amit a választott nép kezdett igen csak elhagyni.

ezt az új csoportot keresztényeknek kezdték el nevezni.

Jézus semmilyen más " vallásról" nem beszélt, vagy támogatott, hiszen akkor ha mindegy lenne milyen vallást gyakorol valaki, akkor minek kezdte el azt a munkát, hogy gyűjtsék egybe a minden nemzetből valókat

s Pál is minek akarta a Rómaiakat, vagy a Görögöket "megtéríteni" ha ez mindegy volna.


Isten a bibliában leíratta,hogy ismét egybe akar szerkeszteni mindenkit egy imádatba, ezért találta ki az igehirdetést, és a biblia tanulmányozást.

Katy Weaver

2013. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ez nem igazán sikerült, mert azóta hány év is telt el?Egy, vagy kétezer év?És sehol a nagy egység a vallás tekintetében.
2013. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:

Mit mutatnak fel a vallások? Azt, hogy az embernek elég sokat kell teljesítenie, hogy megfeleljen a törvényeknek. Ez nincs mindig egyenletesen elosztva. Lennél például hindu vagy buddhista érinthetetlenként, betarthatnád a több, mint hatszáz mózesi törvényt, vagy kibírnád a ramadán böjtöt a nyári forróságban. A kereszténység nem várja el, hogy ilyen nehéz törvényeket teljesíts, hanem te magad kell, hogy ott legyél, és igyekezz megfelelni egy olyan ideálnak, aminek egy bűnös ember nem tud megfelelni. Így a keresztények nem felelnek meg ennek az ideálnak, bár törekedniük kell rá, hanem bűneik tudatában kérik Jézus, a megváltó segítségét.

Megosztottságban a kereszténység sincs jobban megosztva, mint a többi világvallás.

2013. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:

„Persze most ezt tettük meg példának, de a vallás azért van, hogy ezeket a fontos kérdéseket megválaszolja és hihetetlenül hangzik, hogy pont ezeket hagyja ki.”


Mondok egy példát: szcientológia. Nem ad választ egyetlen egy kérdésre sem. (Megjegyzem, hogy ez nem is vallás a szó klasszikus jelentésének értelmében, csupán ezt a jelzőt tették rá). Mondok egy példát arra is, hogy vajon átültethető-e, magyarázható-e bármelyik vallás teremtéselmélete, vagy az azt követő időszaka mondjuk a földtani rétegekhez, vagy a nagytestű állatok meglétéhez, vagy a csökkenő gravitációra, vagy a tágulónak tűnő világegyetemre, a világban jelen lévő halálra, és a világban lévő csökevényesedés folyamatára és még lehetne sorolni. Ugyanis a Biblia első néhány fejezete tökéletesen magyarázza mindezt, amit egyetlen vallás sem tesz meg, és nem is tehet meg. Ez a rész többször ki lett tárgyalva, így aki kíváncsi nézzen utána ezeknek, de egy konkrét kérdésre én is szívesen válaszolok.


„Maradt még néhány száz vallás, amiből tutira, vagy 1 tucat válaszol a kérdéseidre.”


Ez innentől kezdve szájkarate, semmi konkrétat nem mondtál, pusztán általánosítás alapján próbálod igazolni az igazadat.


„Szóval mint mondtam már nem mondtál semmi olyat amit mások még nem.”


Bocsánat, nem tudtam, hogy az a kérdés részét képezi, hogy mondjatok olyan példát, amit te nem hallottál, vagy ami még nem lett leírva.


Észrevetted-e, hogy nincs sok száz, pusztán öt kinyilatkoztatott vallás.


Kereszténység, iszlám, hinduizmus, zsidó, buddhizmus.

Mindegyik több száz (ezer) vallás ezekből származtatott.


Ha valaki ismertebb a Biblia világában, tudhatja, hogy a kereszténység és a zsidó vallás nem elkülöníthető két vallás. Az iszlám a Tóra egyfajta magyarázata, amit egy ember tett meg. Tehát ezt nem lehetne a Zsidó vallástól teljesen elkülöníthetően önálló vallásnak, kvázi Istentől önállóan kinyilatkoztatott vallásnak nevezni. (Isten amúgy tett ígéretet Ábrahámnak, hogy Izmáelből, a szolga fiából is nagy nép fog származik, tehát ilyen tekintetben Istentől adott áldott nép ők. ) A hinduizmus, és a buddhizmus több részében látható párhuzam a judeo-keresztény kinyilatkoztatáshoz. Viszont tekintve a folyamatosan változó elveknek, rugalmasan változó elméleteket tartalmaz. A buddhista, hindu ember, emberek által nyer tudást, egy öntanfolyamon kell keresztül menni. A judeo-keresztényt a világ teremtője emeli fel, és öltözteti fel fehér ruhába. Szerinte nincs élet a teremtője nélkül, Teljesen át kell adnia magát a Szabadító akaratának. Amíg az egyik ember általi üdvösséget ír le, a másik az Isten általi üdvösségről tesz bizonyságot.


Az anyata eddig nem volt kiírva, ahogy már ismételten levettem. Csupán azért írattam ki, hogy bizonyítsam, hogy a 20-as és a 22-es 57%-os válaszoló nem ugyan az, tehát nem te voltál figyelmetlen.

2013. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
Barátom (anyata), te aztán súlyosan valláskárosult vagy.
2013. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
Jót röhögtem, már bocsánat.Kíváncsi vagyok, a Biblia melyik része ad magyarázatot az univerzum tágulására XD
2013. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!