Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Kereszténység, mi olyat tud...

A Kereszténység, mi olyat tud felmutatni, amit más vallások nem?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. A válasz lehet negatív, vagy pozitív a Kereszténységre nézve, ez most nem lényeg.

2013. aug. 25. 15:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:

Kalapácsos ember, örülök, ha így gondolod. :D


Karbonát, annak is örülök, hogy örömet tudtam szerezni neked, legalábbis sokkal jobban, mintha bánatot, vagy haragot.


Az univerzum tágulása nem bizonyított, csupán egy teória arra nézve, hogy a csillagokat tekintve megfigyelhető egyfajta Doppler-effektus. Ha ez által bizonyítható lenne, akkor az effektusnak kiszámíthatónak kellene lennie, és így visszavezethetővé kellene válnia a kiindulópontra. Viszont ez nincs meg. A táguló világegyetem axiómaként való megállapítása vezet egy kiindulópontra, mely megszülte a „nagy bummot”, az ősrobbanás elméletét. De nem tekinthetjük axiómaként, mert a bizonyítására csupán ez az egy megfigyelés van, ami viszont nem vezethető vissza egyetlen kiindulópontra.


De valóban, Isten nem pusztán odabiggyesztette az égre a csillagokat, hanem az eget kifeszítette. Erre többször kitér a Biblia is. Íme egy példa erre:

Ézs 42,5 Így szól az Úr Isten, a ki az egeket teremté és kifeszíté, és kiterjeszté termésivel a földet, a ki lelket ád a rajta lakó népnek, és leheletet a rajta járóknak:

Ezt a cselekedetet négy alkalommal említi a Biblia.

2013. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

Na akkor szépen sorban.


37-es válaszoló: Köszönöm a válaszod. Bár nem pont ilyenre gondoltam, de ezt az észrevételt hasznosnak tartom.


anyata, 57%-os, 38-as válaszoló

(csak, hogy tuti ne zavarodjak össze:) )


Jogos az álláspontot a vallásokkal kapcsolatban. Megjegyzem nem csak 5 vallás van. Persze minden attól függ, hogy hogyan definiáljuk a vallás szót.

(De ott vannak még a "megszűnt" vallások is, de ezt már csak zárójelben írom, mert erre nem tértem ki a kérdésben)


Azt viszont nem hiszem, hogy a Biblia felér egy természettudományos tankönyvvel. Nem ad magyarázatod egy csomó mindenre. Amiket felsoroltál a földtani rétegektől kezdve a gravitációig az se valami meggyőző. Olvastam a Bibliát és igen voltak benne ilyenek meg olyanok amikben nem tévedett a Biblia, illetve helyesen mutatta be, de van olyan is amiről tévedett. Persze ez megint csak értelmezés kérdése.


Mind ettől függetlenül értem az álláspontodat. Valamilyen szinten tényleg megválaszoltad a kérdést, ezt én most bevallom,de nem tudom eldönteni. Nem vagyok még ennek az 5 kinyilatkoztatott világ vallásnak a szakértője sem, de biztos vagyok benne, hogy mások is megválaszolták már a felvetett kérdéseket. Utána fogok nézni, hogy azok a magyarázatok vallásiak, vagy filozófiaiak, mert ez így tényleg nem mind1.


Lehet egyes részeknél rosszul fogalmaztam, azért bocsi, de remélem érthető volt.

2013. aug. 25. 22:24
 43/72 anonim ***** válasza:
0%

"Jót röhögtem, már bocsánat.Kíváncsi vagyok, a Biblia melyik része ad magyarázatot az univerzum tágulására XD"


Egyik sem, mert nem tágul az sehová.

2013. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:

Kedves Karbonát.

Egység?

Hogyne lenne egység az igaz keresztények között?

Ja, hogy a világban levő "kereszténységben"?

Igen ott nincs egység.


Katy Weaver

2013. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
Kalapácsos te pedig hiába sértegeted a másik embert, attól még nem lesz igazad. Sorry.
2013. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
A keresztényeknél legalább lehet normális fürdőruhában úszni a nőknek , nem úgy,mint a muszlimoknál,ahol még a kabátos próbálkozást is elvetették.
2013. aug. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:

"Egyik sem, mert nem tágul az sehová."


Nocsak, megint kezdődik egy Galilei féle per? Ha tehetnéd, biztosan megtennéd, gondolatban már el is végezted. Nem tetszik Neked a csillagászat, hát hazudik, hazudnak a természettudósok, mert a Biblia nem úgy írja.

Ez a vakhit az, amiben talán a kereszténység egyedülálló, saját igazát bizonyítandó nem tűr meg semmi más véleményt. Ebből aztán adódik a rengeteg vértanú, az eretnekek üldözése, az inkvizíció, a máglya.

A gyűlölködés, az öldöklés az, amiben élen jár a keresztény világ és a nyomai ma is érezhetőek.

Szerencsére humanista is akad azért közöttük, akik megértettek egy és mást, vagy legalább is sejtik.

Kár, hogy kevesen vannak.

2013. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy hazudnak. És a hitemtől függetlenül írtam. Senkit nem fogok megölni, mert mást állít...
2013. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
Lost in darkness, megkérdezhetném, hogy csillagászatból és a fizika egyéb ágaiból neked hány diplomád van? Mert egy eléggé szerencsétlennek tűnsz...
2013. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
Fáj?
2013. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!