Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki ezen az oldalon van az...

Aki ezen az oldalon van az nem szokott levegőre járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit provokatív a kérdés, de mégis, az interneten ha jön egy hír hogy összefirkáltak egy buszt akkor mindenki kommentálja hogy eltörné a kezét, meg rácsapna kalapáccsal de igazából ezek az emberek nem cselekednének ilyet. És én is itt ezt látom az ateistáknál és természetesen keresztényeknél is, de ezt inkább ateistáknál: Az interneten mindenki rengeteg gyűlöletet áraszt, főleg itt ezen az oldalon, azt mondják hogy hülyék a hívők és gyalázzák Jézust, természetesen a keresztények is csinálnak hülyeségeket itt, de a való életben engem senki se szídott a vallásomért, 1 ember mondta hogy Krisztus béna volt hogy nem verte meg őket meg h a vallás hülyeség, az mégpedig egy olyan srác volt akinek dühkitörései voltak, gyógyszert kellett szednie és semmibevette az embereket. Keresztények is csinálnak sok hülyeséget, mikor olyan táblákkal tüntetnek hogy a melegek pokolba mennek, meg minden, de úgy érzem hogy aki itt van az itt merészen kifejti a belső véleményét de amikor kimegy a friss levegőre emberek közé akkor azt nem hangoztatja.

Szóval a kérdés: függetlenül hogy ateista, keresztény, vagy netán arab, vagy bármilyen vallású vagy, a napodat számítógépezéssel töltöd vagy társaságba is mész?


2013. szept. 17. 19:51
1 2
 11/12 Szeressük egymást ***** válasza:
Én szeretem a rosszakat is.:-D
2013. szept. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon értem az összefüggést. Az emberek itt őszintébbek, ez egy névtelen oldal, és nyilván a barátaikkal sem akarnak összeveszni élőben, de ez mért jelenti, hogy egyik csak az egyik brancsba tartozik, míg a másik a másikba. Itt ilyen valaki, ott meg olyan, épp erről van szó. A levegőn, ahogy te fogalmazol, alapból inkább olyan közösségben forog mindenki, amit szeret. Amúgy én nem hiszek istenben, de nem szeretem az ateista kifejezést. Az egyik barátom az egyetemen elég erősen vallásos, és nagyon jól kijövünk. Azt nem tudom, ő tudja-e, hogy én isten létét is kétségbe vonom, de azt tudja, hogy nem vagyok vallásos, én meg róla, hogy az, mert sok olyan dolgot csinál, amiből kiderül. Más vallásos ismerősök is vannak, de ő aktívan foglalkozik is a dologgal, de nehogy azt hidd, hogy bárkit meg akar téríteni, vagy ilyesmi. Az egyik legjobb barátom az egyetemről, és szokott ezekről a dolgokról is mesélni, de nem bonyolódunk bele abba, hogy kinek mi a véleménye, bár beszéltünk már múltkor a hittanóra bevezetéséről, meg ilyemsikről. Szóval az embernek nem kell a gyakorlatban is összeveszni valakivel, csak mert nem ért vele egyet. De it senki sem a barátom. persze ez nem jogosít fel itt se arra, hogy bunkó legyek.
2013. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!