Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy vallásos családanya...

Ha egy vallásos családanya hétvégén mindkét nap a templomban, imaházban van, akkor mikor főz, mos, takarít, ha hétközben meg reggeltől estig dolgozik?

Figyelt kérdés
Vagy megcsinálja helyettük az, akihez imádkoznak? Nekik nincs szükségük arra, hogy néha lepihenjenek?
2013. szept. 28. 05:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Isten, haza, család.


Esetleg imádkozhatna többet, hogy valaki helyette levégezze a teendőket. Ha Isten nem hallgatja meg, akkor kevesebbet kell templomba járni, és többet foglalkozni a házimunkával.


Ezékiel 25.17

"A családanya elébb a tennivalóit intézze odahaza, s csak azután menjen Isten házába fohászkodni, mondá az Úr."

2013. szept. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A templomban max. egy órát szokás lenni, azért még marad böven ideje a házimunkákra is. Mellesleg ha hét közben rendet tart, akkor hét végén azért nem akkora nagy dolog, ezen kivül normális családokban a háztartás NEM CSAK a nö dolga, hanem az egész család KÖZÖSen VÉGZI el ezeket.
2013. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak vasárnap szokás templomba menni a keresztény egyházakban. Ez max. egy órahossza. Emellett meg lehet főzni az ebédet. Vasárnap nem szokás nagytakarítást, mosást csinálni.
2013. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez nem vallás, de mikor kutyasuliba jártam, rengeteg anya és apa is volt az oktatók között. És ők bizony minden hétvégén kijártak, nem csak 1 órára, hanem reggeltől kora délutánig. Ha hazamentek, megcsinálták a házimunkát. Ha valakinek fontos valami, akkor azért áldozatot hoz.
2013. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Van olyan, hogy állapotbeli kötelesség. Ezért egy családanya nem helyesen teszi, ha egész hétvégén a templomban van, és közben elhanyagolja a családját. Itt nem elsőrsorban a rendrakásra, főzésre gondolok, hanem hogy beszélgessen, játsszon stb. velük. Ez ugyanúgy nem helyes, mintha valaki a családjával való foglalkozás helyett az ivóba járna, vagy ha szükségtelenül sokat dolgozik (tehát a plusz pénzre már valójában nincs szükség, hanem csak a dolgozásért dolgozik). Persze ha csak egy-egy hétvégéről van szó, vagy a hétvége egyik napjáról, és esetleg a családnak, gyerekeknek is megfelelő a program, vagy a többi időben elegendő mennyiségben foglalkozik a családdal az anya, azzal már nincs probléma.
2013. szept. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Makoscsiga ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy teljesen életszerűtlen szituáció. Esetleg ismersz olyan embert, aki egész hétvégén mindkét nap a templomban van? Ilyet csak egyféleképpen tudok elképzelni: a nőci lelép otthonról, és a másik faszijánál tölti a hétvégét. Elég sok (valódi, normális) hívőt ismerek, ők a hitélet gyakorlására vasárnaponkét 1 órát szánnak.
2013. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezékiel 25

"17 És cselekszem rajtok nagy bosszúállásokat fenyítő haragomban, hogy megtudják, hogy én vagyok az Úr, ha bosszúmat állom rajtok."


Nekem ez van írva :D

2013. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, ismerek ilyen hölgyet. Egyébként nekem annyira mindegy, hogy hol tölti a hétvégéjét, csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan is csinálja azt, hogy nem "szalad az egész ház". Jó persze megkérdezhetném, na de nincs bőr a képemen. :)

Komolyan mondom szeretnék rájönni a titkára.

2013. szept. 28. 11:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kamuzol, mert aki vasárnap jár templomba, az nem jár szombaton és ez visszafelé is igaz.


Mellesleg ha jól számolom, akkor ha két napot tölt templomban, akkor marad neki 5. Ha napi 8 órát dolgozik a munkahelyén, akkor ez 5*16 óra, amit pihenéssel, családdal és házimunkával tud tölteni. Ez 80 óra. Belefér több nagy adag étel főzése, miközben megy a mosógép, a család biztos segít a takarításban, a porszívózás megvan pár perc alatt és közben együtt vannak.

Ha két napot tölt valaki templomban, akkor annak is oka van, valószínűleg szolgálat, mondjuk ételosztás, ami ugyancsak becsülendőbb, mint a te kérdésed. Abból az emberek iránti szeretet lehet tanulni, ebből a kérdésből pedig csak a rosszindulatot.

2013. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Te otthon dolgozol? Mert sok embernek utaznia is kell a munkahelyére, és a templomba sem ér oda pár perc alatt.

Na jó, utazással együtt is csak egész délelőttös program a mise.

2013. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!